Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- DamianT - 16.05.2014

Polskie prawo jest tak dziurawe, że jak ktoś się na nim zna, to można ominąć wszystko.


- DamianT - 06.08.2014

Mój kolega napisał:

Cytat:Polskibus tak naładował siedzeń, że nadaje się obecnie najwyżej dla dzieci jadących na wakacje..

Jest coś w tym? Faktycznie zwiększyli liczbę siedzeń?


- RenataSz - 11.08.2014

Jechałam tylko kilka razy PB, na trasach Wrocław - Rzeszów - Warszawa - Poznań i specjalnie nie mam na co narzekać, ceny przystępne Rzeszów Warszawa dałam 6zł, zależy jak się trafi, teraz patrzyłam to nawet z wyprzedzeniem bilety są po 38, 40zł, zależy od trasy. Czasem taniej wychodzi PKP ze zniżką studencką.
Gdyby PB był w Szczecinie, na pewno korzystałabym częściej. A tak to nie opłaca mi się zbytnio łączenie pociąg + PB.
Na komfort nie narzekam, nie spotkało mnie jeszcze nic złego, fajnie jakby wprowadzili sprzedaż biletów w autobusie, na pewno by zarobili bo dużo ludzi chce jechać i kupić bilet a tu wałek.


- mikrobart - 12.08.2014

Jak się okazuje PolskiBus nie jest tylko konkurencją dla kolej. Jest nią również dla... MPK Wrocław. Od znajomych kierowców dowiedziałem się, że fala przenosin kierowców z MPK do PolskiegoBusa jest ogromna - stąd problemy MPK z obsadzeniem wszystkich zaplanowanych kursów.

Tak dużo płacą? Ma ktoś jakieś informacje?


- Poznanski_mech - 12.08.2014

Praca napewno przyjemniejsza. Nie musi cały dzień użerać się z pasażerami że co przystanek jest opóźniony, że to że tamto. Jedzie sobie poza miastem a nie stoi w wiecznym korku.


- DamianT - 13.08.2014

ale aż tylu kierowców potrzebują, że MPK ma problemy z obsadzeniem? Coś nie tak.


- mikrobart - 14.08.2014

Usiłowanie rekrutacji trwają w najlepsze:
http://www.mpk.wroc.pl/images/documents ... utobus.pdf


- rustsaltz - 14.08.2014

Poznanski_mech napisał(a):Praca napewno przyjemniejsza.
Polemizowałbym, w MPK nie śmigasz "po całym świecie" więc zależy co kto lubi Wink


- Mariusz W. - 14.08.2014

Polski Bus nie ma aż tyle relacji, każdy kierowca zna swoje trasy. Tylko czasami jak coś się dzieje, to muszą baczyć czy są w stanie przejechać tymi klockami po wyznaczonym objeździe.

Najgorzej mają kierowcy jeżdżący w przewozach turystycznych biur podróży. Muszą znać przepisy w każdym przejeżdżanym kraju, warunki miejscowe w wielu miejscach, a do tego wpasowywać się w częste zmiany programu wycieczek. Każda wycieczka może być inna.


- ET40 - 14.08.2014

DamianT napisał(a):ale aż tylu kierowców potrzebują, że MPK ma problemy z obsadzeniem? Coś nie tak.
No, z MPK Wrocław jest wiele rzeczy nie tak, jest o tym nawet temat na forum. Nawet do Biedronki jest więcej chętnych do pracy, chociaż tam nie potrzeba kwalifikacji, więc to może dlatego.


- vernalisadonis - 14.08.2014

mikrobart napisał(a):Jak się okazuje PolskiBus nie jest tylko konkurencją dla kolej. Jest nią również dla... MPK Wrocław. Od znajomych kierowców dowiedziałem się, że fala przenosin kierowców z MPK do PolskiegoBusa jest ogromna - stąd problemy MPK z obsadzeniem wszystkich zaplanowanych kursów.
W Warszawie też kiedyś były przenosiny kierowców z Mobilisu (ajent który obsługuje część linii w warszawskiej komunikacji miejskiej) do Polskiego Busa. Powodem były m.in praca oraz warunki pracy jakie tam panują.


- DamianT - 14.08.2014

Mariusz W. napisał(a):Polski Bus nie ma aż tyle relacji, każdy kierowca zna swoje trasy.

Do tego zazwyczaj nie jadą całej trasy, tylko zmieniają się po drodze. Przynajmniej dawniej tak było.

Mariusz W. napisał(a):Najgorzej mają kierowcy jeżdżący w przewozach turystycznych biur podróży. Muszą znać przepisy w każdym przejeżdżanym kraju, warunki miejscowe w wielu miejscach, a do tego wpasowywać się w częste zmiany programu wycieczek. Każda wycieczka może być inna.

Mało tego. W okresach ferii, wakacji, świąt itp. taki kierowca poza domem jest tygodniami.


- hutterdm - 18.08.2014

Po swojej pierwszej tym przewoźnikiem warto się podzielić swoim zdaniem. Po pierwsze obsługa była ok. Po drugie nie było duszno w autokarze, co dla mnie jest bardzo ważne. Ale komfort jazdy - niski. Po pierwsze fotele są upchane zdecydowanie ciaśniej niż w innych autokarach, czyli mamy maksymalnie upchanych pasażerów i w ogóle nie można się czuć komfortowo jadąc w ścisku jak w busie. Dużo wygodniejsze autokary ma Neobus, którym wracałem w sobotę z urlopu. Do tego muszę pochwalić PR i IC i kursy do Ustrzyk Górnych, bo autokary mają naprawdę wygodne, szkoda tylko że w tym od PR nie działało Wi-Fi. Ale we wszystkich trzech przypadkach zdecydowanie wygodniej podczas jazdy niż w PB.


- DamianT - 19.08.2014

hutterdm napisał(a):Ale komfort jazdy - niski. Po pierwsze fotele są upchane zdecydowanie ciaśniej niż w innych autokarach, czyli mamy maksymalnie upchanych pasażerów i w ogóle nie można się czuć komfortowo jadąc w ścisku jak w busie.

czyli jest coś na rzeczy, z tego co słyszałem. Czyli co? Polski Bus faktycznie staje się polskim? Czyli żeby za niskie pieniądze przejechac z punktu A do punktu B, nie patrząc na komfort? Pewnie na zagranicznych kursach tego nie ma, ale kto ich tam wie...


- rustsaltz - 19.08.2014

Z tego co mi wiadomo, nie wolno sobie ot tak dostawiać foteli. Czyli takie sobie firma zamówiła.