Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- hutterdm - 25.02.2014

Wczorajsza rozmowa z kolegą z Wrocławia, w czwartek jedzie do Warszawy z bratem i bratową, pytam czym jadą: "No pociągiem mieliśmy, ale chyba pojedziemy Polskim Busem bo podobno taniej."


- DamianT - 26.02.2014

I póki co szybciej. jak Pendolino zacznie jeździć między tymi dwoma miastami, to według danych czasowo kolej będzie bić na głowę PB, ale jesli chodzi o koszta to już pewnie nie.


- pepe - 26.02.2014

Każdy zwraca uwagę tylko na PB, a przecież nie tylko ta jedna firma może być traktowana jako konkurent dla kolei.
Najlepszym przykładem jest wschodni odcinek magistrali E30 po otwarciu autostrady A4. Wystarczyło pojawienie się jednego nowego autobusowego przewoźnika dalekobieżnego - Albatros Bus i frekwencja w TLKach spadła dramatycznie. Jedynym "samograjem" na tym szlaku pozostaje Przemyślanin (w kierunku Krakowa) w każdą niedzielę. Wszystkim pozostałym TLKom nie pomagają ani nowe wagony, ani bilet relacyjny ]->


- hutterdm - 26.02.2014

Bilet PB z Łodzi do Torunia kupowany przed samą podróżą to 26 PLN. Bilet na TLK to 44 PLN. Czas przejazdu porównywalny, komfort większy, to z czym chce NNP PKP IC wyjść do ludzi by odzyskać pasażera?

A tymczasem 15 lutego jechałem z Łodzi do Warszawy i mijałem się z autokarem PB wjeżdżającym pod Kaliski, gdy po 18-stej wróciłem to UWAGA: jeden autkar wyjeżdżał z Kaliskiego, a 3 ustawione JEDEN ZA DRUGIM wjeżdżały na Kaliski.


- mikrobart - 26.02.2014

AlbatrosBus to wręcz nachalna kopia Polskiego Busa - zamiast na czerwono to autokary pomalowano na niebiesko ;-)

PKP IC prześpi czas, gdzie mógł jeszcze walczyć z autokarami i obudzi się z ręką w nocniku, niestety. Z dnia na dzień firma traci rynek.


- Mariusz W. - 24.03.2014

Jechałem ostatnio Polskim Busem z Wrocławia do Poznania.
Kierowca nagminnie przekraczał prędkość, poruszał się poza obszarem zabudowanym 80-90 km/h. Praktycznie nie schodził poniżej 80 km/h. Zdarzyło się 92 km/h przy wyprzedzaniu samochodu osobowego, a nawet wyprzedzanie samochodu ciężarowego z wykorzystaniem pasa do prawoskrętu. Sam przyznał, że czasy mają wyżyłowane. I rzeczywiście, przyjechaliśmy 13 minut przed planowym przyjazdem. Gdyby jechał zgodnie z przepisami, to z pewnością dojechałby opóźniony – i to przy braku zatorów na drogach.

Co mnie jednak bardziej zszokowało, miał takie urządzonko, które ostrzegało nie tylko przed fotoradarami stacjonarnymi (jak w nawigacjach), ale również… przed rozstawionymi patrolami Policji. Czy takie coś w ogóle jest legalne?


- kebeka - 24.03.2014

Cytat:Co mnie jednak bardziej zszokowało, miał takie urządzonko, które ostrzegało nie tylko przed fotoradarami stacjonarnymi (jak w nawigacjach), ale również… przed rozstawionymi patrolami Policji. Czy takie coś w ogóle jest legalne?
Nie jest i jest za to porządny mandat.


- Urbi - 24.03.2014

Siatka połączeń Warszawa - Wrocłąw nadal się rozrasta, tym razem PB dodał kolejne 7 kursów bez postojów w Łodzi z czasem przejazdu - 5 godzi.

Cytat:7 nowych bezpośrednich połączeń z Warszawy do Wrocławia oraz krótszy czas przejazdu

PolskiBus.com wprowadza 7 nowych bezpośrednich połączeń pomiędzy Warszawą a Wrocławiem

Czas bezpośredniego przejazdu pomiędzy Warszawą a Wrocławiem będzie wynosił jedynie 5 godzin

Bezpośrednie połączenia na trasie Warszawa-Wrocław będą realizowane od
3 kwietnia

PolskiBus.com w ramach linii P4 będzie łącznie oferował aż 22 połączenia dziennie - piętnaście połączeń Warszawa-Łódź-Wrocław oraz siedem Warszawa-Wrocław

Bilety można rezerwować już dziś na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.polskibus.com">www.polskibus.com</a><!-- w -->

http://www.polskibus.com/new-warwro


- kolejfan - 25.03.2014

kebeka napisał(a):
Cytat:Co mnie jednak bardziej zszokowało, miał takie urządzonko, które ostrzegało nie tylko przed fotoradarami stacjonarnymi (jak w nawigacjach), ale również… przed rozstawionymi patrolami Policji. Czy takie coś w ogóle jest legalne?
Nie jest i jest za to porządny mandat.

Chodzi zapewne o cb radio. Takie urządzenie jest jak najbardziej legalne w Polsce i za posiadanie tego sprzętu nie ma kary.

Co do prędkości autobusu, to niektórzy potrafią jechac szybciej ;-) Grunt, ze nie jechal ponad 100 km/h, wtedy to można się bać. Wiadomo, że wszędzie są wariaci, ale kierowców dużych pojazdów szanuję, sądzę że znają na tyle swój pojazd, że rozważnie nimi kieruja i znają jego możliwości.

To że wyprzedzał z prawej to nie znaczy, że jest wariatem, czy coś w tym stylu. Mentalność polskich kierowców jest taka, byleby jechac lewym pasem, nieważne ,ze się jedzie wolno i blokuje ruch. Być może kierowca tego busa mial taka sytuacje i dlatego prawym pasem wyprzedzał:-)

Czy mogę się zapytać, czy masz prawo jazdy? jeśli tak, to jako kierowca powinieneś być wyrozumiały dla kierowcy podczas takich sytuacji :-)


- kebeka - 25.03.2014

Cytat:Chodzi zapewne o cb radio. Takie urządzenie jest jak najbardziej legalne w Polsce i za posiadanie tego sprzętu nie ma kary.
Są takie urządzenia które nie są radiami cb i są karane. Na cb nie zawsze mozna polegać bo czesto ludzie robią sobie jaj podając nie właściwe informacje.


- Mariusz W. - 25.03.2014

kolejfan napisał(a):Chodzi zapewne o cb radio. Takie urządzenie jest jak najbardziej legalne w Polsce i za posiadanie tego sprzętu nie ma kary.
Nie no, potrafię odróżnić radiotelefon pasma obywatelskiego od innych urządzeń. :-D
Zdecydowanie radiotelefonem to to nie było. To była mała skrzyneczka wielkości dysku przenośnego, umieszczona blisko przedniej szyby. Ostrzegała fotoradarach stacjonarnych i o patrolach policji na ustawionych trasie (oznakowanych jak i nieoznakowanych), od czasu do czasu podawała szacowany czas przejazdu.
kolejfan napisał(a):Co do prędkości autobusu, to niektórzy potrafią jechac szybciej ;-) Grunt, ze nie jechal ponad 100 km/h, wtedy to można się bać.
Nie mógł jechać powyżej 100 km/h, bo mają ogranicznik właśnie na 100 km/h. Na autostradzie wcisnął gaz do deski i więcej nie jechał. Tyle, że na autostradzie taka prędkość autobusu jest legalna.
kolejfan napisał(a):Wiadomo, że wszędzie są wariaci, ale kierowców dużych pojazdów szanuję, sądzę że znają na tyle swój pojazd, że rozważnie nimi kieruja i znają jego możliwości.
Faktem jest, że doświadczeni kierowcy, w tym zawodowi, powodują mniej wypadków, ale to nie oznacza że Krzysztof Hołowczyc może śmigać ponad przepisami.
kolejfan napisał(a):To że wyprzedzał z prawej to nie znaczy, że jest wariatem, czy coś w tym stylu. Mentalność polskich kierowców jest taka, byleby jechac lewym pasem, nieważne ,ze się jedzie wolno i blokuje ruch. Być może kierowca tego busa mial taka sytuacje i dlatego prawym pasem wyprzedzał:-)
Przeczytaj proszę uważnie. To był pas do prawoskrętu. Nie była to jakaś wypadkogenna sytuacja, ale złamał przepisy, pomimo że samochód ciężarowy poruszał się z przepisową prędkością.
kolejfan napisał(a):Czy mogę się zapytać, czy masz prawo jazdy? jeśli tak, to jako kierowca powinieneś być wyrozumiały dla kierowcy podczas takich sytuacji :-)
W tej sprawie to nie ma znaczenia, czy mam prawo jazdy. Każdy jest uczestnikiem ruchu i każdy może być klientem Polskiego Busa. Mam być wyrozumiały dla przewoźnika, który ustala rozkład pod nieprzepisowe prędkości? Albo dla kierowcy wspomagającego się nielegalnymi urządzeniami ostrzegającymi o patrolach Policji na trasie?


- dak - 25.03.2014

Takie coś? Yanosik Jeżeli tak to w pełni legalne.


- DamianT - 25.03.2014

Mariusz W. napisał(a):Co mnie jednak bardziej zszokowało, miał takie urządzonko, które ostrzegało nie tylko przed fotoradarami stacjonarnymi (jak w nawigacjach), ale również… przed rozstawionymi patrolami Policji. Czy takie coś w ogóle jest legalne?

Ostatnio widziałem w telewizji reklamę takiego urządzenia. Wiesz, pewnie jest jak z innymi urządzeniami tego typu, czyli wozić w aucie mozna, ale nie może być włączone.


- dak - 25.03.2014

Yanosik jest legalny, gdyż polega na wymianie informacji pomiędzy użytkownikami. Antyradaru wozić nawet wyłączonego wie wolno.


- kolejfan - 25.03.2014

Mariusz W.

O wyrozumienie chodziło mi w kontekście wyprzedzania z prawej strony, jednak doczytałem dokładniej, że chodziło o pas prawoskrętu, więc masz rację, że nie wolno być wyrozumiałymSmile

Jeśli to nie było cb, to mógł być to faktycznie Yanosik.
I potwierdzam to, co napisał wyżej dak.