Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- DamianT - 30.04.2012

ET40 napisał(a):Dokładnie to samo robi Honda reklamując skutery miejskie w tzw. autoboxach, czyli monitorach zainstalowanych w niektórych autobusach miejskich MZK Bydgoszcz.

A z tego MKP nie ma pieniędzy?
I czy może odmówić wyemitowania takiej reklamy?

Przepraszam za OT, ale to ciekawe.


- ET40 - 30.04.2012

Oczywiście, MZK ma z tego pieniądze, co do odmowy to chyba jakaś ocena zawartości spotu przed emisją musi być dokonywana.
Jednak nadawanie takiej reklamy w autobusie miejskim jest trochę wredne ze strony reklamodawcy Smile


- rustsaltz - 30.04.2012

DamianT napisał(a):I czy może odmówić wyemitowania takiej reklamy?
Po pierwsze przewoźnikowi zwisa i powiewa, czy ktoś autobusem jedzie, bo ma płacone od przejechanego kilometra, po drugie może nie zawierać umowy z danym odbiorcą. Mam jednak wrażenie, że przewoźnik tylko wynajmuje miejsce pod monitor innej firmie, która to organizuje to co na ekranie leci.


- DamianT - 19.07.2012

Psim, nie wiem czy widziałeś, ale PB w końcu wprowadził opłatę za rezerwację oraz zmienił zasady anulowania biletów.

Wpis z ich strony na FB:

Cytat:Przez rok nie naliczaliśmy opłaty za rezerwację. W sobotę, 21 lipca 2012 wprowadzamy opłatę w wysokości 1 zł za każdy bilet. Będzie ona widoczna na stronie z podsumowaniem zamówienia (koszyk zakupów) oraz na potwierdzeniu rezerwacji. Natomiast na e-bilecie niniejsza opłata będzie zawarta w kwocie całkowitej (suma).

Jednocześnie wprowadzamy nowe, korzystne warunki anulowania biletów. Jeśli chcesz zmienić, bądź zwrócić bilet pobierzemy stałą opłatę 5 zł, bez względu na to ile dni pozostało do podróży.



- psim - 19.07.2012

Oh no! To dramat! Podwyżka o 100%! :-O ;-)

Ja zawsze chętnie wybierałem sobie miejsce, bo niektóre siedzenia w PB dają się rozłożyć bardziej niż inne (ale to, które, to już zależy od wersji autokaru, a tego nie wiesz w chwili rezerwacji). Czyli zepsuli mi tę możliwość, a na pewno utrudnili. Zonk Undecided


- DamianT - 20.07.2012

Za to nie trzeba się prosić o usunięcie z fotela swoich rzeczy, kiedy autokar jest dobity do 100% i jedno miejsce zostało wolne Wink Oj co Pani minę zrobiła jak o to poprosiłem Wink


- przewoz - 22.07.2012

Na stojąco podróżować nie wolno Smile Ale siedzieć koło takiej "miłej" pani.. to dla mnie osobiście problem, no bo nawet nie pogadasz Wink


- DamianT - 09.08.2012

Polski Bus pod koniec tego miesiąca uruchamia nowe połączenie. Tym razem z Warszawy pojadą do Olsztyna.
Widać ciągle boją się wyjść z Warszawy i połączyć inne miasta ze sobą.

A tak jak się temu przyjrzeć, to nowe trasy świadczyć mogą o tym, że się już zadomowili w Polsce.


- mikrobart - 09.08.2012

Nie mogę się doczekać na więcej tras przechodzących przez Wrocław. Jak na razie mamy tylko trasę Praga - Warszawa przez Wrocław i Łódź, brakuje połączenia Kraków (Rzeszów) - Berlin.


- psim - 09.08.2012

Przecież masz znakomity bezkonkurencyjny EC Wawel, po co chcesz go dublować? 8-) Czyżby nie odpowiadała Ci prześwietna oferta Intercity?

Warto odnotować również, że na dniach PB zagęścił połączenia między Warszawą a Białymstokiem, oraz uruchomił nową linię Radom-Warszawa (z dystrybucją biletów na miejscu, w Radomiu, uzupełniającą sprzedaż internetową).

W tym samym czasie, zdaje się, PKP PLK wprowadziły kolejne zwolnienia na przejazdach na linii do Białegostoku?


- MateuszG - 09.08.2012

psim napisał(a):Warto odnotować również, że na dniach PB zagęścił połączenia między Warszawą a Białymstokiem, oraz uruchomił nową linię Radom-Warszawa (z dystrybucją biletów na miejscu, w Radomiu, uzupełniającą sprzedaż internetową).
Bilet można zakupić przed odjazdem także w Warszawie - póki co tylko na linii P9 (Warszawa - Radom).


- psim - 09.08.2012

Mathevv napisał(a):póki co tylko na linii P9 (Warszawa - Radom).

Ale w autobusie, czy w tej kasie w budce? Przecież kasa w budce istniała jeszcze zanim w ogóle pojawiła się linia do Radomia, i można było tam kupować bilety na inne połączenia.


- MateuszG - 09.08.2012

A tego nie wiedziałem. Byłem przekonany, że bilety na kursy innych linii można było zakupić wyłącznie w Internecie. Po uruchomieniu połączenia z Radomiem regionalne media pisały, że tylko na tej linii można kupić bilet przed odjazdem.


- DamianT - 10.08.2012

Mathevv, ale pewnie chodziło im o kasę w Radomiu. Od początku istnienia tego przewoźnika w Polsce można w Warszawie kupować bilety w kasie.


- Urbi - 10.08.2012

Co do PolskiegoBusa i kupowania biletów na kursy Warszawa - Radom. Z SSC Forum - "Potwierdzam, przy autobusie stoi agent z kasą fiskalną - i są zainteresowani kupnem biletów."