Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- DamianT - 30.12.2011

NIe wiem czy takie wysyłanie jest legalne. A w regulaminie nic na ten temat nie ma, więc się na to nie zgadzasz.


- psim - 30.12.2011

Obleśny Szczur napisał(a):No tylko czemu w tym formularzu jako pola obowiązkowe jest adres? Niekoniecznie mam ochotę dostawać potem jakieś bzdurne reklamy pocztą, podpałki do pieca mam wystarczająco dużo.

Gdzie? W którym? Ode mnie PB żąda tylko adresu email.

Może masz na myśli pośrednika płatności, który przy niektórych formach faktycznie może zażyczyć sobie adresu? Śmiało możesz tam wpisać cokolwiek, PB raczej nie widzi tych informacji i nie mają one z nim nic wspólnego. W cywilizowanych krajach przy płatności kartą (ponoć) weryfikowany jest adres domowy użytkownika karty. U nas jest to ściema, oczywiście żadna taka weryfikacja nie działa, i w zasadzie nie wiadomo czy pośrednicy płatności zbierają te dane legalnie, czy nie (wg ustawy, nie wolno zbierać danych które nie są niezbędne do wyświadczenia usługi).


- Obleśny Szczur - 30.12.2011

psim napisał(a):Gdzie? W którym?
W formularzu, w którym mo¿na mailowo zadaæ im pytanie, dok³adnie to tu: http://www.polskibus.com/contact-us Pola z adresem s± obowi±zkowe :-P Ale zaryzykowa³em, dosta³em odpowied¼ i jestem szczê¶liwy.
DamianT napisał(a):NIe wiem czy takie wysy³anie jest legalne.
W regulaminie jest o tym, ¿e nie wolno kupowaæ w celu dalszej odsprzeda¿y. Robert kupi³ mi bilet jako prezent ¶wi±teczny, ok?


- psim - 30.12.2011

Damian miał na myśli wysyłanie do Ciebie spamu papierowego :-P

A co do biletów, to niestety, są one (w myśl regulaminu) niezbywalne. To znaczy, że nie należy ich również odstępować. Natomiast przewoźnik nie ściga tego jakoś zajadle (prawdę mówiąc nie ściga tego wcale Wink )

Cytat:5.2 Bilety są niezbywalne i nie mogą być odsprzedawane.

niezbywalny
1. «taki, którego nie można nikomu odstąpić»


O, zauważyłem że na PB już się zaczęło "PKP-owanie", zobaczcie:

Cytat:Zarządzanie rezerwacjami

Przykro nam, ale niniejsza usługa będzie dostępna na naszym portalu w drugiej połowie 2011 r.
http://polskibus.com/manage-reservation

No, to mają jeszcze 24 godziny na dotrzymanie słowa. ;-D


- DamianT - 31.12.2011

Obleśny Szczur napisał(a):Robert kupił mi bilet jako prezent świąteczny, ok?

psim napisał(a):Damian miał na myśli wysyłanie do Ciebie spamu papierowego

ok? Wink

Regulamin swoje, a życie swoje. Jakoś wątpię, żeby w takim przypadku gonili swoich klientów. Tu bardziej chodzi o to, żeby po kupieniu biletu za złotówkę, nie odsprzedawać go za wyższą sumę, co pewnie niektórzy chętnie by robili w celu zarobku.


- Obleśny Szczur - 14.01.2012

Moje wra¿enie z pierwszej podró¿y PB:
- kur..sko gor±co lub zimno - taka technika grzewcza to ju¿ w EN57 by³a
- ciasno, ma³o miejsca na nogi, nawet w Acatusie jest wiêcej
- skórkowe siedzenia w zimie nie robi± wielkiej ró¿nicy, ale nie wyobra¿am sobie na nich siedzieæ latem jak s³onko przygrzeje przez szybê
- mi³a obs³uga, mo¿na nawet zagadaæ o byle czym
- dzia³aj± gniazdka 230V (w przeciwieñstwie do tych w poci±gach)
- frekwencja od Warszawy do Wroc³awia i z powrotem prawie 100%, ale te kursy do Pragi to nie wiem czy im siê zwracaj±, jedzie po kilka osób
Ogólnie jak za tak± cenê to nie ma co wydziwiaæ, w koñcu to nie EIC tylko autobusik dla studentów i turystów (a niektórzy z nich mogliby siê czasem umyæ i zastanowiæ, ¿e o 3 w nocy wiêkszo¶æ pasa¿erów chce spaæ, a nie s³uchaæ razem z nimi muzyki z laptopa).


- przem710 - 14.01.2012

Cytat:frekwencja od Warszawy do Wrocławia i z powrotem prawie 100%

No i to jest niepokojące.


- DamianT - 14.01.2012

Obleśny Szczur napisał(a):ciasno, mało miejsca na nogi, nawet w Acatusie jest więcej

Trochę przesadzasz. Toż to autokar a nie pociąg. Ja ze swoim nieniskim wzrostem nie narzekałem na brak miejsca na nogi. Autobusami (PKS) jeżdżę na co dzień, autokarami luksusowymi też mi się zdarza w miarę często i wiem z porównania, że w PB miejsc na nogi mało nie ma.

Obleśny Szczur napisał(a):- skórkowe siedzenia w zimie nie robią wielkiej różnicy, ale nie wyobrażam sobie na nich siedzieć latem jak słonko przygrzeje przez szybę

Nie przygrzeje, jak dobrze działa klimatyzacja, to słońce przez szybę nie da rady.

Cytat:- kur..sko gorąco lub zimno - taka technika grzewcza to już w EN57 była

No to troszkę niefajnie miałeś. Jak ja jechałem, to nie było takich wahań, ale ewidentnie zbyt wysoka temperatura była utrzymywana.

przem710 napisał(a):No i to jest niepokojące.

Z tego co wiem, to na połączeniach krajowych zazwyczaj mają blisko 100% frekwencji przy weekendach, a w tygodniu niewiele mniej.


- Lubuszanin - 14.01.2012

przem710, z jakiego powodu?


- przem710 - 14.01.2012

Zapewne większość klientów PB to byli pasażerowie kolei. Nie twierdze że PB to zła firma tylko że kolej nie potrafi być konkurencyjna i to jest niepokojące.


- ET40 - 17.01.2012

Zawsze, kiedy jadę na 1 zmianę do pracy to mijam autobus PB, jakiś nocno-poranny kurs, nie wiem skąd dokąd. Frekwencja naprawdę nie powala :-P


- psim - 17.01.2012

Pewnie ze Szczecina do Warszawy.

Odwiedziłem dziś w Warszawie punkt stacjonarny PB (przy ich przystankach), otwarte w godz. 6 - 22. Sprzedają bilety wyłącznie na połączenia krajowe, po stałych cenach - chyba takich jak maksymalne ceny z Internetu. Czyli i tak dość godziwie.

Dostałem mapkę z siecią połączeń i rozkładem jazdy. Ulotka jest zgięta na 3, a w środku - dokładka, jedna dodatkowa strona z rozszerzonym rozkładem linii P6 - do Zakopanego. DASIĘ zaktualizować drukowany rozkład nie wysyłając całego rozkładu na przemiał? Dasię.

[ Dodano: 2012-01-17, 21:21 ]
Swoją drogą, ech, mogliby się dogadać z PR-ami na sprzedaż biletów przez... IPR.

Rozkład do wrzucenia w system byłby prosty, moduł cenowy byłby również względnie prosty, a system rezerwacji w IPR jest już gotowy. Tymczasem PB wszędzie drukuje tę informację o 1 zł za rezerwację, a realnej możliwości dokonania rezerwacji jak nie było, tak nie ma.

[ Dodano: 2012-01-17, 21:49 ]
A, no i na ulotce oczywiście widać na jakim odcinku kolej daje ciała. Tabelka z linią P1 (Warszawa-Ostróda-Gdańsk) jako jedyna rozciąga się przez dwie strony (9 par na dobę, świątek piątek).


- ET40 - 18.01.2012

psim napisał(a):Pewnie ze Szczecina do Warszawy.
Być może. Albo na odwrót. Biorąc pod uwagę bardzo słabą ofertę kolei na trasie Szczecin-Toruń to słabe napełnienie autobusów dziwi tym bardziej, nieważne, że to autobusy nocne ]->


- psim - 18.01.2012

Przecież już Ci kiedyś tłumaczyłem, że w tej relacji ludzie nie będą jeździć, bo nie mają po co.

Szkot jest nie w ciemię bity, rozumie że aby wejść na dobre do świadomości jako domyślny przewoźnik na danej trasie, musi zapewnić stałą, regularną komunikację, kursującą w miarę punktualnie, wg prostego i stałego rozkładu jazdy. Nawet jeśli oznacza to, że niektóre kursy będą jeździły półpuste. To jest po prostu inwestycja w coś, co ani PKSowi, ani PKP i pochodnym nawet się nie przyśniło.


- ET40 - 19.01.2012

psim napisał(a):Przecież już Ci kiedyś tłumaczyłem, że w tej relacji ludzie nie będą jeździć, bo nie mają po co.
?