Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


- psim - 29.11.2011

Alfajet777 napisał(a):musiałbym skorzystać z ich infolinii gdzie za minutę liczą sobie około 3,80 zł . dodatkowo potrącenie % od wartości biletu ;/ więc nie opłacało <strike>mnie</strike> mi się

Są sposoby, żeby obejść to i zadzwonić do nich za półdarmo. Na przykład z pośrednictwem http://toolani.pl wybrać numer "dla zagranicy" (łącząc się normalnie z polskiego telefonu nie uzyskamy połączenia na ten numer, ale przez Toolani - już tak).

Alfajet777 napisał(a):Nie opowiadaj kolego bajek do Wiednia za 2 zł nie pojedziesz .

Nie wiesz, to nie zarzucaj ludziom mówienia nieprawdy. Ja jakoś byłem w Berlinie za 2 zł (tam i nazad). To że Ty nie możesz teraz już znaleźć takich biletów ma jedną prostą przyczynę - wszystkie wykupił REGIOchłopak gdy tylko się pojawiły. ;-D


- bree - 29.11.2011

DamianT napisał(a):Kilka moich spostrzeżeń z jazdy Polskim Busem z Częstochowy do Warszawy.

Autokar przyjechał i odjechał punktualnie. Frekwencja po ruszeniu z Częstochowy 100%. Żadnego wolnego miejsca nie było (komunikat po ruszeniu o zapięciu pasów olali wszyscy Wink ), a czy ktoś wysiadł w Częstochowie, to niestety nie zauważyłem. Jeśli chodzi o komfort, to siedzenia według mnie bardzo wygodne, zmęczenia nie czułem. No i dostęp do Internetu, to super sprawa. Za to ubikacja... no cóż, gdybym był niższy o głowę, to pewnie bym się tam na stojąco zmieścił Wink. Mam porównanie z innych autokarów i tam tak źle nie było. Do Warszawy przyjeżdżamy 10 minut przed czasem. Szybko wygodnie i przede wszystkim tanio. 17zł to są śmieszne pieniądze. Za drogę powrotną pociągiem TLK zapłaciłem 46zł... czyli dopłacam piątkę (przy założeniu ceny 17zł) i mam trzy przejazdy PB.com. Tylko, że tutaj trzeba wcześnie bilety kupować, żeby się do autokaru dostać.

No i jeszcze jeden plus dla mnie: PB w Warszawie zatrzymuje się tylko jedną stację matra od mojego miejsca docelowego Wink

W najnowszym newsweeku jest artykuł o PB. Jak przeczytam, to podzielę się z Wami, co tam ciekawego piszą Smile

Też ostatnio rozważałam pomysł jechania na tej trasie, ale autobus z Warszawy wyrusza coś po 6 rano, musiałabym chyba o 4 wyjechać z domu by się przebić przez całą Warszawę. Dlatego wybrałam TLK, ze zniżką max26 nie wyszło tak drogo.


- darko27 - 29.11.2011

Co tydzień na weekend wybieram się pociągiem do domu. Mam alternatywę w postaci PKS lub Polskiego Busa ale jest zdecydowanie drożej niż pociągiem.


- DamianT - 30.11.2011

Ostrowianin napisał(a):DamianT, No czyli konkurencyjność tych autobusów również jest ograniczona

No zobaczymy, bo były zapowiadane zakupy kolejnych 50 autokarów i wdrożenie nowych tras, a tu coś cisza.

bree napisał(a):ze zniżką max26 nie wyszło tak drogo.

No tak, gdy posiada się jakieś zniżki na pociąg to najdrożej nie wychodzi, ale w moim przypadku, gdy żadna zniżka mi się juz nie należy, no to nie trudno porównać 17zł - 46zł... Co byś wybrała? Wink Swoją drogą ja ruszyłem z Częstochowy 8:10, a musiałem wstać 6:20 Wink

darko27 napisał(a):ale jest zdecydowanie drożej niż pociągiem.

Przykłady?


- ET40 - 30.11.2011

DamianT napisał(a):No zobaczymy, bo były zapowiadane zakupy kolejnych 50 autokarów i wdrożenie nowych tras, a tu coś cisza.
No, nie dziwi mnie to zbytnio przy oferowaniu usług za ceny poniżej kosztów.
Cytat:Przykłady?
Być może chodzi o zakup biletu krótko przed wyjazdem, zwłaszcza dla osób ze zniżkami może wychodzić drożej. Wiele osób jednak kupuje bilety długo przed podróżą, po cenach dumpingowych.


- DamianT - 01.12.2011

Wczoraj wynikło kilka nowych informacji z PB.

Ucięli kilka kursów (w tym Katowice - Kraków), ale dali nowe, na przykład do Zakopanego.

Wczoraj również pojawiły się nowe promocyjne bilety. Jeden z naszych forumowiczów zakupił w trzy miejsca (Praga, Wiedeń i Warszawa) w sumie za - uwaga - 10 PLN Smile Ja zdążyłem tylko zobaczyć, że mógłbym kupić z Czestochowy do Wiednia i z powrotem za 30zł. No ale to poczekam aż się dzień wydłuży. W święta i sylwestra drożej Wink


ET40, bardzo prawdopodobne, że o to chodzi. No cóż, w PB żadnych zniżek ustawowych nie ma Wink

Muszę w końcu przeczytać ten artykuł z Newsweeka.


- DamianT - 02.12.2011

Poczytałem ten artykuł, ale więcej w nim o założycielu PB oraz jego pozostałych firmach, niż o stricte naszym czerwonym przewoźniku.. No ale co nieco piszą.

Zarobek tego przewoźnika według właściciela tej firmy polega na totalnym cięciu kosztów. Zatrudnienie ma nie przekroczyć 100 osób w tym 90 kierowców, podczas gdy u innych przewoźników analogicznie jest dwa, trzy razy wyższe. Do tego te autokary nie są przypadkowe. Uchodzą one za jedne z bardziej oszczędnych. Spalają około 30litrów na 100km. Co ciekawe PB planuje zakup nowych autokarów, które będą miały pojemność... 90 osób i który ma spalać tylko dwa - trzy litry więcej. Czyli tyle co nowe dwa razy mniejsze autosany. Chodzi oczywiście o piętrowe. Nie mają własnych stacji serwisowych. Korzystają z tańszych outsourcingowych. Własciciel przewoźnika przewiduje, że najpóźniej po 18 miesiącach od startu PB przekroczy próg rentowności.

Przewoźnik nie planuje wprowadzić więcej przystanków pośrednich, bo i tak średnie obłożenie na chwilę obecną jest w wysokości 90%.

Od czerwca przewieźli ponad ćwierć miliona pasażerów.

Polski rynek jest ponoć bardzo specyficznym i trudno się utrzymać, jednak taki model przewozów tego własciciela działa z powodzeniem w wielu krajach europejskich i przynosi zyski z bardzo niskimi cenami za bilety. Ja osobiście trzymam kciuki, żeby im się powiodło i u nas.


- ET40 - 02.12.2011

DamianT napisał(a):Zatrudnienie ma nie przekroczyć 100 osób w tym 90 kierowców
Ciekawe jak odbija się to na bezpieczeństwie, nawet biorąc pod uwagę korzystanie z zewnętrznych stacji serwisowych.
Cytat:Chodzi oczywiście o piętrowe.
Dzięki wielkie, do piętrowego autobusu w Polsce nie wsiądę choćby bilet miał kosztować 50 groszy, chyba, że całą trasę autobus miałby jechać autostradą.


- Obleśny Szczur - 28.12.2011

Dziêkuje tutaj Robertowi za bilety :-) mam nadziejê, ¿e wycieczka siê uda, ale mam takie pytanie. Poniewa¿ s± to bilety z Wroc³awia, a ten autobus i tak jedzie z Warszawy przez £ód¼, to czy mo¿na zrobiæ taki myk, ¿e kupiê oddzielne bilety z £odzi do Wroc³awia i trasê przejadê jakby na dwóch oddzielnych biletach "odcinkowych"? Pytam, bo nie mia³em jeszcze okazji korzystaæ z us³ug PB.


- DamianT - 29.12.2011

Jeśli są jeszcze wolne miejsca na ten kurs, to myślę, że to żaden problem. Zawsze możesz zadać to pytanie na stronie tego przewoźnika. Odpowiadają szybko.


- Obleśny Szczur - 29.12.2011

No tylko czemu w tym formularzu jako pola obowi±zkowe jest adres? Niekoniecznie mam ochotê dostawaæ potem jakie¶ bzdurne reklamy poczt±, podpa³ki do pieca mam wystarczaj±co du¿o.


- REGIOchłopak - 29.12.2011

Do mnie póki co nic nie wysyłali. Jeśli są wolne bilety to możesz skorzystać z opcji o której mówisz.


- Obleśny Szczur - 29.12.2011

A tak w ogóle to te bilety s± rezerwowane na konkretne nazwisko? (Znaczy siê czy kierowca po podaniu mu numerku rezerwacji pyta siê jakie nazwisko?)


- REGIOchłopak - 29.12.2011

Do zakupu biletu wymagane jest nazwisko. Kierowca ma wydruk tylko i wyłącznie numerów rezerwacji.


- psim - 29.12.2011

Obleśny Szczur napisał(a):czemu w tym formularzu jako pola obowiązkowe jest adres?

I tak na przelewie jest widoczny Twój adres, więc co się martwisz. Jakby chcieli zrobić coś złego, to by zrobili. Lepiej, że nie żądają numerów dokumentów, jak koleje wszelkiej maści mają w zwyczaju.