Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Matura 2011 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Matura 2011 (/thread-916.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Mika - 15.05.2011

A słyszeli Państwo że w przyszłym roku ma inaczej wyglądać np. ustny polski ?


- mikrobart - 15.05.2011

Polski też? Słyszałem o zmianach w ustnym angielskim - nie będzie rozróżnionych poziomów, każdy będzie miał od opisu obrazek, scenki do odegrania i uwaga - obowiązkowa prezentacja na zadany temat.


- Mika - 15.05.2011

A polski ma docelowo wyglądać tak że nie będzie prezentacji tylko trzy pytania z obowiązkowych lektur szkolnych.


- mikrobart - 15.05.2011

I to już w przyszłym roku?


- Mika - 15.05.2011

Teraz tak myślę że to niemożliwe bo podobno przebieg egzaminu ma być znany od czasu rozpoczęcia nauki w szkole, ale coś takiego słyszałem.

W sumie jestem za bo każdy będzie miał takie same szanse, na początku się ucieszyłem bo (trochę prywaty) gdybym nie zdał to w przyszłym roku byłoby mi łatwiej, ale teraz jak już zdałem to mam mieszane uczucia. Wieje mi to trochę PRL-em bo każe to każdemu uczniowi szkoły średniej znać każdą lekturę. A że jestem przeciw rzeczom które coś/ktoś mi coś każe to chyba jestem przeciw :-P

A o tym pomyśle dowiedziałem się od kumpla który w tym roku skończył edukację w szkole średniej.


- mikrobart - 15.05.2011

O polskim nic nie słyszałem, ale w sumie mało mnie to obchodzi. Jutro o godz. 10:31 (planowo) powinienem być już po!


- Mika - 15.05.2011

No to w takim razie życzę powodzenia. Ja mam już za sobą i szczerze mówiąc wszystkie stresy i emocje były nie potrzebne Smile O dziwo zdałem, ale stresu że: nie będę miał co mówić, że komisja będzie się śmiać, i w ogóle że będzie okropnie, prawie wylądowałem na intensywnej terapii. Ale było git :-D


- rustsaltz - 15.05.2011

Już nam świnię z obcym podłożyli, a co tam, z polskim też można :/. Akurat mnie to zwisa, bo lektury znam, z polskiego jestem dobry, ale bezsensem było w tym momencie przygotowanie do matury na obecnych zasadach.


- mikrobart - 16.05.2011

Ustny polski 20/20, kompletny brak stresu i spokojne podejście do problemu pomogły ;-) Środa - ustny angielski i waaaakacje.


- Tomasz Smukała - 16.05.2011

Ja juz po ustnym angielskim. 16/20 - czyli 80 procent. Smile mikrobart, Gratulacje!


- mikrobart - 16.05.2011

Tomasz Smukała, zobaczymy jak będzie w środę. Gratuluję, z języka obcego to dobry wynik! ;-)


- ET40 - 16.05.2011

Ustny polski 14/20 8-)

Wszedłem, powiedziałem co trzeba było, wyszedłem. :-)


- Tomasz Smukała - 16.05.2011

mikrobart, Wszystko będzie dobrze. Stres zawsze jest - więc bez sensu byłoby mówić "nie stresuj się". Więc powiem, że trzeba powiedzieć swoje, tak jak się wie i jest elegancko. Smile Ważne żeby zdać. Najlepszy może mieć jedynie 30 procent. Zależy wszystko od tematu. Podpadnie zły temat i można się wyłożyć.


- mikrobart - 16.05.2011

Tomasz Smukała, tym bardziej, że egzaminy ustne nie są brane pod uwagę przy rekrutacjach, trzeba wyznawać zasadę "oby zdać".


- ET40 - 16.05.2011

Po to tematów jest cała lista, żeby sobie można było wybrać jeden i żeby nie był on zły :-)