Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Badanie frekwencji 2013 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Badanie frekwencji 2013 (/thread-3571.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


- REGIOchłopak - 20.08.2013

Aplikacja tragiczna nie jest, jedyny kłopot to czas wklepywania danych. Jeśli ktoś wypisuje ankiety papierowe to niema wyjścia i musi wklepać we własnym zakresie to i tak do tableta..


- Bilet Ś-krzyski - 20.08.2013

Mam takie pytanie - czy ankieter może w przerwie jeździć innymi pociągami? Zamiast 11 godzin w Rzeszowie, w tym czasie odwiedzić Kraków i Przemyśl. Czy można bezpłatnie pojechać T+P na podst. legitymacji?


- REGIOchłopak - 20.08.2013

W instrukcji jest mowa jedynie o dojeździe/powrocie z miejsca zamieszkania do miejsca rozpoczęcia ankiet.


- Bilet Ś-krzyski - 20.08.2013

Pozostaje lista bibliotek z netem: piątek, sobota do 14.
Bilet 24h MPK - niedziela. ;-)


- psim - 21.08.2013

Mika napisał(a):
psim napisał(a):bo ankieterzy grzecznie sami wszystko zrobią.
Skoro są chętni do 'porobienia-pojeżdżenia' za darmo, to dziwisz się?
psim napisał(a):Albo by zapłacić im trochę lepiej
Skoro się na to zgadzają?

Wiem, że IPSOS, to nie byle firma prywatna, ale skoro są chętni, to trzeba na tym korzystać ;-D
Nie zakazujmy ludziom wykonywać pracy do której by z chęcią dopłacili (prócz biletów na 'ankietowany' pociąg), która im się podoba i mają chęci ;-)

Popyt i podaż, podaż i popyt...

Ja się nie zdziwię, jeśli - jak tak dalej pójdzie - w przyszłych latach ankieterzy będą musieli jeszcze sami sobie kupić bilety ;-)

Wtedy to już w ogóle tylko dzieciaki kolejarskie będą te ankiety robić.


- Mika - 21.08.2013

psim napisał(a):Ja się nie zdziwię, jeśli - jak tak dalej pójdzie - w przyszłych latach ankieterzy będą musieli jeszcze sami sobie kupić bilety ;-)
W KZK GOP podczas liczenia ankieterzy mają obowiązek posiadać bilet zakupiony z własnych środków ;-)
KZK GOP wyprzedza PKP IC z innowacyjnością ]->


- Tomasz K. - 21.08.2013

Tablety i ankiety odebrane :-D
Od jutra zaczynamy, powodzenia wszystkim ankietującym!


- norbis97 - 21.08.2013

Również tego życze, tobie także MK_ŚLĄSK ;-)


- rustsaltz - 21.08.2013

Mika napisał(a):W KZK GOP podczas liczenia ankieterzy mają obowiązek posiadać bilet zakupiony z własnych środków ;-)
KZK GOP wyprzedza PKP IC z innowacyjnością ]->
Ostatnio zdaje się to zmienili Wink


- Przemyślanin - 21.08.2013

MK_ŚLĄSK, Dzięki, również wszystkim chce życzyć powodzonka i do zobaczenia na szlaku


- Pendolino - 21.08.2013

Mamy chyba hit sezonu autorstwa IPSOS: Kaszub/Artus, 26/27 sierpnia, liczba ankieterów: 1 :-|


- pitagoras23 - 22.08.2013

Ankieter IPSOS 2013
22.08 - 27.08. 2013
TLK 28500 / 82500 Posejdon
Lublin - Kołobrzeg

może ktoś się gdzieś przewinie z forum. Zapraszam do spotkania i spędzenia czasu wolnego ;-)


- Krzychu191 - 22.08.2013

Czytając wasze komentarze, szczególnie ten o odmowie współpracy drużyny, trochę obawiałem się tych badań. Właśnie kończe pierwszy kurs i... jest super! Drużyny mega, 0 problemów, współpraca i pogawętki wzorowe! Smile Na prawdę nie wiem, jak trzeba sie starać, by drużyna odmówiła współpracy. "Gratuluję" tym, którym się to udało.


- psim - 22.08.2013

Pamiętaj że drużyna drużynie nierówna :-D

Zresztą ankieter ankieterowi też.

Mnie jedna konduktorka kiedyś zjechala na "dzień dobry" jak burą sukę - za grzechy innych ankieterów (którzy nie radzili sobie), to później aż mnie wzięła do przedziału na osobności i przepraszała, jak się przekonała że dobrze sobie radzę i sumienie ją ugryzło ;-)


- rafal_2k - 23.08.2013

Na prośbę brata pojechałem pomóc mu przy ankietowaniu w tym roku. Sam byłem już kilka razy parę lat temu, więc nie widziałem w tym problemu. Postanowiłem jednak założyć tu konto, bo aż nie wytrzymuję tego jak to teraz wygląda.. SZOK! PS. mam trasę do Warszawy i żadna drużyna nie odmówiła mi współpracy. Drużyny nie są jednak ważne - drużyny się nie zmieniły - ankietowanie - OWSZEM!

Po pierwsze ludzie - ZASTANÓWCIE się chwilę... Stawki z roku na rok spadają. W tym roku robicie za dwóch, bo również PRZENOSICIE ankiety na wersje elektroniczną. Tak - PRZENOSICIE. Firma zlecająca badania dobrze wie, że tego badania NIE DA się robić na tablecie. hmm.. W instrukcji wszystko jest tłumaczone jakbyś robił to na tablecie? Nic dziwnego, firma musi jakoś zamydlić oczy biedakom, którzy muszą się użerać z tym tabletem i upchnąć dwa stanowiska pod jedna wypłatę... Na te przepisywanie rok temu były oddzielne płace! Istny wyzysk i brak szacunku dla człowieka!
Firma, bądź ktokolwiek uważa że się da robić kontrolę z tabletem?
Na co dzień używam własnego tabletu, po dniu przepisywania biletów mam już, myślę, wprawę, a mimo to czas wprowadzania jakiegoś najprostszego biletu to lekko 30 sekund. Ile średnio trwa dyktowanie przez kierownika biletu / zapisywanie na papier? 3 sekundy. Prosta matematyka - 10x dłużej idzie na tym tablecie. Pracować na tablecie na bieżąco? Przecież za taką akcję kierownik wywaliłby mnie na pierwszej najbliższej stacji, ludzie ogarnijcie się. Ktoś napisze - "ale w instrukcji pisze, że oni mają nam pomagać" to to przemilczę.

Sama aplikacja i tablet?
Gdyby chociaż kilometra wyliczała z bazy odległości, albo ceny. W czym problem? BUDŻET. Prosta aplikacja i badziewny tablet.. 7 cali ekranu to już jest mało, ale pytanie moje dlaczego przy pytaniu na 2 odpowiedzi, wyświetla się to na 1/10 ekranu że trzeba się starać żeby trafić w to okienko? Dlaczego część pytań nie jest domyślnie ukryta i dostępna pod jakimś suwakiem czy coś (typu rodzaj miejsca, przejazd tam czy wspólny itd.) ogólnie okna tylko dla utrudniania życia, które niektórzy zawsze lub w 95% zaznaczają tak samo.. u mnie wygląda to tak, że brat chodzi zawsze na kontrole jak idzie 1 członek z drużyny, a ja wszystko spisuje, bo on nie ma nerwów do tego tableta. Wszystko idzie na mój numer, ale nie ma nic w instrukcji o podziale obowiązków, ale i tak postępowanie wg instrukcji jest jednym słowem niewykonalne więc pozdro..
Mało podróżnych dla ankieterów i przepraszam za chaotyczność, tekstu ale pisze w emocjach, jak to wszystko sobie odtwarzałem...