Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Po co komu KDP? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+---- Dział: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-89.html)
+---- Wątek: Po co komu KDP? (/thread-466.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


- celtin.88 - 29.12.2011

pitagoras23 napisał(a):No czyli jednak Wrocław opowiada się za trasą przez Łódź, po szlaku zbliżonym do KDP. Według nich wygrywa argument, który ja tutaj poruszałem - trasa tędy jest najkrótsza kilometrażowo.


Aby tylko zwyciężył zdrowy rozsądek. Tylko należy pamiętać że Lobby z Opola jest bardzo głośne i skuteczne. W internecie to lobby reprezentuje KOLEJARZ 65 oraz inne osoby które mają za dużo w głowie łodziofobii np. kolega KRYNICZANIN który na swoim forum napisał

cyt.

Widzę że dalej są osoby co nie potrafią pojąć podstawowych pojęć. Dla wielu miast naturalnym korytarzem eksterytorialnym dla pociągów kwalifikowanych jest CMK. I dla Wrocławia też tak jest ale nie przez Katowice jak obecnie ale będąc podpiętym przez Koniecpol, Częstochowę Stradom. To jest jedna i jedyna naturalna trasa Warszawa - Wrocław dla kwalifikowanych połączeń.


- pitagoras23 - 29.12.2011

Wiesz, mamy już Wrocław, Łódź, do tego dołóż sobie samorządowców ode mnie, czyli Ostrów, Kalisz, Nowe Skalmierzyce. Ilościowo wygrywamy z Opolem i Częstochową.


- DamianT - 29.12.2011

pitagoras23, piszesz o sprawiedliwości, a sam chcesz, żeby zmodernizowano trasę przez Łódź, pozostawiając przez Częstochowę. No bo po co remontować tutaj, skoro tam by jeździły szybsze pociągi? To w końcu chcesz tej sprawiedliwości, czy zabierasz wszystko? Nie będzie tak, że wyremontują obie trasy. Nie ma co marzyć na ten temat. Sprawiedliwość tutaj nie ma zastosowania. Będzie albo jedno, albo drugie. Zobaczymy którzy politycy są sprawniejsi.

Rolmops w innym temacie dobrze napisał o Panu Wildzie. Jego słów nikt nie bierze na poważnie.

Ogólnie zrobił się ogromny bałagan. Na ten sam temat toczy się rozmowa w dwóch miejscach.

[ Dodano: 2011-12-29, 10:25 ]
pitagoras23 napisał(a):do tego dołóż sobie samorządowców ode mnie, czyli Ostrów, Kalisz, Nowe Skalmierzyce. Ilościowo wygrywamy z Opolem i Częstochową.

Oława, Brzeg, Lubliniec, Koniecpol. Licytujemy się dalej Wink
A tak na serio, to wierzysz, że te ekspresy będą się zatrzymywać we wszystkich podanych przez Ciebie, czy przeze mnie miejscowościach?


- rolmops - 29.12.2011

pitagoras23 napisał(a):No czyli jednak Wrocław opowiada się za trasą przez Łódź, po szlaku zbliżonym do KDP. Według nich wygrywa argument, który ja tutaj poruszałem - trasa tędy jest najkrótsza kilometrażowo.

Wszystko źle, nie Wrocław ale pan Patryk "wizjoner" Wild, twórca metra we Wrocławiu/kolei aglomeracyjnej/skrócenia czasu przejazdu Wrocław-Jaworzyna-Świdnica do 40min dzięki wybudowaniu 2km torów Wink On takich pomysłów ma całą masę a każdy następny jest śmieszniejszy od poprzedniego.

DamianT ma rację, bajzel się zrobił i czasami sam się zastanawiam gdzie i o czym pisze ;-)


- celtin.88 - 29.12.2011

DamianT napisał(a):, piszesz o sprawiedliwości, a sam chcesz, żeby zmodernizowano trasę przez Łódź, pozostawiając przez Częstochowę. No bo po co remontować tutaj, skoro tam by jeździły szybsze pociągi? To w końcu chcesz tej sprawiedliwości, czy zabierasz wszystko? Nie będzie tak, że wyremontują obie trasy. Nie ma co marzyć na ten temat. Sprawiedliwość tutaj nie ma zastosowania. Będzie albo jedno, albo drugie. Zobaczymy którzy politycy są sprawniejsi.

Kolego kasa jest, tylko wydawana jest na najmniej potrzebne rzeczy. Po co wywalano/wywala kasę na na idiotyczne reaktywacje typu Kolbuszowa, Parczew czy Zgierz- Łowicz (w tej formie to czyste marnotrawstwo. Jemu kolega nie protestuje np.przeciwko budowie kolei na lotniska w Łodzi czy w Świdnicy. Przecież to jest czysty idiotyzm


- DamianT - 29.12.2011

Odpowiem krótko: Nie wiem.

Nie mam pojęcia z jakich budżetów pochodziły pieniądze, które były przeznaczone na rzeczy które wymieniłeś.

Nie wiem ile ludzi jeździ pociągami na tych liniach co wymieniłeś, więc nie wiem czy były to dobre inwestycje. Za to wiem, że wszystko było robione wokół Łodzi za Pana Grabarczyka. Sam wymieniłeś wiele inwestycji. Gdyby się nie zmienił Minister Infrastruktury, to dalej by się tak działo, a na przykład województwa Śląskie, Małopolskie, czy Świętokrzyskie... a po co... przecież ludzi stamtąd na łódzkich polityków nie głosują. Będę robił tylko dla swoich.


- celtin.88 - 29.12.2011

DamianT napisał(a):Odpowiem krótko: Nie wiem.

Nie mam pojęcia z jakich budżetów pochodziły pieniądze, które były przeznaczone na rzeczy które wymieniłeś.

Nie wiem ile ludzi jeździ pociągami na tych liniach co wymieniłeś, więc nie wiem czy były to dobre inwestycje. Za to wiem, że wszystko było robione wokół Łodzi za Pana Grabarczyka. Sam wymieniłeś wiele inwestycji. Gdyby się nie zmienił Minister Infrastruktury, to dalej by się tak działo, a na przykład województwa Śląskie, Małopolskie, czy Świętokrzyskie... a po co... przecież ludzi stamtąd na łódzkich polityków nie głosują. Będę robił tylko dla swoich.



Za Grabarczyka (jeśli chodzi o kolej) dokończono modernizację Ł. Widzew - Skierniewice, Zamknięto Fabryczny. Tak więc skończ t tym gadaniem jak to Łódź się obłowiła

[ Dodano: 2011-12-29, 13:32 ]
Za Grabarczyka (jeśli chodzi o kolej) dokończono modernizację Ł. Widzew - Skierniewice, Zamknięto Fabryczny. Tak więc skończ t tym gadaniem jak to Łódź się obłowiła[/quote]

A to że autostrady krzyżują się wokół Łodzi jest naturalną konsekwencją tego że Łódź leży w centrum Polski. Nikomu (rozsądnemu) nie przyszłoby do głowy aby autostrady miały omijać trzecie miasto w PL

[ Dodano: 2011-12-29, 13:56 ]
Na Śląsku i Małopolsce również za Grabarczyka wzięto się za za infrę


- rolmops - 29.12.2011

Troszkę o KDP i innych sprawach:

Więcej pociągów na Sylwestra. Nowak: Staramy się zapobiec dantejskim scenom

jest jeszcze artykuł do tego wywiadu:

Nowak w radiu Tok Fm


- pitagoras23 - 29.12.2011

DamianT napisał(a):piszesz o sprawiedliwości, a sam chcesz, żeby zmodernizowano trasę przez Łódź, pozostawiając przez Częstochowę. No bo po co remontować tutaj, skoro tam by jeździły szybsze pociągi? To w końcu chcesz tej sprawiedliwości, czy zabierasz wszystko? Nie będzie tak, że wyremontują obie trasy. Nie ma co marzyć na ten temat. Sprawiedliwość tutaj nie ma zastosowania. Będzie albo jedno, albo drugie. Zobaczymy którzy politycy są sprawniejsi.
Sprawiedliwość dotyczy nie tyle linii, co pociągów na niej uruchamianych. Jeżeli zostanie zmodernizowana linia przez Częstochowę, to linię przez Łódź czego taki sam los, jak linię kluczborską, czyli jeden no może dwa pociągi na dobę, bo reszta pojedzie trasą szybszą.
A jak już ma coś być to po równo. Trochę tu i trochę tu. Niech skorzystają wszyscy. Powinniśmy wziąć przykład z błędów jakie popełnia PLK teraz, że ładuje kasę tylko na kilka linii pozostawiając resztę do samodestrukcji, a rolą PLK powinno być utrzymywanie ważnych linii na równo, a zarówno linia 355/14, jak i ta przez Częstochowę są liniami ważnymi.

DamianT napisał(a):Oława, Brzeg, Lubliniec, Koniecpol. Licytujemy się dalej Wink
A tak na serio, to wierzysz, że te ekspresy będą się zatrzymywać we wszystkich podanych przez Ciebie, czy przeze mnie miejscowościach?
Nie chcę się licytować, ale jeśli pojedzie pociąg kategorii Ex to zatrzyma się w Ostrowie, Kaliszu, Sieradzu, Łodzi a jeśli EIC to bez Sieradza. Tak samo, jeśli chodzi o drugą linię. Ex w Opolu, Lublińcu, Częstochowie, EIC bez Lublińca.


- Maciej - 29.12.2011

celtin.88 napisał(a):Kolego na skutek złego ułożenia lini kolejowych z Łodzi oraz tragicznej oferty połączeń mieszkańcy Łodzi omijają pociągi szerokim Łukiem (nie licząc oczywiście połączeń do Warszawy).

Ale w takim razie, trzeba szukać rozwiązania gdzie indziej, nie w horrendalnie drogim Y. Należy na dzień dzisiejszy poprawić komunikację między Łodzią a Wawą na tym, co jest. Nie wiem, kto mógłby to zrobić, chociaż jak Kropiwnicki święto w Trzech Króli wywalczył, to następny kilka pociągów też chyba mógłby chociaż spróbować pozyskać.


- Obleśny Szczur - 29.12.2011

Pan Kropiwnicki ju¿ dawno prezydentem £odzi nie jest, i to ¶wiêto to jest jedyne jego "dokananie" (pomijam totalne rozwalenie bud¿etu miasta i poobra¿anie organizatorów wielu imprez masowych, które dziêki temu skutecznie wynios³y siê z miasta). Komunikacja miêdzy £odzi± a Warszaw±, jak tylko skoñcz± d³ubaæ od Skierniewic do Warszawy bêdzie naprawdê bardzo dobra.
Przypominam, ¿e Y z za³o¿enia mia³ po³±czyæ Warszawê z Wroc³awiem i Poznaniem.


- DamianT - 30.12.2011

pitagoras23 napisał(a):Sprawiedliwość dotyczy nie tyle linii, co pociągów na niej uruchamianych. Jeżeli zostanie zmodernizowana linia przez Częstochowę, to linię przez Łódź czego taki sam los, jak linię kluczborską, czyli jeden no może dwa pociągi na dobę, bo reszta pojedzie trasą szybszą.

Nie wierzę w to, że nagle znikną pociągi TLK z Wrocławia do Warszawy przez Ostrów Wlkp. A śmiem twierdzić, że gdyby doszło do tego wszystkiego, to przez Ostrów mogłoby jechac nawet więcej.


- pitagoras23 - 30.12.2011

Nie wiem, ja już wolę dmuchać na zimne i za w czasu zwracać na to uwagę, bo niewiele potrzeba do tego, co pisałem.


- celtin.88 - 02.01.2012

DamianT napisał(a):Nie wierzę w to, że nagle znikną pociągi TLK z Wrocławia do Warszawy przez Ostrów Wlkp. A śmiem twierdzić, że gdyby doszło do tego wszystkiego, to przez Ostrów mogłoby jechac nawet więcej.

Naprawdę istnieje duże prawdopodobieństwo że połączenia Łódź- Ostrów- Wrocław czy Łódź- Gdynia podzielą los połączeń Katowice- Ostrów- Poznań. To że tą ostatnią linią jeździ jeden dzienny TLK (Katowice- Szczecin) zawdzięczamy walce mieszkańców Wielunia. Samo IC nie puściłoby nic. naprawdę. Naprawdę trzeba walczyć z całych sił o porządną przebudowę Łódź - Wrocław


- pitagoras23 - 02.01.2012

Już nawet głosy mieszkańców Kluczborka, Lublińca i ich przedstawicieli nie są brane przez spółkę pod uwagę, na przykładzie choćby sezonowego połączenia Podhalanin. Skład też jedzie przez Wieluń i potem odbija na Częstochowę. A gdyby spółka chciała puściłaby go przez Kluczbork, Lubliniec i dalej ew. Częstochowę, choć lepsze były by Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów.
Tak więc trzeba walczyć i dziękuję celtinowi za zrozumienie.