Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
interREGIO a pierwsza klasa - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: interREGIO a pierwsza klasa (/thread-957.html)

Strony: 1 2 3


- rustsaltz - 09.05.2011

Lutek napisał(a):No bo nie ma takiej opcji, przynajmniej teoretycznie. 1 klasa musi być wyraźnie oznakowana zgodnie z postanowieniami karty UIC 580.
Jednostka z numerkiem bodaj 1720. Jest to z tego co wiem jedyny przypadek, że pierwsza klasa jest nieoznakowana, pozostałe mają paski malowane.


- Mika - 09.05.2011

A ta jednostka nie ma tylko paska, czy cyferki też ?


- rustsaltz - 09.05.2011

Nie ma ani paska, ani numerka Smile


- Mika - 09.05.2011

Czyli jednak da się.


- DamianT - 10.05.2011

Odnośnie tego omijania pierwszej klasy przez niewiedzę, pamiętam, że jeszcze ze dwa lata temu faktycznie tak było. Kilka razy się jechało w "jedynce" na dużym luzie, a w innych przedziałach było ciasno. Dziś już jest inaczej. Ludzie pojęli o co chodzi, i jeśli widzą wygodniejsze siedzenia, to zwyczajnie tam siadają, mimo że na drzwiach jest "1".


- psim - 10.05.2011

DamianT napisał(a):zwyczajnie tam siadają, mimo że na drzwiach jest "1".

Taa, również w REGIOekspresie, gdzie dla odmiany pierwsza klasa obowiązuje (i później podróżni są wypraszani)...

Po prostu wykonano ludziom wodę z mózgu. Rozumiem przez pierwszy rok funkcjonowania - braki taborowe, prowizorka. Ale teraz to bezhołowie już się uklepało i zakorzeniło, i mało kto choćby próbuje z tym walczyć...


- Mika - 10.05.2011

No ciekawe co i czy w ogóle wykombinują. Dziwi mnie fakt, że wciąż tyle czasu nie uwzględniając pierwszej klasy nie mogą po prostu przejechać farbą żeby pasażerom tej wody z mózgu nie robić. No chyba że czekają na lepsze czasy i zostawiają jedynki na przypadek wprowadzenia w taryfę 1. klasy lub na wypadek jazdy jednostkami na REGIOekspresie :-P


- ET40 - 10.05.2011

Czy w dawnych poc. pospiesznych obsługiwanych składami EZT posiadającymi przedział 1 klasy obowiązywały droższe bilety na 1 klasę?


- przem710 - 11.05.2011

Jak to w ogóle było z tymi jednostkami z 1 klasą. Były fabrycznie wyposażone w jedynkę czy też tylko jakaś krótka seria?


- DamianT - 11.05.2011

Ja tak tylko wtrącę oftopowo, że jednak nie wszystko, co jest pierwszą klasą ma żółty pasek nad oknami. Wagony IC w malowaniu TLK takiego paska nie posiadają.


- ET40 - 11.05.2011

Ten pasek na tle pomarańczowej jogurcizny byłby praktycznie niewidoczny :-)

Ciekawostka: pierwsze EN57 miały przedział 1 klasy w środkowym segmencie (silnikowym).


- Mika - 11.05.2011

Cytat:Ja tak tylko wtrącę oftopowo, że jednak nie wszystko, co jest pierwszą klasą ma żółty pasek nad oknami. Wagony IC w malowaniu TLK takiego paska nie posiadają.
Pytanie dlaczego.


- ET40 - 11.05.2011

Przecież pisałem, że na tle pomarańczowej jogurcizny żółty pasek byłby bardzo słabo widoczny :lol:
Moim zdaniem te żółte paski i jedynki na burtach są przewidziane "na wszelki wypadek" wprowadzenia podziału na klasy w pociągach obsługiwanych przez EZT oraz po prostu po to, żeby zasygnalizować "tu jest przedział o wyższym standardzie".


- psim - 11.05.2011

ET40 napisał(a):żółte paski i jedynki na burtach są przewidziane "na wszelki wypadek"
... żeby zasygnalizować "tu jest przedział o wyższym standardzie".

No, całkiem niezłe dorobienie ideologii do faktów Undecided
Widzę przed Tobą wielką karierę w administracji PKP. Może nawet w Ministerstwie? ;-)

Nothing personal. No offense. :-)


- ET40 - 11.05.2011

Ale dlaczego ironizujesz?
Usiłuję zrozumieć, dlaczego zostawia się jedynki i żółte paski na burtach EN57 z przedziałami "lux" i sądzę, że jest tak, jak piszę.

EDIT: no i mamy wyjaśnienie zagadki z zaginionymi paskami na wagonach 1 klasy IC-TLK :-)