Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[KW] Koleje Wielkopolskie - temat zbiorczy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: [KW] Koleje Wielkopolskie - temat zbiorczy (/thread-612.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


- Lubuszanin - 30.04.2012

ET40, albo sobie to zmyśliłeś, albo rzeczywiście w tym czasie byłeś na Proxima Centauri.... Dobrze wiedziałeś że nie ma tkaich kolei a mimo to ostentacyjnie odszedłeś od okienka? Wystarczyło skorygować kasjerkę.
Jak w ZG chciałem kupić 99 na Arrivę, to Pani dopytała się czy to są te Kujawskie. Potwierdziłem i otrzymałem bilet.


- rustsaltz - 30.04.2012

Arriva honoruje uprawnienia przejazdowe?


- ET40 - 01.05.2012

Lubuszanin napisał(a):Wystarczyło skorygować kasjerkę.
Po co miałem tracić czas, skoro i tak później zakupiłem bilet u kier. poc. (przesiadałem się z KM na Arrivę), a zakup biletu w kasie nie wpłynąłby w żaden sposób na cenę. A zapłacić mógłbym więcej, gdybym zamówił bilet w taryfie Regio (honorowana w Arrivie, ale mniej korzystna od taryfy kujawsko-pomorskiej). Chyba, ze udałaby mi się kombinacja KM+Arriva w całości na bilecie Regio ]->, ale wątpię, czy kasjerka, która uważa, że istnieje coś takiego, jak "koleje kujawsko-pomorskie" ma pojęcie o tym, że i taka możliwość istnieje.

Cytat:ET40, albo sobie to zmyśliłeś, albo rzeczywiście w tym czasie byłeś na Proxima Centauri....
Sytuacja miała miejsce w Płocku, to jakby jest takie kolejowe Proxima Centauri (kasy niestety już nie ma).
Cytat:a mimo to ostentacyjnie odszedłeś od okienka?
Tak, mimo chęci zakupu biletu również na KM dumnie wyprostowałem się, odwróciłem d..ą do kasjerki i poszedłem na szynobus KM bez biletu, kupując go u konduktora z 5-złotową prowizją ]->, chyba sam w to nie wierzysz?


- Katarzyna - 01.05.2012

Lubuszanin napisał(a):Jak w ZG chciałem kupić 99 na Arrivę, to Pani dopytała się czy to są te Kujawskie. Potwierdziłem i otrzymałem bilet.
Ciekawe jakim cudem mogłeś dostać ten bilet, skoro Arriva zarówno w czasach grupy PCC jak i obecnie nie należy do ZPK. A członkostwo w tym związku gwarantuje honorowanie kolejowych ulg przejazdowych.


- Lubuszanin - 02.05.2012

Katarzyna, ET40, rustsaltz, przepraszam was, źle to ująłem. Owszem, na Arrivę nie otrzymałem 99, bo takowego dla nas nie ma, trza było cały wykupić. Chodziło o to iż wówczas o ile pamiętam zamawiałem bilety na całą drogę. Mówiąc 99 do Grudziądza otrzymałem bilet 99 do Laskowic. Dalej musiałem mieć cały, normalny, wszakże na całą trasę wydałem kilka złotych.


- Maciej - 15.05.2012

Mam pytanie co do przejęcia Poznań - Gniezno przez KW. Czy będzie się to wiązało z rozbiciem relacji np. Leszno - Toruń na 3(!) pociągi? (Leszno - Poznań [PR], Poznań - Gniezno [KW] i Gniezno - Toruń [PR]?


- pitagoras23 - 15.05.2012

Jest to bardzo możliwe, aczkolwiek wątpię, żeby tak łatwo udało się marszałkowi zerwać połączenia bezpośrednie typu Poznań - Toruń, czy Wrocław - Toruń.


- Maciej - 15.05.2012

Bo jeszcze na RK jest napisane, że ELFy mają jeździć m.in. na trasie Poznań - Inowrocław. Więc od biedy dłuższa relacja mogłaby być. Ale pierwsze słyszę, żeby KW miało przejąć całe połączenie, bo przecież Inowrocław to już kuj-pom.


- Ostrowianin - 15.05.2012

Maciej, Przecież nikt PRom nie zabroni uruchomić połączenia w takiej ralacji w całości. Nie będą mieli po prostu na ten pociąg dofinansowania z UMWW an danym odcinku.


- pitagoras23 - 16.05.2012

Koleje Wielkopolskie uruchamią dodatkowe pociągi, które pozwolą wszystkim entuzjastom podniebnych akrobacji dotrzeć do Michałkowa koło Ostrowa Wlkp. na II Festyn Lotniczy.

źródło: www.kurierkolejowy.eu

ROZKŁAD JAZDY


- Lutek - 23.07.2012

Cytat:Koleje Wielkopolskie przejęły starą lokomotywownię w Zbąszynku. Obecnie doprowadzane jest nowe zasilanie, a na dniach ma wejść firma, która przygotuje halę do gotowości na dzień 1 listopada br., żeby rozpocząć serwisowanie ETZ'tów należących do KW. Do obsługi technicznej przechodzą pracownicy PKP CARGO Tabor Czerwieńsk, którzy po likwidacji lokomotywowni w Zbąszynku, dojeżdżali do Czerwieńska. Docelowy stan personelu w Zbąszynku ma wynieść ok. 50 osób. Cieszę się że w końcu tak olbrzymi obiekt przestanie straszyć pustostanem.

skyscrapercity

Czyli moje przypuszczeni się sprawdziły. W takim razie już można odetchnąć, że ELFy nie będą stać pod chmurką.


- loony - 24.07.2012

Lutek napisał(a):Cieszę się że w końcu tak olbrzymi obiekt przestanie straszyć pustostanem.
Można przybliżyć kto jest autorem tego genialnego zdania? O_o


- Lutek - 24.07.2012

A co w nim jest takiego ciekawego? Smile


- kolejfan - 25.07.2012

Lutek napisał(a):
Cytat:Koleje Wielkopolskie przejęły starą lokomotywownię w Zbąszynku. Obecnie doprowadzane jest nowe zasilanie, a na dniach ma wejść firma, która przygotuje halę do gotowości na dzień 1 listopada br., żeby rozpocząć serwisowanie ETZ'tów należących do KW. Do obsługi technicznej przechodzą pracownicy PKP CARGO Tabor Czerwieńsk, którzy po likwidacji lokomotywowni w Zbąszynku, dojeżdżali do Czerwieńska. Docelowy stan personelu w Zbąszynku ma wynieść ok. 50 osób. Cieszę się że w końcu tak olbrzymi obiekt przestanie straszyć pustostanem.

skyscrapercity

Czyli moje przypuszczeni się sprawdziły. W takim razie już można odetchnąć, że ELFy nie będą stać pod chmurką.

Ponoć również w Gnieźnie ma być baza dla elfów od przyszłego roku. Ale generalni decyzje odnośnie KW zmieniają się jak w kalejdoskopie:d


- TOMEKKOT - 22.08.2012

KW przygotowały wersję strony internetowej dla osób niedowidzących:
http://koleje-wielkopolskie.com.pl/?wptheme=koleje2