Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Technikum kolejowe, czyli szkoła ponadgimnazjalna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W tym roku kończę gimnazjum i mam problem z wyborem profilu w szkole kolejowej. Może doradzilibyście mi przy wyborze profilu. Mam 4 profile do wyboru takie jak:

-Technik transportu kolejowego
-Technik spedytor
-Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym
-Technik drogownictwa
A zastanawiasz się nad Technikum nr 4 w Sosnowcu? Ja chodzę do 2 klasy profil Technik Drogownictwa. Poziom w szkole jest moim zdaniem dobry, atmosfera w szkole też całkiem spoko.
Tak właśnie chcę tam iść.

[ Dodano: 2011-04-12, 20:14 ]
W sumie to od dawna myślę, żeby zostać maszynistą, ale nie za bardzo wiem jaki to profil, ponieważ byłem na dniach otwartych ale zapomniałem nazwy tego profilu
Ale tam z kolejowych to będzie utworzony zapewne tylko Technik Transportu Kolejowego
No w sumie to chyba tak, bo jak patrzałem na inne klasy to widziałem utworzone tylko dwa profile jest to Technik Transportu Kolejowego oraz Technik Drogownictwa. A tak przy okazji to jakie zawody można wykonywać na tym profilu? Można na tym profilu rozpocząć karierę maszynisty? :-D
Je¶li jeste¶ dobry z matematyki i nie przera¿aj± Ciê pojêcia zwi±zane z pr±dem (wskazane chocia¿ domowe próby z "bateryjk±" ;-) ) to dobrym wyborem jest automatyka srk.
Cytat:W sumie to od dawna myślę, żeby zostać maszynistą, ale nie za bardzo wiem jaki to profil, ponieważ byłem na dniach otwartych ale zapomniałem nazwy tego profilu
Mnie się wydaje, że Technik Transportu Kolejowego ,chyba że się myle.
Technik Drogownictwa za wiele nie ma wspólnego z koleją.
Można śmiało na Dyżurnego ruchu iść, na maszynistów wolą po
specjalności mechanicznej lub elektrycznej (elektrotechnicznej).
Wystarczy ci że zdobędziesz tytuł technika mechanika lub elektrotechnika albo elektroenergetyk transportu szynowego. To cię już kwalifikuje aby zacząć pracę na warsztacie, a potem na pomocnika maszynisty. Ale jeśli masz kolejówkę to kończ kolejówkę. Sam bym chodził jak by u mnie była taka szkoła.

//przem710
Słuchaj, witam, technik transportu kolejowego to najlepszy wybór lub automatyka. Chodzę do 3 klasy TTK w Sosnowcu, mam praktyki w Śląskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Katowicach i maszynista instruktor zapewnia, że praca czeka po tym kierunku jako mechanik.

Jeżeli jesteś zainteresowany obejrzeniem tego kierunku
to dzwoń 667537353 do pracowni.

Obecnie pracujemy nad budową stanowiska maszynisty EU07.

Polecam i zapraszam.

Zresztą zapraszamy wszystkich na prezentację szkoły

http://www.zstil.sosnowiec.pl/

http://www.zstil.sosnowiec.pl/oferta-ks ... -nr-4.html

http://www.zstil.sosnowiec.pl/z-zycia-s ... owice.html
Elektroenergetyk transportu szynowego równie dobrze na mechanika mianuje lub samo elektrotechniczne, na pewno coś z elektryką związane powinno być jeśli na mechanika.
To prawda, ale biorąc pod uwagę to, że kilku młodych miłośników z rejonu śląska nie ma gdzie się podziać bo wszędzie jest mnóstwo liceów i innych technikum informatycznych i takich trendy trzeba promować to co zanika. A technikum kolejowe w Sosnowcu zanika, w sumie już zanikło, bo to już nie jest Technikum tylko Zespół Szkół (...) a innych w okolica nie ma. Dlatego trzeba promować takie kierunki jak się tylko da. A normalny miłośnik który chce pomóc przyszłej kolei i mieć z koleją coś wspólnego powinien wybrać tą szkołę :-P
Mika napisał(a):A normalny miłośnik który chce pomóc przyszłej kolei i mieć z koleją coś wspólnego powinien wybrać tą szkołę :-P
Żeby na pytanie o naukę sygnalizacji odpowiedzieć "no, coś tam było", nie wiedzieć jak wygląda tarcza D1 i pewnie mieć nikłe pojęcie o kolei. Miałem "przyjemność" odbyć szkolenie z takimi produktami i naprawdę boję się o swoje życie, jeśli ktoś taki będzie odpowiadał w przyszłości za bezpieczeństwo ruchu. Jak dla mnie szkoła ma średnie znaczenie, sam kształcę się w szkole w ogóle nie związanej z koleją, a mimo to ogarniam jak co działa. Nie, żebym antyreklamę konkurencji robił, ale prąd wszędzie tak samo płynie, a praktycznie wszystko zależy od tego, czy chcesz się uczyć.
A ja mam inne pytanie, czy PKP PLK organizuje jakiekolwiek kursy na przykład na stanowisko dyżurnego ruchu dla osób, które nie mają wykształcenia kolejowego?
Aktualnie czy teraz są prowadzone nie wiem. Ale normalnie to tak ;-)
Stron: 1 2