Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Jaka firma dla maszynisty w Śląskim?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Poważnie zastanawiam się nad zmianą firmy. Jestem maszynistą z kat. A2 i A5 z krótkim stażem. Interesuję mnie głównie ruch pasażerski i na razie moim numerem jeden na liście są koleje śląskie. Chciałbym się Was co nie co poradzić, na temat tej firmy, na temat rzekomych masowych wypowiedzeń z powodu jakiś zmian w firmie, mało się o tym mówi a plotki chodzą. Również chcialbym zapytać o inne firmy, które warto wziąć "pod lupę", przede wszystkim Polregio, ale też inne przykładowo towarowe. Chciałbym poznać zarobki, na jakie można liczyć, gdzie się to najbardziej opłaca. Pozdrawiam.
Jeżeli chodzi o ruch towarowy to paru moich znajomych poszło do Kolpremu i sobie bardzo chwali. Firma oferuje grafik roczny, dosyć bogaty socjal i wynagordzenie od 6-7 tysięcy w górę Sam się zastanawiam nad wysłaniem im papierów. W ruchu pasażerskim to nic ciekawego poza KŚ nic u was nie ma, co do sytuacji wewnętrznej w spółce to się nie wypowiadam bo nikogo stamtąd nie znam.
Cześć. Widziałem, że szukają w Kolpremie na stanowisko Manewrowy-Praktykant, docelowo na stanowisko maszynista w obrębie bocznicy. Wiesz może czy warto aplikować? I czy jest szansa zrobić u nich papiery na „zwykłego” maszyniste?
Jakiś tydzień/dwa temu widziałem ofertę z Kolprem'u, że szukają chętnych na świadectwo maszynisty, więc jest możliwość zrobienia ,,papierów'' u nich. Odezwij się do nich, może nadal szukają i jeszcze świadectwo nie ruszyło. Sprawdziłem z ciekawości, na pracuj.pl dalej wisi ogłoszenie z naborem na świadectwo Smile, tylko z tego co jest napisane w ogłoszeniu musisz mieć licencję.
Wiem, wiem. Widziałem. Tylko szkopuł tkwi w tym, że dopiero zaczynam z koleją i nie mam licencji. Jak w zeszłym roku KŚ robiły nabór na licencje to przespałem moment i myślałem, żeby w ten sposób temat ugryźć.
DB robi cyklicznie kursy na licencję i świadectwo. (Na Śląsku)
Ja pracę na manewrach szczerze odradzam. Praca bardzo ciężka fizycznie, kasa słaba, roboty ogrom a i życie lub kończynę można stracić. Maszynistą potem u tego samego pracodawcy też ciężko zostać gdyż manewrowych i ustawiaczy wiecznie brakuje wiec niechętnie potem wypuszczają na kurs. No chyba że na maszynistę bocznicowego jako uzupełnienie uprawień abyś mógł pracować wedle potrzeby często za tą samą kasę,
Dzięki za rady, manewrowego odpuszczam Smile na początku marca w DB rusza kurs. Może uda mi się wyrobić z badaniami i zacznę licencje. Jak nie to mam nadzieje, że będzie następna tura.
Witam. Czy ktoś ma wiedzę czy Koleje Śląskie planują w najbliższym czasie Świadectwo bo zauważyłem ze narazie zapraszają na Licencje
Tak. Teraz lecą z licencją, koło lipca będzie świadectwo.