Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: PLK-PKP szczegóły pracy jako maszynista
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam forumowiczów.

Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenie pracy w tej firmie.
Jak to wygląda ze szkoleniem na świadectwo maszynisty - trwa ono dłużej, bo rzadziej są prowadzone jazdy?

Jak wygląda zarobkowo po zdobyciu świadectwa?
Czym charakteryzuje się praca maszynisty w tej spółce - robota fizyczna i od czasu do czasu obsługa maszyny wysokowydajnej, czy tylko to drugie?
Jak z atmosferą w pracy?
Jak z trzymaniem terminów wypłat i ustaleń grafiku pracy.

Pozdrawiam
(17.08.2020, 08:47)Nates napisał(a): [ -> ]Jak to wygląda ze szkoleniem na świadectwo maszynisty - trwa ono dłużej, bo rzadziej są prowadzone jazdy?

Wszystko zależy na jaką kategorię świadectwa będą Cię szkolić bo jest kilka wariantów możliwych i od tych wariantów zależny jest czas szkolenia.

(17.08.2020, 08:47)Nates napisał(a): [ -> ]Jak wygląda zarobkowo po zdobyciu świadectwa?

Jako że jest to spółka grupy PKP to należą Ci się wszelkie dodatki: nocne, świąteczne, jakieś kilometry, szczególne warunki itp. Możliwe że w 3/3,5 na rękę się to zamknie ale to już po szkoleniu.

(17.08.2020, 08:47)Nates napisał(a): [ -> ]Czym charakteryzuje się praca maszynisty w tej spółce - robota fizyczna i od czasu do czasu obsługa maszyny wysokowydajnej, czy tylko to drugie?

Maszynista nie może opuścić pojazdu i pójść się bawić kilofem/widłami Wink Na obsługę maszyn potrzebne są dodatkowe uprawnienia.

(17.08.2020, 08:47)Nates napisał(a): [ -> ]Jak z atmosferą w pracy?

To zależy kim się będziesz otaczał. Kolegów w pracy nie ma.

(17.08.2020, 08:47)Nates napisał(a): [ -> ]Jak z trzymaniem terminów wypłat i ustaleń grafiku pracy.

Oj tutaj wiele złego można powiedzieć na PLK ale jeżeli chodzi o terminy wypłat to nie można im nic zarzucić. Płacą zawsze najpóźniej 10 każdego miesiąca z czego w 70% przypadków wypłata zawsze była koło 8 lub 9 Smile Grafik przestrzegają chyba że wypadnie coś niespodziewanego lub jeżeli będziesz pracował jako maszynista drezyny na pogotowiu torowym to tu jak u prywaciarza Wink Telefon, zbierasz ekipę i jedzieta.