Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Jaka szkoła zaoczna kolejowa na Śląsku?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich bardzo serdecznie, z góry przepraszam jeśli mój temat umieściłem w nieodpowiednim dziale. Zarejestrowałem się na tym forum, aby od ludzi, którzy trochę siedzą w tym temacie dowiedzieć się tego i owego. Także raz jeszcze cześć wszystkim! 

Planuje w przyszłości zrobić sobie licencję maszynisty, o czym marzę od bardzo dawna. Chciałbym to zrobić na własną rękę, ale wiadomo, koszt trochę tego wszystkiego wynosi. Czy orientujecie się może, czy jakaś spółka w tym roku ma zamiar organizować taki kurs? Jak to wszystko wygląda? 

Druga sprawa - chciałbym podjąć również naukę zaczną w kierunku kolejowym, np: Technik Transportu Kolejowego 
Jak to bywa, im lepsze cv tym lepsze warunki pracy i lepiej na Ciebie patrzą (podobno) 
Czy uważacie, że po takim skończonym kierunku mam szansę na pracę w kolei np na pomocnika maszynisty a później jako sam maszynista? 
Myślę o zrobieniu zaocznie tego kierunka, z tego względu że jestem już po liceum. Mam 22 lata. Czy podacie mi w takim razie jakąś dobrą szkołę zaczną w której taki kierunek jest? Orientujecie się może co i jak? 

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam i udanego weekendu życzę! A dla wszystkich maszynistów - zawsze zielonych świateł! :--)
Musisz śledzić ogłoszenia w Internecie, na pewno będą jakieś rekrutacje. Szkoła o profilu kolejowym nie jest wyznacznikiem tego ze zostaniesz maszynista, ewentualnie możesz od razu podchodzić wtedy do egzaminu na licencję. Nie musisz także kończyć żadnej kolejówki żeby zostać maszynista. Ja przykładowo jestem po ogólniaku i jestem w trakcie robienia świadectwa. Jak masz wyłącznie parcie na bycie maszynista to rób od razu licencję i potem świadectwo, szkoda czasu w tym przypadku na szkołę. Rynek powoli zapycha się młodym narybkiem więc czasu coraz mniej i z czasem i mniejsze zapotrzebowanie się zrobi a tym samym trudniej się dostać.