Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Stypendium PKP Cargo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, uczęszczam od września do szkoły średniej o profilu Technik Transportu Kolejowego, do 30 czerwca mam czas na zdecydowanie się na stypendium PKP Cargo. Dodam że w przyszłości chciałbym podjąć pracę jako maszynista. Czy zdecydować się na to stypendium czy jednak nie ? 
Pozdrawiam Wink
Jeszcze dodam, iż to stypendium to gwarancja pracy w PKP Cargo, ale nie jest określone co dokładnie będę robił.
Prędzej niż maszynistą zostaniesz manewrowym, rewidentem lub pójdziesz na warsztat robić jako spawacz. Lepiej odpuścić sobie to stypendium i po szkole mieć wolną rękę w wyborze pracodawcy. Jesli chodzi o gwarancję pracy to aktualnie do PKP Cargo przyjmują każdego kto zaliczy badania lekarskie.
(04.11.2018, 15:28)Konrad1961 napisał(a): [ -> ]Prędzej niż maszynistą zostaniesz manewrowym, rewidentem lub pójdziesz na warsztat robić jako spawacz. Lepiej odpuścić sobie to stypendium i po szkole mieć wolną rękę w wyborze pracodawcy. Jesli chodzi o gwarancję pracy to aktualnie do PKP Cargo przyjmują każdego kto zaliczy badania lekarskie.

Tak zrobię, dzięki za odpowiedź Wink
Dużo tego stypendium płacą?
Pójdziesz na rewidenta lub manewrowego. Po technikum kolejowym i tak świadectwo maszynisty musisz robić. Nie musisz tylko uczęszczać na wykłady z licencji maszynisty, ale egzamin musisz zdać na licencję maszynisty. Od razu na maszynistę i tak Cię nie wezmą. Warsztat, rewirent, manewrowy.