Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Infrastruktura kolejowa dla zakładów przemysłowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Obecnie zajmuje się pisaniem pracy magisterskiej, której tematem jest infrastruktura kolejowa dla zakładów przemysłowych.

Poszukuję materiałów na temat rozwiązań oraz układów torowych bocznic zakładowych, gdyż ciężko jest uzyskać jakieś dane.

Wszelkie uwagi są mile widziane.

Pozdrawiam
Witaj.

Polecam odwiedzić stronę http://semaforek.kolej.org.pl/ , masz tam dużo rysunków odnośnie układów torowych wraz z infrastrukturą(budynki, semafory, wykolejnice, obrotnice), a także mniej lub bardziej rozwinięte opisy. Na Twoim miejscu zacząłbym tam, zobaczyłbym jakie bocznice są tam umieszczone a następnie wybrałbym tyle ile jest potrzebne do pracy i szukałbym dalszych informacji na temat konkretnych bocznic. Możesz też uderzyć do właścicieli / operatorów bocznic - jeśli będą chętni do współpracy to możesz uzyskać naprawdę ciekawe informacje.

Pozdrawiam
sm31-131
Znam Semaforka i bardzo cenię tę stronę. Jest jeszcze Jelenia.rail która także zawiera mnóstwo ciekawych informacji.

Jednak na żadnej z nich nie znalazłem układów torowych na samych zakładach przemysłowych. A w materiałach mało jest informacji na temat projektowania elementów infrastruktury dla przemysłu. Najwięcej informacji jest oczywiście o projektowaniu stacji pasażerskich i innych elementów z tym związanych.

Ja staram się znaleźć informację np takie
- nawierzchnie torowe stosowane na zakładach przemysłowych
- elementy odwodnienia zakładu przemysłowego
- nowoczesne technologie na zakładach, oprócz wag i skrajników np czujniki rentgenowskie czy jonizujące.
- parametry według których powinno się projektować kolej dla przemysłu.

Nie próbowałem jeszcze zgłosić się do żadnego operatora bocznic. Rozważałem to, jednak doszedłem do wniosku, że raczej ciężko będzie ich skłonić do współpracy, bazując na tym jak mało informacji umieszcza się na ten temat w internecie.
Polecam Jan Sysak, Podstawy dróg kolejowych, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, skrypt centralny dla studentów budownictwa lądowego w wyższych szkołach technicznych.