Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Bez technicznego przyjmą na maszynistę ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Rok temu skończyłem Liceum niestety dalsza droga potoczyła się inaczej niż chciałem dlatego chce spróbować szans w kolei. Znalazłem oferty prac i możliwości zrobienia kursów ale wymagają w nich wykształcenia technicznego i pytanie czy po zwykłym LO mam jakąś szansę?
Jak sam widzisz, chcą techników. Choć osobiście uważam, że to bez sensu, bo co np. technik cukiernik lub ekonomista ma wiedzieć o budowie i eksploatacji elektrowozu? Choć pewnie ogłoszeniodawcy mają na myśli techników mechaników, elektryków itd., tylko dlaczego tego nie zaznaczają?
Idź do cosinusa albo innej policealnej, niedawno mieli jeden kierunek roczny, jakiś technik usług pocztowych czy coś takiego. Ewentualnie 3 semestry technik bhp, zaliczysz i masz już wymóg spełniony.
Technikowi cukiernikowi wydłuży się czas szkolenia i tyle.
Pomyślcie, technik nie równa się wykształceniu technicznemu. Jestem starej daty i to rozumiem, technik ekonomista czy cukiernik nie posiada wykształcenia technicznego.
rustsaltz napisał(a):Technikowi cukiernikowi wydłuży się czas szkolenia i tyle.
A dlaczego nie można tego samego zrobić wobec absolwenta liceum, czym on się różni od cukiernika z punktu widzenia pracy na kolei?

, możliwe, że tego nie rozumiem.
Można, ale nie wiem dlaczego jakoś się tego nie praktykuje. Ale mam teorię-jeśli ktoś wybiera liceum to nie wie co chce w życiu robić, więc nie warto w niego inwestować, bo kolej może mu się odwidzieć.
Ja wybrałem technikum i do dziś nie wiem, co chcę robić. :->
Mimo tego, że minęło już kilka lat od matury. :->
ET40 napisał(a):A dlaczego nie można tego samego zrobić wobec absolwenta liceum, czym on się różni od cukiernika z punktu widzenia pracy na kolei?

, możliwe, że tego nie rozumiem.

Technik cukiernik upiecze dobry sernik, w sam raz na przerwę śniadaniową na warsztacie.
Witam jestem z jesiennego naboru do cargo i z tego co na naszym naborze było to jest kilku z wykształceniem średnim ale nie technicznym, liczy sie to jak każdy chłonie wiedze na kursie. Osobiście mam średnie techniczne i klikanaście lat stażu za sobą troche wiedzy również posiadam ale tutaj muszę na nowo się uczyć i poznawać na warsztacie wiele rzeczy choć przyznam że jest mi trochę łatwiej posiadając jakąkolwiek wiedze.