Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Zmiana na stanowisku prezesa PKP Intercity
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Prezes PKP Intercity, Janusz Malinowski został odwołany ze stanowiska. Zastąpi go Marcin Celejewski, członek zarządu ds. handlowych. Spółka PKP SA informuje „Rynek Kolejowy”, że powodem odwołania była „utrata zaufania”.

Janusz Malinowski został odwołany przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Na stanowisko prezesa spółki PKP Intercity powołano Marcina Celejewskiego, dotychczasowego członka zarządu ds. handlowych. Członkiem Zzarządu ds. finansowych pozostaje Paweł Hordyński.

Całość: Rynek Kolejowy

Tym samym chyba kończą się w miarę dobre czasy dla spółki.
Swoimi wypowiedziami o klasie IC podkreśla swoje nastawienie.
Trochę niepokojąca zmiana, trudno będzie mu dorównać zaangażowaniem Malinowskiego. Wszystko możemy powiedzieć o Malinowskim oprócz tego, że brakowało mu zapału i dobrych chęci.

Kolejny ekonomista na czele polskiej spółki kolejowej.
I kolejny z balcerowiczowskiej bandy...
Akurat to mnie kompletnie nie interesuje ale jak podejrzewam będzie to woda na młyn dla ludzi zaślepionych jakimiś dziwnymi uprzedzeniami.

Obawiam się przede wszystkim, że może to być osoba nie do końca czująca kolej. Oczywiście - potrzeba w zarządach dobrych ekonomistów ale nie tylko oni są pożądani. Ale... po owocach go poznamy. Oby nie po zgniłych.
Pierwsze już są.
Cytat:Jak dowiaduje się TOK FM, odwołany został dotychczasowy prezes PKP Intercity Marcin Celejewski. Zastąpi go Jacek Leonkiewicz.
Leonkiewicz wcześniej był między innymi szefem rady nadzorczej PKP Energetyka. Celejewski zaś prezesem PKP Intercity był niecały rok - został powołany na to stanowisko 22 stycznia 2014 roku. Ten drugi ma pozostać w zarządzie spółki.

W komunikacie przesłanym przez PKP IC czytamy, że zmiana odbywa się na prośbę Celejewskiego, bo "od momentu powołania deklarował, że obejmuje tę funkcję na czas określony". Prezes całej grupy PKP, Jakub Karnowski, przekonuje, że Celejewski "z sukcesem zakończył swoją roczną misję, wykonał najważniejsze zadanie jakim było wprowadzenie na polskie tory pociągów Express InterCity Premium".
Całość: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1726 ... Czolka3Img
To teraz co roku będą zmiany chyba...
Kolejny bankomat i po raz kolejny wyłączone komentarze na RK...
A wszystko się zaczęło jak Karnowski objął władze. Sami bankowcy bez jakiegokolwiek doświadczenia na kolei. Jedyne co potrafią to restrukturyzować spółki kolejowe. Biur projektów w brud, pieniądze płyną, tylko zamiast dla pracowników, na konta kierowników, dyrektorów, prezesów!!!
Ciekawe jaką Celejewski dostał odprawę?

Opcja balcerowiczowska jest zwykle przeciwko jakiemukolwiek dofinansowaniu państwowemu (z podatków), za wyjątkiem dotowania kieszeni prezesów, dyrektorów itd. Smile