Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Zła kolej mobbinguje swoich pracowników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Bilet kupiony w pociągu nie będzie jednak droższy. - Ponieważ w Wiśle nie ma już kasy, konduktor nie może doliczyć do biletu dodatkowej opłaty - informuje pracownik kasy, który z obawy o mobbing w pracy pragnie zostać anonimowy.

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... z1MsCDT3dF

No i super - już wiemy czemu tak trudno uzyskać rzetelną informację kolejową. Pracownicy boją się, że za udzielenie zwykłej, rzetelnej informacji (nie żadnej tam tajemnicy służbowej), będą mobbowani.

A może pracownik po prostu skromnie nie chciał swojego nazwiska w prasie, a teorię o lęku przed mobbingiem już wyprowadziła z tego pani Katarzyna Koczwara? No bo wiadomo - jest okazja pokazać kolej jako coś okropnego, no to huzia - pokazujemy.


Cytat:Osoby chcące zakupić bilet przez internet, powinny zalogować się na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pkp.pl">www.pkp.pl</a><!-- w -->.

W najbliższym czasie przyjrzymy się działaniom PKP na Śląsku Cieszyńskim.

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... z1MsDDLEzN

Kto mi pokaże, gdzie na pkp.pl jest logowanie do e-IC lub do iPR? ... bo jest, jest link! Ale dość skutecznie niewidoczny. Lepiej napisać:

- pociągi TLK, Ex, EIC: http://bilet.intercity.pl/
- pociągi REGIO, interREGIO, REGIOekspres: http://BiletyRegionalne.pl

Szkoda że dziennikarze nie pytają osób zorientowanych w temacie, zanim popełnią taki tekst. Może byłoby to trochę bardziej rzetelne i mniej wprowadzało wśród czytelników zamęt... No i przecież my tu, na forum, nie boimy się mobbingu 8-)
Pracownik nie chce podać nazwiska, bo nie wolno udzielać mu wywiadów bez zgody przełożonych. Przynajmniej tak było kilka lat temu w umowie.
Dobrze, ale jaki związek ma z tym mobbing? Ktoś tu jawnie pomylił pojęcia.
psim napisał(a):Osoby chcące zakupić bilet przez internet, powinny zalogować się na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.pkp.pl">www.pkp.pl</a><!-- w -->.
Nie pierwszy to i nie ostatni przykład nierzetelności dziennikarskiej. Wydaje mi się, że ten "mobbing" to celowa zagrywka autora artykułu - zwiększa "dramaturgię".
Jasne, że tak. Dziennikarze uwielbiają takie zagrania, szczególnie, kiedy jest okazja, by zdyskredytować jakąś spółkę kolejową (państwową najlepiej), którą i tak wrzuci się do jednego wora z napisem PKP, mimo, że nazywać się dana spółka może zupełnie inaczej. :roll:
To nawet nie wiedziałem , że kasy nie ma w Wiśle, a czasem tam ICC nie stacjonuje?
A co do mobbingu jest wszędzie i nie wiadomo nigdy co ktoś przeciwko tobie wyciągnie.
kris123, zatem owińmy się w koce i pełzajmy na cmentarz. Chyba tylko to pozostało.

rustsaltz napisał(a):nie wolno udzielać mu wywiadów

To najzwyklejsza informacja: w pociągu bilet dostaniemy bez dopłaty, jeśli wsiadamy na stacji bez kasy.

Zresztą jakie to nazwisko ma tu znaczenie? Tak jakby przynajmniej była to jakaś wewnętrzna instrukcja, której nie wolno ujawniać, czy inna wiedza tajemna...

Brzydko się dziennikarze bawią, i tyle. A teraz ten tekst przeczytają inni pracownicy kolejowi, i już nabiorą pewności: tak tak, mobbing, w gazecie "pisało", ratuj się kto może.