Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symulator od Qumaka
#1
Jak donosi jeden z serwisów symulator ma być dostosowany do polskich realiów. Cały artykuł
Odpowiedz

#2
A złodzieje też będą?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Zapewne beda na zywo, a nie w symulatorze.
Odpowiedz

#4
No na żywo to wiem, ale co to za dostosowanie do polskich warunków?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
To pytaj juz tworcow.
A jak zajumali kable to rozpedzic sklad i przeleciec te kilkaset metrow czy kilometr na opuszczonym pantografie.
Odpowiedz

#6
zwłaszcza jak sieć wisi na wysokości oczu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Bo pasqudek, chciał powiedzieć na zerwanym pantografie :-). A poważnie, chyba wziął pod uwagę sytuację w której ukradliby kable dosyłowe a nie trakcyjne, bo przy obniżonej trakcji w najlepszym wypadku szyby polecą lub polecą słupy trakcyjne po tym jak się trakcja zaplącze na pociągu. W najgorszym wypadku delikwenta czeka wykolejenie, i to mogłoby być ciekawe w takim symulatorze. Pytanie czy będą szajki usypujące węgiel, wandale strzelający z wiatrówki / rzucający kamieniami, albo pseudokibice? Zastanawia mnie też czy będą samobójcy na torach - pewnie tak bo przypuszczam że to ma w standardzie wersja podstawowa.

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#8
sm31-131 macgyver'a nie oglądał Big Grin
Co do usypywania węgla. Jeśli zrobili to z poprzedniego składu i resztki są na torach to może to być niebezpieczne. Ale jeśli usypują z Twojego składu to sorry, producent popełnił błąd na poziomie projektowania wagonu
Odpowiedz

#9
Prędzej słupy powywracasz niż wykoleisz się po zerwaniu sieci.

Może producent popełnił błąd na poziomie projektowania wagonu, ale usypy to pewnego rodzaju codzienność.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Kurcze za 13 baniek ja też bym symulator napisał Wink
Odpowiedz

#11
sm31-131 na pomysłach Macgyver'a się wychował i do dziś moim podstawowym narzędziem jest scyzoryk szwajcarski(taki prawdziwy, wypaśny :-) ). O usypach myślałem w kontekście blokady na torach(ewentualnie radiostopu, bo były takie przypadki) w celu zatrzymania składu - jest to bezpośrednie zagrożenie - ale także pod kątem zgłoszenia sytuacji kradzieży do dyżurnego i SOK. Według mnie symulator powinien mieć możliwość takiej interakcji tak przy kradzieży jak i przy samobójcy na torach, wypadku.
rustsaltz, miałem apokaliptyczną wizję przewracającego się słupa który dostaje się między wagony i wykoleja kilka z nich ]->.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#12
@rustsaltz: codziennosc, bo latwo je otworzyc.
Tak samo jak w wagonach typu. Bdnu mozna przy malej predkosci otworzyc drzwi.
Odpowiedz

#13
Skoro złodzieje okradają kontenery (które nie jest tak łatwo otworzyć) więc Twoja teoria ma pewne luki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
o kontenerach nie słyszałem.
Odpowiedz

#15
Bo rustsaltz się nie chwali takimi znajomościami a jego koledzy robią to profesjonalnie :-D.
A poważnie rustsaltz, ja też nie słyszałem o tym, a przecież w Poznaniu przewala się tego naprawdę duże ilości. Powiesz coś więcej? Może być na PW albo w osobnym temacie bo się offtop robi Smile

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polski Symulator Napraw Lokomotyw Kubson 2 4 053 02.02.2017, 17:38
Ostatni post: Kolejarz
  Nowoczesny symulator Kolei Mazowieckich dostępny dla wszystkich jarząbek019 3 6 647 27.12.2016, 19:21
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Projekt: Symulator lokomotywy EU07 4E Marcin Piotr P. 8 6 504 12.11.2013, 16:42
Ostatni post: Marcin Piotr P.
  Symulator ruchu kolejowego na makiecie H0 rangelso 5 7 003 05.11.2013, 11:57
Ostatni post: rangelso
  A może symulator metra? World of subways vol.2: U7 Berlin Squash 5 6 578 01.11.2013, 20:50
Ostatni post: Squash

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.