Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przewoźnicy
#16
Już wyedytowałem, to przez nieuwagę. PR i tak długo czekało z porzuceniem rodowego przedrostka, ale na szczęście w końcu to nastąpiło. Chyba jak narazie przynosi to spółce same plusy.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#17
A już niedługo powstanie a w zasadzie to już powstała z inicjatywy maszałka woj, śląskiego Kolej Śląska, która ma być konkuręcją dla PR na śląsku :-P Ciekawe jak to wyjdzie :lol: . Miejmy nadzieję, że nie tak jak zwykle hiehie :mrgreen:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#18
Kolej Śląska - Jedyna spółka z PESą ELF, podróbką FLIRTa
Odpowiedz

#19
Flirty nadal (już tylko 3 z 4) kursują na trasie Tychy Miasto - Katowice :-) FOTO1 ,
FOTO2
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#20
Po wakacjach już się skończy.. Bo mają podobnież jeździć Gliwice - Częstochowa oraz Katowice - Sosnowiec
Odpowiedz

#21
Cinek napisał(a):która ma być konkuręcją dla PR na śląsku :-P Ciekawe jak to wyjdzie
Nie liczę aby okazało się to niewiadomą jaką wielką niespodzianką, moim zdaniem powinni poszukać "jakiejś" spółki których na polskim rynku niestety ale nie ma, co prawda jest ta cała DB Arriva ale to tylko jedna spółka! Całej polski to ona nie ogarnie, miejmy nadzieję ze po prywatyzacji PLK coś się ruszy względem udostępnienia torów.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#22
TOMEKKOT napisał(a):Całej polski to ona nie ogarnie, miejmy nadzieję ze po prywatyzacji PLK coś się ruszy względem udostępnienia torów.

Nie liczyłbym na to raczej, ale może udałoby się odtworzyć niekóre zamknięte ale jeszcze przejezdne odcinki. np. Tychy - Orzesze Jaśkowice, Tychy - Bieruń, itp.
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#23
Tychy-Oświęcim miały być remontowane (i częściowo odbudowane). Niespecjalnie liczyłbym, że po prywatyzacji cokolwiek drgnie, wszak mamy w GOPie wolny (dziki) rynek w KM (tzn. wymagania przetargowe są śmieszne, wygrywa najtańszy, działają dziesiątki firm), a nie przekłada się to na jakość w żaden sposób.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Tak miali że tak powiem "reaktywować" to połączenie, choć nigdy go nie było - to taki paradoks hiehie :lol: ale wszystko zależy od spółki, która na terenie byłej KWK Czeczott ma wybudować jakąś elektrociepłownie, czy elektrownie - dokładnie nie wiem co to ma być. Wiem tylko, że Południowy Koncern Energetyczny czy jak to ustrojstwo się nazywa przymierza się do budowy na czy obok terenu KWK tej elektrowni. Jeśli już zdecydują się na budowe, to logiczną całością będzie wybudowanie czy też odtworzenie 2,5 km torów łączących Bieruń z Wolą, gdzie ma być ta inwestycja. Ale to już się rok ciągnie i kóńca nie widać :lol: .
Jeśli koncern wybuduje te brakujące 2,5 km torów to wtedy będzie bezpośrednie połączenie Tychów z Oświęcimiem, a co za tym idzie z samym Krakowem. :!: A to byłoby już coś.
Inna sprawa to jaki tabor miałby to obsługiwać, bo druty trakcji el. kończą się zaraz za stacją Tychy Miasto :-? więc nie wiem czy i kto miałby wybudować trakcję aż do Oświęcimia, czy też miałby to obsługiwać jakiś szynobus. Ale myślę, że to już są sensu stricte sprawy techniczne. Wiem też, że nasz Prezydent i magistrat (Tychy) mocno lobbuje,
bo połączenie kolejowe ograniczyłoby ruch autobusów na bardzo zatkanej i oblężonej przez TiR-y ul. Oświęcimskiej w Tychach. Powiem tylko tyle, że w godzinach szczytu przejazd 10 km to ok 30-45 minut :evil: . Tychy jak już wcześniej są mocno podjarane sukcesem flirtów na trasie Tychy - Katowice (przewieźli w rok ponad 1,5 mln podróżnych). Zresztą to niezła alternatywa do zatłoczonych autobusów stojących w coraz to większych korkach. Sam mojąc do wyboru podróż do Katowic wybieram flirta. A stworzenie jednego biletu na pociąg i autobusy - trolejbusy na terenie Tychów (tzw. bilet pomarańczowy) to naprawdę strzał w przysłowiową 10. ;-) . Niech się inni uczą. Confusedhock:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#25
Jeśli tylko mogę się wtrącić, to trochę nam przewoźników przybyło od zeszłego roku... :-P
Odpowiedz

#26
Gdzie znaleźć rzetelną giełdę transportową w Polsce?
Odpowiedz

#27
(15.04.2024, 19:17)stanleyhunt napisał(a): Gdzie znaleźć rzetelną giełdę transportową w Polsce?

Temat transportu morskiego jest dla mnie ostatnio bardzo interesujący. Dużo czasu zajęło mi wybranie odpowiedniego przewoźnika i zdecydowałem się na giełda ładunków Lardi Trans. Jest to popularna platforma do transportu towarów, zapewniająca szeroki zakres usług transportowych i towarów. Lardi-Trans jest znany ze swojej niezawodności i łatwości użytkowania. Na platformie można znaleźć różne rodzaje transportu do przewozu towarów w Polsce i poza jej granicami. Giełda ma szeroką sieć przewoźników i oferuje wygodne narzędzia do organizacji transportu towarów.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.