Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dane UTK dot. liczby pasażerów mało wiarygodne
#1
Information 
Urząd Transportu Kolejowego opublikował raport ilości pasażerów na poszczególnych stacjach i przystankach w Polsce (link: https://www.utk.gov.pl/pl/aktualnosci/17...-w-Po.html):

Cytat:Wrocław Główny w 2020 r. był stacją z największą wymianą pasażerską. Na tym dworcu obsługiwano średnio 1,4 tysiąca pasażerów na godzinę, a w całym poprzednim roku skorzystało z niego 12,4 mln pasażerów. Kolejne miejsca pod względem rocznej wymiany pasażerskiej przypadły stacjom Poznań Główny – 12 mln pasażerów oraz Warszawie Wschodniej 9,4 mln. W pierwszej trójce nie znalazła się Warszawa Centralna, na której wymiana pasażerska spadła o 53% w porównaniu z 2019 r. Stacja ta związana jest z ruchem dalekobieżnym, który szczególnie w początkowej fazie pandemii COVID-19 był znacznie ograniczony.

Jednak już okazało się, że raport jest niewiele warty - dane od części przewoźników są niewiarygodne. Wyszło, że mała stacja Gdańsk Śródmieście obsługuje więcej pasażerów niż Bydgoszcz Główna! (link: https://pulsgdanska.pl/artykul/gdansk-sr...ie/1210687):

Cytat:Jednym z powodów takich różnic mogą być bilety strefowe i odcinkowe, które pasażerowie kupują do stacji końcowej w danej strefie (taką stacją dla pociągów PKP SKM jest m.in. Gdańsk Śródmieście), mimo że wysiadają najczęściej na innej stacji.

Czy serio, nie da się zrobić w 2021 wiarygodnego zestawienia?
Odpowiedz

#2
Witam serdecznie.

No a Szczecin nie ma dobrej obsługi na dworcu głównym? W tym mieście zmodernizowano nowoczesny dworzec z peronami i z kładkami krytymi nad peronami.

Nie byłem i nie widziałem, jak to wygląda na żywo, gdyż od lat już nie mieszkam w Szczecinie, ale na zdjęciach w sieci przeglądałem nowe perony i sam dworzec główny.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.