Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty
#1
Witam jestem po 4 letniej szkole kolejowej, ruchowiec. Po szkole udałem się na kurs na licencje maszynisty, płatny ze swojej kieszeni, badania w kolejowej medycynie pracy mi nie straszne bo już je przechodziłem, ale w piątek poszedłem na badania, placiłem z własnej reki 725zł, wszystkie badania przeszedłem, ale byl problem u okulisty, prawe oko idealne, aczkolwiek lewe, wyszła mi wada krótkowzrocznosc i -0.3 wada. Taką informacje przekazała mi okulistka i nie podbiła mi badan, w zwiazku z tym dostalem orzeczenie negatywne. Mam pytania, czy mogę sobie zrobić korekcje wzroku, i czy po tej korekcji bede mogl udac sie na ponowne badania, juz w innej medycynie pracy niz bylem teraz. Drugie pytanie czy okulistka zauwazy ze byla robiona korekcja wzroku na badaniach w kolejowej medycynie pracy, albo po jakim czasie moge isc na badania i nie bedzie juz po tym czasie widac ze byla robiona korekcja wzroku. Bardzo zalezy mi na tym aby uzyskac licencje maszynisty a potem isc na swiadectwo i pracowac jako maszynista.
Odpowiedz

#2
Czy to, że korekcja była robiona trzeba ukrywać? Znajomy miał taką korekcję laserową z dużo większej wady i już jeździ, więc da się to zrobić.
Odpowiedz

#3
Zaraz zaraz zaraz jak mogles miec wade 0,3 i cie uwaliła ??? Ktory rzad miales przeczytac ??? Na tej tablicy ??
Odpowiedz

#4
Przed ostatni
Odpowiedz

#5
Nie czaje przeciez 3 od dolu wystarczy przeczytac. Gdzie robiles badania ??? Bezsens totalny no chyba ze juz 2 trzeba od dolu przeczytac
Odpowiedz

#6
Gdzie robiles badania ??
Odpowiedz

#7
Rzeszów, jestem już po laserowej korekcji wzroku, rekonwalescencja i badania w Przemyślu wtedy
Odpowiedz

#8
Ja się nie mogę nadziwić, że przy tak małej wadzie kogoś uwalili, a ktoś inny zrobił korektę.  Dodgy
Mnie okulistka bardzo niechętnie robiła tą korektę przy -2,5 bo jej zdaniem to zbyt mała wada, żeby robić takie poważne zabiegi. Oczywiście, jak wyjaśniłam problem, to zrobiła i dzięki temu pracuję. 
Mam nadzieję, że koledze też się udało. Szkoda tylko, że tyle stresów i komplikacji potrzeba, żeby zdrowy w sumie człowiek mógł pracować, gdzie mu się podoba.
Nawet piloci mogą latać w soczewkach, a nam nie wolno w nich nawet przez okno patrzeć (mam na myśli nastawnie). Undecided
Odpowiedz

#9
Dokładnie tak jak napisałeś
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 76 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
Question Badania lekarskie - po "nowemu" Kuba123580 23 7 587 16.02.2024, 18:43
Ostatni post: Janosch
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 623 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Badania lekarskie kempa240 1 1 062 17.08.2023, 14:49
Ostatni post: yakcoby

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.