Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z elektryka na maszynistę
#1
Hej,
Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą zawodu z elektryka na maszynistę. Czy może jest na forum już taka osoba, która zrobiła dokładnie to samo a może ktoś z innego zawodu się przebranżowił ? Praca maszynisty uważam za interesującą dlatego myślę nad wyrobieniem licencji. A może już obecny maszynista napisałby czy zmieniłby zawód na inny, jeśli tak, dlaczego?
Odpowiedz

#2
Najpierw musisz zaliczyć badania lekarskie aby myśleć o zostaniu maszynistą. Potem gdy już zrobisz licencję nawet 2 lata musisz jakoś przeżyć za trochę więcej niz minimalna krajowa podczas szkolenia na świadectwo. Gdy już zdasz egzaminy to też na więcej niz 4000 nie licz. Na twoim miejscu już bym raczej zawodu nie zmieniał gdyż na pewno zarabiasz podobnie albo nawet lepiej od maszynisty.
Odpowiedz

#3
Jak masz zamiar pchać się na kolej zrób najpierw badania, najwyżej wtopisz 750 zl i będziesz miał jasna sytuację co dalej...
Odpowiedz

#4
(09.08.2020, 20:46)Novik napisał(a): Hej,
Coraz częściej zastanawiam się nad zmianą zawodu z elektryka na maszynistę. Czy może jest na forum już taka osoba, która zrobiła dokładnie to samo a może ktoś z innego zawodu się przebranżowił ? Praca maszynisty uważam za interesującą dlatego myślę nad wyrobieniem licencji. A może już obecny maszynista napisałby czy zmieniłby zawód na inny, jeśli tak, dlaczego?

Doświadczenie w elektryce trochę Ci może pomóc w pracy na stanowisku maszynisty. Choćby w zrozumieniu działania obwodu głównego. I np. zlokalizowaniu usterki. Nie jest to konieczne, ale ułatwia proces dochodzenia do zawodu, a później samą pracę. 
To co inni piszą o badaniach to prawda. Ale jeśli że zdrowiem wszystko ok, to nie powinno być problemu.
Odpowiedz

#5
No tak tylko czy jeszcze beda szukac maszynistow ??
Odpowiedz

#6
Myślę, że będą, przeglądaj  ogłoszenia w sieci, na znanych i sprawdzonych serwisach z ogłoszeniami i znajdziesz
Odpowiedz

#7
(04.12.2020, 06:31)Kamilnexia napisał(a): No tak tylko czy jeszcze beda szukac maszynistow ??

Cały czas szukają maszynistów, ale nie "maszynistów-stażystów". Możliwe że jak ruszy utopijny pisowski projekt budowy centralnego portu komunikacyjnego (w czasach wszechświatowego kryzysu finansowego) to będą się o nich zabijać. Szkoda, że nie masz licencji bo od stycznia/lutego rusza kurs na świadectwo w DZPR.
Odpowiedz

#8
(09.08.2020, 23:25)CounterSpace838 napisał(a): Najpierw musisz zaliczyć badania lekarskie aby myśleć o zostaniu maszynistą. Potem gdy już zrobisz licencję nawet 2 lata musisz jakoś przeżyć za trochę więcej niz minimalna krajowa podczas szkolenia na świadectwo. Gdy już zdasz egzaminy to też na więcej niz 4000 nie licz. Na twoim miejscu już bym raczej zawodu nie zmieniał gdyż na pewno zarabiasz podobnie albo nawet lepiej od maszynisty.

Przestań farmazolić filozofie i znawco internetowy.
Odpowiedz

#9
Ale ja mam licencje zrobiona
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 249 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs elektryka Lorek09 5 1 759 02.12.2021, 13:55
Ostatni post: Lorek09
  Kurs na maszynistę w PKP Cargo dlouhy 131 49 323 08.03.2020, 08:57
Ostatni post: PeKaP
  Badania na maszynistę KarolZSZ 40 22 705 30.09.2018, 09:31
Ostatni post: Lokermat
  Bez technicznego przyjmą na maszynistę ? Diengo 8 4 442 02.02.2016, 20:44
Ostatni post: marcinek778

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.