Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EN57 - 50 lat w służbie
#46
W każdym razie PR bez 57 to nie byłoby to Big Grin
Odpowiedz

#47
Przede wszystkim nie byłoby wcale Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#48
@JONIN - nie tylko zimą drzwi w EN57 odmawiają posłuszeństwa, latem również. Rzadko jednak zdarza się, żeby skład z defektem drzwi wyjechał w trasę.
Jaro

Odpowiedz

#49
Czasami drzwi zwyczajnie się zacinają. Wystarczy pociągnąć i się zamkną. Raz jechałem właśnie takim składem, co jedna połówka drzwi się nie zamykała, ale kierownik był zawzięty, bo całą drogę przychodził i zamykał ręcznie Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#50
Mankamentem EN57 jest właśnie brak czujnika zamknięcia drzwi, ale z tego co wiem, to zmodernizowane EN57 dla łódzkiego czy dla KM już mają te czujniki.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#51
Żeby się nie okazało, że AKMy będą stały z powodu niezamknięcia drzwi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#52
Takie akcje z czujnikami drzwi to na SKMce norma. Bywało, że przez jeden tydzień grupa SPOTów musiała prawie co stację się przełączać między jednostkami i indywidualnie drzwi zamykać.

@ET40 w sumie zapomniałem też o tych przypadkach. Prawda, bardzo często się zacinają, ale to na takiej zasadzie, że je ruszysz to się zamkną (nie zdarzyło mi się, żeby się nie zamykały latem, bardziej nie otwierały), a zimą to nic się nie da zrobić.

Czujniki są w większości SPOTów, wszystkich AKmkach tych z KM, SKM i teraz dla Łodzi.
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#53
Tylko pytanie, czy ten czujnik robi coś poza świeceniem kontrolki...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#54
Powinien powodowaæ, ¿e nie da siê ruszyæ przy otwartych drzwiach, tak jest w tramwajach np. w ³ódzkich 805Na po modernizacji (dziêki temu czujnikowi i opó¼nieniu wy³±czenia przycisków do otwierania przez pasa¿erów mo¿na nie¼le wkurzyæ motorniczego uparcie wciskaj±c przycisk otwarcia drzwi ;-) ).
Odpowiedz

#55
To by prowadziło do sporych opóźnień, bo tramwaj ma 4 drzwi, a klop 6 par, w dodatku mechanizmy drzwi w kiblach lubią się zacinać. Nie sądzę, żeby niezamknięcie się jednego skrzydła powodowało jakieś szczególne niebezpieczeństwo, zwłaszcza że można zawsze otworzyć ręcznie (rozszarpać na chama też się da-osobiście sprawdziłem Tongue)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#56
Ja tam na te 57 nie narzekam. Ostatni relikt przeszłości. A poza tym jednak to sentyment Big Grin
Odpowiedz

#57
Ostatni? Oj chyba przesadzasz, tych reliktów znalazłbym na polskiej kolei jeszcze całą masę, ale chyba EN57 należy do tych najliczniejszych.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#58
rustsaltz napisał(a):Tylko pytanie, czy ten czujnik robi coś poza świeceniem kontrolki...

Jeżeli czujnik jest wsadzony do zwykłego kibla po naprawie rewizyjnej, to tylko informuje maszynistę, że są któreś drzwi niedomknięte.
Natomiast wszelkie pojazdy ze sterownikami PLC (czyli odmiany modernizowane EN57: czopery, asynchrony etc) mają blokadę rozruchu od niezamkniętych drzwi. Oczywiście to też można pominąć (zmostkować), ale ogólnie robić tego nie można.

Czy opóźnienia się zdarzają? Oczywiście. Chociaż w modernizacjach wkładane są nowe maszyny drzwiowe, które nieco lepiej działają. Ale tylko nieco lepiej.
Lublin w modernizacjach chciał drzwi odskokowe zamontować (jak w ED73).
Odpowiedz

#59
Tylko prawda jest taka, że zdarzają się pociągi jadące x-km z otwartymi drzwiami.

// edit by mikrobart: Nie nadużywaj emotikonek.
Odpowiedz

#60
Tak jak napisałem - w skrajnym przypadku blokadę można pominąć, ale taki pojazd nie powinien jeździć. Życie robi swoje.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.