Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam dokumentacji techniczno-ruchowej lokomotywy 401Da
#1
Witam wszystkich forumowiczów,

od jakiegoś czasu szukam dokumentacji techniczno - ruchowej lokomotywy 401Da (lub innego, dość dokładnego opisu technicznego).
Może ktoś z Was posiada coś takiego? Jeśli tak, to byłabym bardzo wdzięczna za możliwość skserowania lub za skan. A może ktoś podpowie, gdzie tego szukać? Przeszukałam już pół internetu (tego, który jest widoczny przez google), ale może są gdzieś zasoby, do których drogę znają tylko wtajemniczeni? Smile

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam,
Ewa Zakrzeńska
Odpowiedz

#2
Może być info z książki Pokropińskiego?
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#3
A potrzebne to w celach modelarskich czy w celach tzw. wy¿szych?
Odpowiedz

#4
Jeżeli nie znajdziesz DTR 401Da to spróbuje pomóc tak:
-Silnik trakcyjne te same co w SM42
-Aparatura elektryczna ( styczniki itp) też taka sama jak w SM42
- Silnik Wola Henschel 12V1416A takie same montowali w Lxd2 tylko w 401Da nie ma turba Albo na pchaczach rzecznych albo kutrach.
-Hamulce standardowy system oerlikona, dodatkowy w nastawniku jak w SM42
A jeżeli znajdziesz jakąś DTR to też bym miał wielką prośbę o podzielenie się nią szczególnie schematy elektryczne.
Odpowiedz

#5
Lxd2 fabrycznie miały montowany silnik MB836Bb (450 KM). Z racji awaryjności silnika jednostkę zmieniano na silniki Wola 71H12A na licencji Henschela (505 KM), nie wiem skąd masz info o 12V1416A w Lxd2?
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#6
Chodziło mi że 401Da ma wolnossącą wersje silnika 71H12A o mocy 300KM
Odpowiedz

#7
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Potrzebuję DTR do sporządzenia opisu technicznego dla UTK, który muszę dołączyć do wniosku o świadectwo dopuszczenia typu. Zrobiłam im już jeden opis, ale był zbyt ubogi, chcą więcej szczegółów. Dlatego szukam pełnej dokumentacji.

Muszę mieć opis wszystkich elementów lokomotywy (wszystkich układów, kabinę maszynisty, itp). Te opisy nie muszą być bardzo szczegółowe technicznie, ale muszą dotyczyć wszystkich elementów.

Nie wiem na ile szczegółowa jest książka Pokropińskiego, być może się nada. Więc jeśli to nie problem - poproszę Smile
<!-- e --><a href="mailto:harah@o2.pl">harah@o2.pl</a><!-- e -->

Jeśli tylko zdobędę DTR podzielę się z zainteresowanymi.

Dzięki i pozdrawiam,
Ewa
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie występuje lokomotywa 401Da 123p456 3 3 683 22.05.2022, 20:15
Ostatni post: T.kolej
  Czy 401Da-012 dalej jeździ na SSE w Mielcu? 123p456 1 2 428 28.07.2019, 08:45
Ostatni post: 123p456

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.