Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w przygotowaniu do egzaminu na licencję maszynisty.
#1
Exclamation 
Witam szanowne grono miłośników kolei oraz tych z dużym bagażem doświadczenia w pracy na kolei. Mam nadzieję że znajdę kogoś w tym wątku kto będzie w stanie pomóc mi a zarazem przyszłym pokoleniom kończącym szkołę o profilu kolejowym z zamiarem pracy jako maszynista pociągu.

Myślę że po tak krótkim wstępie mogę przejść do konkretów czyli do wpisu na stronie UTK:

"Zapisy ustawy o transporcie kolejowym ułatwiają zdobycie zawodu maszynisty absolwentom szkół kolejowych. Z obowiązku odbycia szkolenia na licencję maszynisty zwolnieni są kandydaci, którzy posiadają dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodach, w których programy kształcenia zawierają zagadnienia z zakresu budowy pojazdów szynowych, ruchu kolejowego i sygnalizacji kolejowej lub ukończyli studia wyższe na kierunkach zawierających takie zagadnienia. Zasady te są zapisane w art. 22 ust. 2a ustawy o transporcie kolejowym. Ważne, aby programy nauczania w jak najpełniejszym zakresie obejmowały te obszary – zarówno, jeśli chodzi o teorię, jak i aspekty praktyczne."

który mówi o możliwości napisania samego egzaminu na licencję z pominięciem okropnie drogiego kursu którego tematyka powinna znajdować się w programie nauczania w szkole. Jako osoba przygotowująca się do takiego egzaminu zwracam się do ludzi którzy znają się na tym temacie i są w stanie pomóc w postaci wszelakich informacji jak np. co znajduje się na tym egzaminie? , z czego się najlepiej uczyć? , czego się uczyć?
Głównym problemem dla mnie jest właśnie brak materiałów z których można by się przygotowywać. Rozumiem że znajomość instrukcji kolejowych jest tutaj obowiązkowa ale odnoszę wrażenie jakby to było zbyt mało by dostatecznie się do tego egzaminu przygotować. Może ktoś ma jakieś notatki którymi mógłby się podzielić?

Zachęcam do udzielania się pod tym wątkiem lub kontaktowania się ze mną wiadomością prywatną :)
Za wszelki poświęcony czas i wiedzę bardzo dziękuję.
Odpowiedz

#2
Wyluzuj....egzamin na licencję to przedszkole i każdy go zdaje, naucz się przepisów ruchowych, manewrów oraz sygnalizacji/wskaźników i zdasz na luzie.
Odpowiedz

#3
Czyli mówisz że wiedza z instrukcji powinna mi wystarczyć? Ok
Odpowiedz

#4
Dorzuciłbym trochę podstawowej budowy taboru, hamulce, eksploatacja poj. kolejowych, zagadnienia z fizyki i elektrotechniki, budowa sieci trakcyjnej, nawierzchnia kolejowa, radiołączność, BHP... Wszystko po trochu
Odpowiedz

#5
Dzięki
Odpowiedz

#6
Są jakieś książki lub materiały które mogą przygotować do takiego kursu? Może ktoś ma i może udostępnić skan? A jeżeli nie to proszę podać jakieś nazwy bo chętnie bym się zaopatrzył, pewnie w necie można jakieś książki kupić. Kurs będę rozpoczynał dopiero na nowy rok ale do tego czasu można już by się trochę przygotować z sygnalizacji, budowy taboru itp. Pozdrawiam

EDIT:
Już mam kilka materiałów w PDF i listę książek które warto by zakupić.
Odpowiedz

#7
Na stronie PLK masz wszelkie instrukcje do pobrania m.in Ie1,ir1 itd
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 724 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 623 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 297 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
  Badania na licencję BaKu_Mechanik 1 1 170 19.09.2022, 14:45
Ostatni post: MR Q
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 181 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.