Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca jako maszynista a wada wzroku.
#1
Cześć, przychodzę do was z pytaniem oraz dyskusją dotyczącą wady wzroku. Czytałem wcześniejsze wątki i wiem że maszynista musi posiadać pierwszą kategorię wzroku, czyli praktycznie nie może mieć żadnej wady. Ja na chwile obecną mam w oku lewym -3, oraz w prawym -1,25. Czy ktoś z was był na laserowej korekcji wzroku? Jeżeli tak to jaką wadę mieliście oraz czy udało się się skorygować do 0? Drugą kwestią jest dyskusja jak te przepisy mogą wyglądać w najbliższym czasie? Dla mnie osobiście jest to  głupota że maszynista nie może pracować w okularach tzn. może ale dopiero po 2 latach. Rozumiem komandos, nurek, im podczas pracy przeszkadzały by okulary, ale maszynista? Słyszał ktoś  przedwcześnie o nowych przepisach? Ostatnio bodajże w Kołobrzegu miało być szkolenie dla maszynistów ale nie odbyło się bo 30 % osób odpadło na badaniach wzroku. Bardzo prosił bym o odpowiedź, pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Gdzieś tam po forum walają się wątki o wadzie wzroku - po laserowej korekcji wady wzroku można bez problemu pracować jako maszynista.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Korektę miałem i bardzo sobie chwalę, chociaż na razie nie miałem badań na maszynistę, a na inny zawód kolejowy, jednak powinienem je przejść bez problemu.
Odpowiedz

#4
Jestem po korekcji wzroku, miałem zabieg w Wilnie. Wszystko przebiegło bez problemów, szybko i bez boleśnie. Na drugi dzień widziałem już dobrze, z godziny na godzinę lepiej aż do takiego stopnia, że widzę lepiej niż przed zabiegiem w okularach. Polecam klinikę na Litwie, mały koszt (850€ za dwoje oczu) więc przy odrobinie wysiłku stać każdego. Warto przed zabiegiem zrobić u okulisty pachymetrię (60 zł), żeby sprawdzić czy kwalifikujemy się do zabiegu.

eyes.lt to strona kliniki, jest rejestracja w języku polskim, na miejscu też można dogadać się w naszym języku.

Badania na licencje i swiadectwo przeszedłem bez problemu (po roku nawet okulista nie zauważył ze zabieg był przeprowadzony).
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Kobieta, jako maszynista w Cargo - Dlaczego nie? MartaMechanikCargo 5 856 20.03.2024, 12:02
Ostatni post: vulcan
  Praca jako rewident a uwalone badania na licencji Kamilnexia 4 1 216 08.06.2023, 23:19
Ostatni post: Kamilnexia
  Praca jako sygnalista - operator automatycznego systemu ostrzegania erkom 0 704 30.11.2022, 21:11
Ostatni post: erkom
  Praca jako stażysta maszynista w Kolejach Malopolskich kilka pytań sherdog 7 2 618 21.04.2022, 10:07
Ostatni post: 4est
Big Grin Praca maszynista na świadectwie szopa Szymczak101 1 1 386 25.11.2021, 21:39
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.