Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Port Miejski we Wrocławiu
#1
Mam pytanie, czy ktoś z was się orientuje który z przewoźników obsługuje obecnie bocznice w wrocławskim porcie? W porcie oczywiście ładowany lub rozładowywany (tak naprawdę ciężko stwierdzić) jest węgiel z barek, które płyną zapewne z Gliwic lub do Szczecina (obstawiam to drugie). Odkąd pamiętam (2018) można było tam spotkać praktycznie tylko wagony PKP Cargo i ich manewrujące stonki (6D/6Dg) na zmianę z 401Da należące (no tu dobre pytanie do kogo, bo numeru EVN na pewno nie widziałem). Pod koniec wakacji zaczęło się to zmieniać i przez pewien czas był mix, a od września widzę brązowe Eas-x (niestety nie pamiętam EVN, ale chyba od Niemców coś) oraz wagony Rail Polska pomieszane z RSCO. Możliwe, że RP przejęła całe Nadodrze (EC Wrocław + Port - wcześniej jeździły tylko gruchy do EC). 
Dziękuję za każdą odpowiedź/wypowiedź w tym temacie.
Odpowiedz

#2
Tam kręci sie teraz PKP Cargo, STK oraz właśnie Rauil Polska. Bocznice nie wiem czy przypadkiem STK wlasnie nie obsługuje gdyz sam port nalezy do OT logistics czyli właściciela STK
Odpowiedz

#3
Dzięki, sam do końca nie wiedziałem do kogo należy port, aczkolwiek STK nigdy tam nie widziałem na torach bocznych - jedynie wagony które ciągają. Dziś znowu M62 RP przy nastawni na porcie i jeszcze więcej wagonów.
Odpowiedz

#4
Tak w formie sprostowania: Od teraz na Nadodrze jeżdżą różne wahadła, jednak w nieregularnych dniach. Do portu zajeżdżają:
1) Chorwackie wagony Eas-x leasingowane dla STK;
2) Składy ZSSK Cargo
3) Mieszany skład wagonów EKK Wagon, Elbudu i RKM;
4) Eaosy Trakcji PRKiI;

5) Rumuńskie wagony RO-RSCO leasingowane dla STK;
6) Alza Cargo i ich dziwne Eaosy;
i inni, o których zapewne zapomniałem wspomnieć.

Ponadto przez Nadodrze od niedawna przewija się też skład z dumpcarami ZOS Zvolen i PL-BXKOL (Budimex).
W porcie stale pracują dwie 401Da, a od niedawna wspomaga je także SM30-591 od STK. Można spotkać tu też dosyć często T448p STK, a jakiś czas temu widziałem nawet dwie różne S200 od Cargounitu.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.