Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jako 15-latka mogę jechać z 9-letnią siostrą pociągiem bez dorosłych?
#1
Hej. Mam 15 lat i chciała bym jechać z młodszą siostrą (9 lat ) do babci, pociągiem . Czy była by taka możliwość? Moi rodzice nie mają nas jak zawieść i uznałam że dobrym pomysłem będzie pojechaniu samym.(oczywiście ze zgodą rodziców)
Odpowiedz

#2
Prawnie zakazane to nie jest.
Odpowiedz

#3
Myślę, że tak, tylko koleżanka musiałaby uważać na siebie i na swoją siostrę podczas podróży.
Jednak bez rodzica i jakichś "opiekunów", jakiś konduktor w pociągu mógłby się zainteresować.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#4
Gdybym był rodzicem, zrobiłbym wszystko, żeby kupić bilety w pobliżu przedziału kierownika pociągu (jest to do ustalenia) i odprowadzając na pociąg zgłosiłbym obsłudze, że takie pasażerki w pociągu będą i zostawiłbym obsłudze nr telefonu do siebie. Tak, na wszelki wypadek...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

#5
Rodzice mogą zagadać do kierownika pociągu jeśli mają jakieś obawy. Jak masz skończone 15 to możesz normalnie sama jechać
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.