Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Musisz zadzwonić a najlepiej pojechać do zakładu/sekcji i zapytać. Ja zrobiłem licencję prywatnie i idę do cargo.
Odpowiedz

(02.05.2019, 19:01)Gilbert napisał(a): Musisz zadzwonić a najlepiej pojechać do zakładu/sekcji i zapytać. Ja zrobiłem licencję prywatnie i idę do cargo.
No ja też robię prywatnie, aktualnie jestem po badaniach i lada dzień zaczyna mi się kurs.
Odpowiedz

(02.05.2019, 18:47)BRT1 napisał(a): Na PKP Cargo jest oferta pracy 'Kandydat na szkolenie na maszynistę". Co sądzicie? Nie wymagają licencji, która jest jedynie dodatkowym atutem.

To ogłoszenie wisi już od sierpnia zeszłego roku, rekrutacje już dawno się zakończyły.
Odpowiedz

Do Cargo trzeba jechać osobiście aby coś załatwić z pracą. Co do szkoleń na świadectwo, to w zeszłym roku przyjeli sporo ludzi i raczej są teraz zapchani. Jak już przyjmują to na rewidenta lub manewrowego a potem ewentualnie na świadectwo
Odpowiedz

Witam na stronie kolei mazowieckich jest nabór nad kurs na licencję maszynisty. Ktoś się wybiera z forum bądź ma jakieś informacje ile trwa nabór i jak się odbywa?

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Wysylasz papiery, potem do Ciebie dzwonią(jak im sie spodobasz). Nastepnie idziesz na rozmowe, tam masz pytania o to dlaczego akurat chcesz zostac maszynistą, pewnie o zdrowie, poprzednią prace itp. Jezeli przejdziesz pozytywnie rozmowe to wedlug tego co pisze na stronie KM za swoje pieniadze idziesz na badania. Wymogi zdrowotne masz na stronie UTK. Jezeli przyjdziesz przez szczelne sito KMP to idziesz na kurs na licencje. Tam wykladasz 5000 zl ze swojej kasy(ewentualnie placi Urzad Pracy jezeli dobrze to rozegrasz). Kurs na licencje to 298 godzin wykladow I dosyc latwy egzamin. Potem znowu idziesz na badania tym razem na koszt pracodawcy, jezeli je znowu zaliczysz to dostajesz umowe o prace z wynagrodzeniem okolo 2000 netto jako"maszynista-stazysta". Potem.czeka Ciebie 414 godzin warsztatu I zajec z rewidentami, 300 godzin wykladow oraz minimum 1700 godzin jazdy. Nie pracuje w KM ale w kazdej firmie wyglada to bardzo podobnie
Odpowiedz

Witam.
W jakich ośrodkach można zrobić licencje w trybie stacjonarnym? Jedyne co znalazłem to CS Natura.
Odpowiedz

Wiekszosc kursow na licencje odbywa sie weekendowo, ludzie w tygodniu pracują i mało kto może sobie pozwolic na chodzenie na kurs i zarazem brak aktywnosci zawodowej. Jezeli już tak bardzo chcesz robic kurs w tygodniu to poczekaj na nabor do IC, oni organizują kursy stacjonarne
Odpowiedz

Właśnie zauważyłem że same weekendowe te kursy, co dziwne trochę. Bardziej opłaca się kurs stacjonarny z refundacją z PUP niż pracowanie i opłacenie sobie samemu, szybciej, taniej i z mniejszym wysiłkiem Smile
Odpowiedz

marek.morwa
Szybciej przez PUP? chyba żartujesz. Taniej to na pewno, tylko że musisz mieć gwarancję zatrudnienia przez pracodawcę, i urząd musi mieć pieniążki a z tym różnie bywa..
Odpowiedz

Chodziło mi o to że stacjonarnie szybciej niż weekendowo Wink
No właśnie, a ta gwarancja zatrudnienia to taka na niby, niezobowiązująca (chyba że się mylę), to może nie byłby to taki problem żeby pan dyrektor podpisał.
Odpowiedz

Czy jest taniej? No nie wiem. Jezeli zalozmy ze przeszedlbys rekrutacje w IC I dali by Ci ten papier do PUP to musisz byc bezrobotny. Typowa pensja w Polsce to okolo 2500 netto(tyle dają w moich rejonach ludziom na magazynach czy fabrykach) kurs na licencje to okolo 5000, do tego za swoj hajs musisz zrobic badania (750zl). Kurs trwa 1.5 miesiaca a po kursie tez nie dostaniesz pracy odrazu tylko musisz czekac 2-3 miesiace(tak wynika z tego co pisali tutaj ludzie). Kurs weekendowy trwa ponad 3 miesiace ale przynajmniej przez ten czas pracujesz i mozesz plynnie zmienic prace, przy dofiansowaniu z PUP niestety przez kilka miesiecy siedzisz na bezrobociu i zostaje Ci praca na czarno.
Odpowiedz

Planuję zrobienie licencji prywatnie w Krakowie w trybie weekendowym. Czy ktoś robił taki kurs w firmie CS Natura? Czy jest jakaś zniżka na nocleg w ich ośrodku na czas odbywania szkolenia(sobota- niedziela)?
Czy może lepiej wybrać inną firmę w Krakowie?
Odpowiedz

Rekordowo dużo ludzi tam oblewa egzaminy na licencję i nie tylko. Słyszałem tylko tyle i aż tyle
Odpowiedz

Dawid472,  ja robiłem w CS Natura we Wrocławiu, dla kursantów nocleg był za 50 zł zamiast standardowych 66.
I wszyscy zdali.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 0 18 7 godzin(y) temu
Ostatni post: Adiqxz
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 710 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 579 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 540 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 043 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.