Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Tak, to miałem na myśli, rypiąc u prywaciarza po 300 godzin to zarobi.
Odpowiedz

@CounterSpace838
Kolego z tym co piszesz to nie masz do końca  racji ,poniewaz jaka mają mieć zachętę osoby chcące się przebranżowić np. z takiego magazynu i musząc najpierw zainwestować 5k w licencję ,a później przez 2 lata doszkalać się za 2,5 tys ,kiedy mogą pracować za 3,5 tys na magazynie ? Nie wiem kto tak chętnie poszedłby do pracy za najniższą krajową i jeszcze wyżyć z tego ?
Odpowiedz

Dla mnie lepiej zatrudnić się u przewoźnika prywatnego i więcej zarobić, ale trochę poczekać zanim zrobią człowiekowi licencję i świadectwo niż iść do państwowego lub samorządowego za gorsze pieniądze, ale mieć to szybciej. Kwestia podejścia. Sam zacząłem w 2019 bez żadnych uprawnień, następnie firma zrobiła mi kierownika pociągu towarowego, a licencję maszynisty miałem w tym roku, teraz jeżdżę godziny za obserwatora i stawka nie jest zła, a jak trzeba to przynajmniej zrobię próbę hamulca.
Odpowiedz

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie wlec się na towarach albo stać pół dnia pod semaforem. Jeżdżę od samego początku na pasażerach. Za szkoleńca po egzaminie na pomocnika też można zrobić próbę hamulca, jeździć za drugiego i parę groszy więcej zarobić. Co kto lubi.
Odpowiedz

(01.10.2021, 12:02)gradziak napisał(a): @CounterSpace838
Kolego z tym co piszesz to nie masz do końca  racji ,poniewaz jaka mają mieć zachętę osoby chcące się przebranżowić np. z takiego magazynu i musząc najpierw zainwestować 5k w licencję ,a później przez 2 lata doszkalać się za 2,5 tys ,kiedy mogą pracować za 3,5 tys na magazynie ? Nie wiem kto tak chętnie poszedłby do pracy za najniższą krajową i jeszcze wyżyć z tego ?

Nikt ci nie nakazuję pracować na kolei. Wiesz na co się piszesz na początku kariery
Odpowiedz

A właśnie ,że tylko nieliczni w tych czasach wiedzą na co się piszą...większość z koleją nic nie ma wspólnego w przeszłości prócz jazdy jako pasażer albo robienia zdjęć i filmów z peronów. Widzą pana z teczuszką wsiadającego do ezt lub gościa za nastawnikiem Byka i sobie myślą ale super sprawa...i realia weryfikują każdego myślenie...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Na egzaminie na licencję było pytanie ile siłowników jest na wózku w EU07 . Skąd ma to wiedzieć osoba z zewnątrz ???
1km przejechany = ........... mm na taśmie rejestratora ???
Manometr na sprężarce w EU07 wskazuje ...................................................???
Układ pneumatyczny lokomotywy jest sprawny gdy ciśnienie w głównym układzie nie spadnie więcej niż o ............. w przeciągu 5min .
Odpowiedz

Po to jest kurs na licencję, żeby się dowiedzieć. Kojarzę, że wszystkie zagadnienia (oprócz pierwszego lub po prostu wyleciało mi to z głowy) były poruszane.
Odpowiedz

(11.10.2021, 14:23)Manio napisał(a): Na egzaminie na licencję było pytanie ile siłowników jest na wózku w EU07 . Skąd ma to wiedzieć osoba z zewnątrz ???
1km przejechany = ........... mm na taśmie rejestratora ???
Manometr na sprężarce w EU07 wskazuje ...................................................???
Układ pneumatyczny  lokomotywy jest sprawny gdy ciśnienie w głównym układzie nie spadnie więcej niż o     .............  w przeciągu 5min .

1. 8 siłowników
2. 5mm
3. zależy o co pytamy?, w zbiorniku 8 a w instalacji po zredukowaniu 5
4. 0,2
 Mam już dla ciebie przygotowany cały worek odpowiedzi odnośnie silnika.
Odpowiedz

Kolego: "Manometr na sprężarce w EU07". Wiesz gdzie to jest? To nie jest ani 8 ani 5.
Odpowiedz

Manometr na sprężarce wskazuję ciśnienie oleju sprężarki
Odpowiedz

Witam,

zamiast zakładać nowy temat (których pewnie były już dziesiątki, jak nie setki), uznałem, że to dobre miejsce, aby zapytać Was gdzie w Trójmieście, albo wgl na Pomorzu, można zrobić sobie kurs na licencję maszynisty?
Domyślam się, że spółki chętnie przyjmują na świadectwo (czyli gości z wyrobioną już licencją w rękach), ale nie koniecznie chcą organizować kurs na licencję, więc szukam oczywiście również wśród prywatnych ośrodków.
Zdaję sobie sprawę z kosztów, które muszę ponieść, ale przyznam, że chętnie zapłaciłbym za taki kurs organizowany przynajmniej w moim województwie Smile

z góry dzięki za odpowiedź!
Odpowiedz

Na Pomorzu to chyba tylko CArgoMaster w Toruniu. Nie słyszałem o żadnym ośrodku w Trójmieście
Odpowiedz

Koleje Dolnośląskie ogłaszają szkolenie na licencję i świadectwo maszynisty:
https://kolejedolnoslaskie.pl/licencja-m...7SKi4d7nmc
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 432 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 355 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 908 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.