• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
Co zrobiło PKP Intercity by ułatwić podróż niepełnosprawnym?

Dotąd słyszeliśmy zapewnienia, że PKP Intercity wyciągnie wnioski z porażek, jakie stały się udziałem spółki w przewozie osób niepełnosprawnych. Przewoźnik nie chwalił się dotąd konkretami. Poznaliśmy je dopiero przy okazji interpelacji jednej z posłanek.
Posłanka Monika Rosa pytała m.in. o metody poprawy przepływu informacji pomiędzy infolinią, obsługą w kasach, obsługą konduktorską a zespołami asystującymi, a także o to w jaki sposób zostanie poprawione i zapewnione bezpieczeństwo osobom niepełnosprawnym wsiadającym i wysiadającym z pociągów. Rosa zadaje też pytania o możliwość skrócenia 48-godzinnego czasu wymaganego przy zgłoszeniu podróży osoby niepełnosprawnej, oraz o to, czy PKP Intercity ma opracowane procedury na wypadek niedostępności wagonu z udogodnieniami dla osób o ograniczonej mobilności. Odpowiedź ministerstwa jest bardzo obszerna i wreszcie rzuca światło na konkrety.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
  Odpowiedz
W sobotę planuję jechać IC "Wyspiański" z Wrocławia do Rzeszowa z tego co widzę prowadzi wagony przedziałowe z deklasowanej klasy 1? Czy opłaca się kupować bilet na te wagony? Osobiście lubię bezprzedziałowe, bo mam miejsce na nogi. Czy w zdeklasowanych wagonach też jest sporo przestrzeni na nogi?
https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?...i&rok=2019

https://www.youtube.com/watch?v=1Qd284KQiDY
  Odpowiedz
Jeśli chodzi o zdeklasowane "1" to mają one faktycznie więcej miejsca. Przy czym ostatnio mieliśmy pecha bo jak jechaliśmy Osterwą toteż miała być zdeklasowana 1 a przyjechał wagon 2 klasy...
  Odpowiedz
Kupiłem bilet na wagon nr 9. Zdeklasowana jedynka z przedziałami. W sobotę będę testował Wink
  Odpowiedz
Ostatnio nawet w TLK Pobrzeże były wagony bezprzedziałowe.
  Odpowiedz
Tam chyba na stałe wagon 14 jest wagonem bezprzedziałowym.
  Odpowiedz