Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM31 Poziom utrzymania P5
#1
Cześć

Doszły mnie suchy że wszystkim lokomotywą serii SM31 w PKP Cargo wychodzi p5 w przyszłym roku i mają zostać wycofane z eksploatacji piszę z zapytaniem czy może ktoś coś wie więcej na ten temat ?
Odpowiedz

#2
(06.03.2018, 20:30)damkon93 napisał(a): Cześć

Doszły mnie suchy że wszystkim lokomotywą serii SM31 w PKP Cargo wychodzi p5 w przyszłym roku i mają zostać wycofane z eksploatacji piszę z zapytaniem czy może ktoś coś wie więcej na ten temat ?

Czołem. W DSU [Dokumentacji Systemu Utrzymania] przyjętej przez UTK dla serii SM31 spółki PKP CARGO S.A. określono długość okresu eksploatacji pomiędzy naprawami P5 na 24 lata oraz 1,2 mln. kilometrów. Z tego co wiem i z danych, które mamy w Ilostanie to większość "Trumien" przeszła naprawy główne G1 pomiędzy końcem lat 90. a 2008 rokiem i po tych naprawach przeszła zaledwie jedną lub dwie a maksymalnie trzy naprawy rewizyjne / P4. Jako, że dla tej serii przebiegi miedzynaprawcze są raczej mało istotną sprawą to szybko dodając do daty NG owe 24 lata uzyskujemy datę graniczną eksploatacji konkretnej lokomotywy. Wniosek jest jeden - "suchy", które doszły kolegę są zdecydowanie głuche i przesadzone Wink  Ma mieć miejsce sytuacja wręcz odwrotna, gdyż PKP Cargo zaplanowało na ten rok wykonanie napraw P4 (w PKP CARGOTABO ZNT Czerwieńsk) aż 20 sztuk maszyn serii SM31 co z pewnością przedłuży eksploatację tej serii na następne parę lat a wiele maszyn wróci z przysłowiowych krzaków po dłuższej przerwie w eksploatacji. No i może uda się ładnie pomalować jedną lub dwie maszyny tej serii tak, aby wyróżniały się spośród niebieskiego świata PKP Cargo Wink

Pozdrawiam, Kamil Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie można spotkać SM31 tzw. Poloneza? 123p456 4 3 564 13.01.2020, 09:28
Ostatni post: 123p456
  SM31 - grupa na twarzoksiążce Piechu 15 6 762 09.12.2014, 10:32
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.