Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści stażyści PKP Cargo
#91
eu07-304, ja też Cię zaskoczę, jako obserwator jeździłem i jeżdżę na wykaz. Więc nie wszędzie jest tak jak piszesz.
Odpowiedz

#92
Poszli po rozum do głowy. I słusznie. Kiedyś jeszcze w normalnych czasach był pomocnik, albo praktykant i wszystko było jasne. A kim jest obserwator? Obserwator nie ma ani uprawnień pomocnika ani też nie jest praktykantem bo praktykantem staje się od momentu "jazd pod nadzorem" więc kim jest? Osobą postronną? Nie. Bo wydali mu kwit na przebywanie w kabinie, czyli ze spokojem można go wysłać na skład bo tam jest dużo miejsc siedzących.
Odpowiedz

#93
Pracownik szkoleniowy normalnie głosi się do pracy u dyspozytora i pisze wykaz pracy.
Odpowiedz

#94
Witam mam takie pytanko odnośnie pracy na świadectwie, chodzi głównie o IC ale inne spółki też mnie ciekawią.Mianowicie czy przychodzi się na służby 12h, 8h a może jeszcze jakiś inny system i czy praca tylko w tygodniu, dniówki czy może weekendy,nocki też?z góry dziękuje za odpowiedź?
Odpowiedz

#95
Obserwator jest po to w kabinie, żeby obserwował pracę maszynisty. Dawniej uczyli w szkole i na kursach czytać instrukcje i polecenia, niestety niektórzy tę lekcję opuścili. Dawniej w szkołach średnich powszechne było picie jaboli, mimo niewątpliwie pozytywnego wpływu na jakość więzi międzyludzkich miało to jednak ujemne skutki w materii edukacji.
Kolej pracuje w ruchu ciągłym, maszyniści tak samo, nie ma znaczenia czy jest wtorek, sobota czy Nowy Rok. W Cargo masz zazwyczaj 12 godzin, w ruchu osobowym jest różnie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#96
(06.01.2020, 07:49)MarcinKatowice napisał(a): Witam mam takie pytanko odnośnie pracy na świadectwie, chodzi głównie o IC ale inne spółki też mnie ciekawią.Mianowicie czy przychodzi się na służby 12h, 8h a może jeszcze jakiś inny system i czy praca tylko w tygodniu, dniówki czy może weekendy,nocki też?z góry dziękuje za odpowiedź?

Pracuje w IC, i wszystkie opcje są dopuszczalne, 12h, 8h, sobota, niedziela, święta , noce itd, itp.. 
btw. ktoś pisał że w normalnych czasach był pomocnik.. do dziś istnieje i ma się dobrze tylko inaczej się nazywa

cytat: Obserwator jest po to w kabinie, żeby obserwował pracę maszynisty
i choćby po to żeby zapowiadać semafory maszyniście
Odpowiedz

#97
(06.01.2020, 18:01)4est napisał(a):
(06.01.2020, 07:49)MarcinKatowice napisał(a): Witam mam takie pytanko odnośnie pracy na świadectwie, chodzi głównie o IC ale inne spółki też mnie ciekawią.Mianowicie czy przychodzi się na służby 12h, 8h a może jeszcze jakiś inny system i czy praca tylko w tygodniu, dniówki czy może weekendy,nocki też?z góry dziękuje za odpowiedź?

Pracuje w IC, i wszystkie opcje są dopuszczalne, 12h, 8h, sobota, niedziela, święta , noce itd, itp.. 
btw. ktoś pisał że w normalnych czasach był pomocnik..   do dziś istnieje i ma się dobrze tylko inaczej się nazywa

cytat:  Obserwator jest po to w kabinie, żeby obserwował pracę maszynisty
i choćby po to żeby zapowiadać semafory maszyniście
Dzięki za odpowiedź, co do grafiku rozumiem że jest na cały miesiąc?a jeśli chodzi np o sytuację że zaczynam służbę 12h np w Katowicach to teoretycznie kończę ją po tych 12h też w Katowicach czy np w Krakowie a wracam do domu już poza że tak powiem godzinami pracy?
Odpowiedz

#98
Tak, grafik z góry na cały miesiąc. Jak zaczynasz w Katowicach to i kończysz w nich, a nawet jeśli skończysz gdzieś indziej i masz powrót pasażerem do Katowic to normalnie w godzinach pracy wszystko się zamyka
Odpowiedz

#99
No to proszę o wskazanie konkretnego punktu instrukcji czy też "polecenia", które jasno określa kim jest obserwator, bo do tej pory nigdzie nie ma mowy o stanowisku "obserwatora". Zamiast durnowato filozofować wykaż się @rustsaltz swoim profesjonalizmem.
Odpowiedz

(18.01.2020, 14:12)eu07-304 napisał(a): No to proszę o wskazanie konkretnego punktu instrukcji czy też "polecenia", które jasno określa kim jest obserwator, bo do tej pory nigdzie nie ma mowy o stanowisku "obserwatora". Zamiast durnowato filozofować wykaż się @rustsaltz swoim profesjonalizmem.

Tu nie trzeba żadnej instrukcji, podpisywałeś umowę o pracę, która zobowiązuje cię świadczenia pracy na rzecz pracodawcy i wykonywania jego poleceń. Nie przychodzisz do roboty we wskazanych godzinach, łamiesz zapisy tej umowy, i tyle  Dodgy
Odpowiedz

Czego nie ma w instrukcji to zastosowanie ma kodeks pracy. Zreszta instrukcje nie moga byc sprzeczne z kodeksem pracy. Jesteś w pracy to wykonujesz polecenia pracodawcy.
Odpowiedz

Ja tylko przypomnę, że ustne polecenie naczelnika nadal jest poleceniem i należy je wykonywać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Amen.
Odpowiedz

Oprócz bełkotu na temat kodeksu pracy, umowy i polecenia naczelnika, dalej się nie dowiedziałem na jakiej podstawie ma jechać ze mną ktoś zwany "obserwatorem" na swój prywatny wykaz pracy skoro ja o kimś takim nie mam pojęcia bo u mnie na wykazie pracy nie widnieje?
Odpowiedz

Każda firma ma swoje instrukcje oraz spis obowiązków dla osoby szkolącej się. Nikt Ci takich rzeczy nie udostępni na publicznym forum. Skoro masz jakieś wątpliwości to wyjaśni sprawę ze swoim przełożonym.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maszyniści prośba o pomoc tawot 0 812 13.11.2022, 16:13
Ostatni post: tawot
  Maszyniści łamią przepisy rustsaltz 8 4 784 27.02.2015, 19:37
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukiwani maszyniści OTTO Polska 0 3 716 13.08.2013, 12:28
Ostatni post: OTTO Polska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.