• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc - Praca Inżynierska " Łączność radiowa w systemach sterowania ruchem kolejowym"
#1
Witam wszystkich.

Jak pewnie domyślacie sie z tematu posta zamierzam pisać pracę inżynierską ( wydział elektroniki ) pod tytułem "Łączność radiowa w systemach sterowania ruchem kolejowym"

Generalnie poszukuje materiałów związanych z tym zagadnieniem. Czyli:

dobry techniczny opis systemu RADIOSTOP ( na stronach www jest mocno amatorsko , chyba że nie trafiłem jeszcze na coś dobrego )
Opis radiotelefonów i częstotliwości używanych na PKP raczej mam zabezpieczony
jeśli istnieje takowy to dobry polski opis systemu GSM-R
( mam po angielsku http://gsmr-info.com/     i  ze strony http://www.railway-technology.com no i oczywiście https://uic.org  )
Sposób komunikowania sie radiotelefonami też odnalazłem. W mojej pracy muszę ( z racji specjalności ) położyć nacisk na techniczne aspekty komunikacji GSM / Radiotelefonów, łącznie z opisem np. BTS-ów przy szlakach kolejowych , sposobami ciągłego zapewnienia łączności między pociągiem a centralą ruchu ( jak wiadomo w systemie ETCS gdy zerwie połączenie z pociagiem to pociąg natychmiastowo staje :Big Grin ) modemy w lokomotywach , radiokable do zapewnienia łączności gsm w tunelach ( o ile jest ich pare to fajnie by było to mieć ( mam dane techniczne kabla do propagacji w tunelu ))

Wiem że trudność polega na tym że system ETCS / GSM-R będzie w prawdzie dopiero wprowadzany w Polsce ( jest na raptem paru liniach ) gdyż niedawno dopiero poszedł przetarg aczkolwiek stąd mój post. Być może macie coś niedostępnego w internetach. Książki , wytyczne , artykuły .... cokolwiek czym mógłbym podeprzeć moją pracę.

Dostęp do materiałów po angielsku jest dość prosty ( powiedzmy ) no ale jak wiadomo jest to mocno techniczny język, trudny do deszyfracji Wink
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy istnieje możliwość e-ataku na centra sterowania ruchem pociągów? przem710 23 3 954 04.01.2012, 01:01
Ostatni post: Obleśny Szczur
  Ustawa o transporcie kolejowym Grzywi 4 1 436 16.12.2011, 13:30
Ostatni post: Tet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości