Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkaz pisemny S
#1
Witam wszystkich postanowiłem napisać na tym forum ponieważ nie mogę znaleźć odpowiedzi w instrukcji. Sytuacja dość zawiła.
Chodzi o dyktowanie rozkazu S przed planowym odjazdem pociągu osobowego
Przykład:
Pociąg osobowy na stacji początkowej planowy odjazd ma o godzinie 8:10
Dyżurny informuje, że wyjazd będzie na rozkaz pisemny S.
Pytanie:
Czy dyżurny może podyktować rozkaz z informacją "po otrzymaniu tylko tego rozkazu" 10min przed odjazdem pociągu? szlak wolny itd.
Oczywiscie pociąg nie rusza bo zobowiązuje go rozkład jazdy ale maszynista ma już zezwolenie w formie rozkazu.
Mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę dokładnie.
Odpowiedz

#2
Rozkaz powinien być podany tuż przed odjazdem.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#3
Można podyktować "po otrzymaniu sygnału" nakaz jazdy. W Ir-1 nie widziałem nic o tym, by musiało to nastąpić bezpośrednio przed odjazdem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Dużo zależy jaka stacja np. Kraków Gł, jest to duża stacja węzłowa i w czasie podawania takowego rozkazu dyżurny musi ustawić drogę przebiegu, a w przypadku jak dużo pociągów ma do wyprawienia w tym samym kierunku, co tamten z rozkazem to każdy musi odjeżdżać jak najszybciej, by zwolnić przebieg i wówczas rozkaz się powinno podawać tuż przed odjazdem, ale jeśli jest to jakaś stacja(jak już jesteśmy na południu Polski to załóżmy, że Bochnia Big Grin) to rozkaz może być te 10 minut przed czasem dyktowany, bo na tej trasie zazwyczaj 5 pociągów na krzyż przejeżdża i żaden nie będzie zablokowany przed tym z rozkazem. Aczkolwiek tak jak mówi @rustsaltz żaden przepis o tego nie określa.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#5
Jesteś pewny, że żaden przepis tego nie określa ? Muszę mieć pewność bo jestem na etapie sprzeczki z "przedstawicielami wyższego szczebla" w tej sprawie.
Odpowiedz

#6
Sprawdź jeszcze RTS i instrukcję dla dyżurnego ruchu. Według Ir-1 jeżeli spełnione są wszystkie warunki do jazdy to rozkaz można wydać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
(24.01.2018, 21:15)rustsaltz napisał(a): Sprawdź jeszcze RTS i instrukcję dla dyżurnego ruchu. Według Ir-1 jeżeli spełnione są wszystkie warunki do jazdy to rozkaz można wydać.

W Ir-1 part.61 ust. 3 - gdy nie ma dr. konduktorskiej odjazd następuje po otrzymaniu zezwolenia.
Odpowiedz

#8
Jeżeli szlak jest wolny, to może być podyktowany i 30 minut przed odjazdem, ale wydanie takiego rozkazu zobowiązuje Cię tak jak podanie zwykłego sygnału zezwalającego czy Sz, czyli nie możesz ruszać nic na drodze przebiegu ani rzecz jasna wyprawiać na szlak innych pociągów aż ten nie odjedzie - od momentu wydania takiego rozkazu droga jest zajęta przez ten pociąg. Chociaż lepiej wydać rozkaz z "po otrzymaniu sygnału Nakaz jazdy" i podać sygnał przez radio "11111 jedziemy".
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkaz pisemny Gżągal 31 32 539 29.11.2016, 19:47
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Rozkaz pisemny S i N Domio 3 5 679 18.11.2015, 12:09
Ostatni post: rustsaltz
  Pomijanie semafora na rozkaz pisemny Nowicki 13 12 028 11.10.2012, 18:31
Ostatni post: RysiekChaszcz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.