Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje do rozkładu jazdy 2018/2019
#16
Był taki czas, że Tychy-Gliwice się trafiało (za czasów KŚ), co nie zmienia bezsensu pociągu Żywiec-Lubliniec w obecnym, dość wydaje się dobrym, układzie połączeń.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
Jak najbardziej się zgadzam z opinią @rustsaltz-a. W takich przypadkach należałoby zadbać bardziej o dogodne skomunikowania na węźle przesiadkowym (w tym przypadku w Katowicach), a niżeli tworzenie dziwacznych relacji, tym bardziej że większość pociągów w kierunku Lublińca kursuje z Oświęcimia i jest to bardzo dobry ruch.

Co do przykładu, który podał @DamianT, czyli relacji Katowice - Częstochowa via Lubliniec, to jest nic innego, jak połączona relacja Katowice - Lubliniec z Lubliniec - Częstochowa, a dokładniej to podsył składu do obsługi Lubliniec - Częstochowa.
Odpowiedz

#18
Wiem o tym. Mnie po prostu bawi to, bo dla mało ogarniętego człowieka będącego w Katowicach i chcącego jechać do Częstochowy to już może być różnica w kosztach i przede wszystkim czasie. Do Częstochowy? Spoko, a co z tego, że okrężną drogą?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#19
Bydgoszcz-Szczecin w ciągu dnia tak około godz. 10, obecnie jest tylko jedno połączenie po 16; pamiętam, że jak kiedyś był pociąg do Szczecina w tych godzinach (poza sezonem) to cieszył się dość sporą frekwencją; tak samo przynajmniej w sezonie letnim jedno połączenie Bydgoszcz-Białystok (coś na wzór dawnego Niemena), a także pamiętam w sezonie sporą frekwencję - w Białymstoku można wygodnie się przesiąść na pociągi do Augustowa, a znam kilkanaście osób, które rok rocznie jeżdżą w te okolice i narzekają, że aby pociągiem dojechać do Augustowa to trzeba się 2x przesiadać i jazda zajmuje sporo czasu.
Odpowiedz

#20
PKP IC prowadzi konsultacje społeczne w ramach rozkładu jazdy 2018/19. W tym celu pojawiła się w sieci ankieta. Myślę że warto ją wypełnić i pokazać co komu leży na wątrobie, bo pytania są dosyć interesujące, zwłaszcza dla miejsc, o których ostatnio narodowy przewoźnik nieco zapomniał Smile


Konsultacje społeczne PKP IC na sezon 2018/19
Odpowiedz

#21
Adams dzięki za link, oczywiście ankieta została wypełniona, gdzie tam dosyć dokładnie udzieliłem odpowiedzi,przekazując swoje spostrzeżenia Wink
Miejmy nadzieje że PKP IC dobrze przeanalizuje ankiety, aby z nowego RJ wszyscy byłby zadowoleni Wink

PS :Ciekawe były pytania o połączenia sezonowe,oraz nowe połączenia całoroczne Wink
Odpowiedz

#22
PKP Intercity zakończyło konsultacje społeczne dotyczące siatki połączeń na sezon 2018/2019. W tym roku w internetowej ankiecie wzięło udział 4734 osób, tj. o 32% więcej w porównaniu z 2017 rokiem – informuje przewoźnik.
Od 19 do 26 lutego trwały konsultacje społeczne dotyczące tworzenia oferty przewoźnika i przygotowywania nowego rozkładu jazdy na sezon 2018/2019. Jak informuje PKP Intercity, w procesie tworzenia rozkładu jazdy bierze udział wiele podmiotów. Są to nie tylko przewoźnicy pasażerscy, ale również towarowi. Ustalenia są analizowane wspólnie z zarządcą infrastruktury, czyli PKP Polskie Linie Kolejowe oraz z Ministerstwem Infrastruktury. – W tym złożonym procesie chcemy również uwzględnić oczekiwania pasażerów. Cieszy nas zatem, że liczba osób zgłaszających swoje opinie rośnie – mówi rzeczniczka PKP IC Agnieszka Serbeńska. 

Jak dodaje, wszystkie propozycje są sprawdzane pod kątem możliwości ich wprowadzania do rozkładu jazdy. Podróżni postulowali m.in. o uruchomienie połączeń z Bielska–Białej do Olsztyna czy z Łochowa do Krakowa. Pasażerowie wnioskowali również o lepsze skomunikowanie z Zielonej Góry do Lublina oraz ze Zbąszynka do Zielonej Góry. W przypadku przejazdów międzynarodowych zgłoszono oczekiwanie w sprawie wprowadzenia m.in. bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Berlina.

Szczegóły: Rynek Kolejowy
Odpowiedz

#23
Jak co roku (chyba z przerwą na zeszły):
TLK/IC Broniewski Płock <-> Wrocław Główny przez Kutno, Koło, Inowrocław Rąbinek, Gniezno, Poznań, Leszno.

I tak to nie ma szans, więc nie zgłaszałem : )
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2019/2020 pasqudek 72 56 139 15.06.2020, 18:52
Ostatni post: Adams
  Rozkład Jazdy 2018/19 Adams 111 36 125 02.07.2019, 00:38
Ostatni post: vernalisadonis
  Rozkład Jazdy 2017/2018 MultiKolej 25 21 564 29.08.2018, 00:43
Ostatni post: vernalisadonis
  Rozkład jazdy 2017/2018 masovian 0 5 330 29.01.2017, 06:41
Ostatni post: masovian
  Zamieszczanie propozycji do rozkładu jazdy ET40 22 13 079 10.02.2012, 20:27
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.