Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uciążliwość trasportu kolejowego
#1
Witajcie,
na wstępie przeproszę jeśli nie ten dział.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad uciążliwością transportu kolejowego - co najbardziej denerwuje, co od niego odpycha itp.
Jak dla mnie najbardziej wkurzające w transporcie kolejowym (z punktu szarego pasażera) są opóźnienia, oraz drobiazgi takie jak brak mydła w regio (rozumiem, że regio są najtańszymi pociągami ale litości mamy XXI w.).
A Wy - co dla Was jest w tym najbardziej uciążliwe?
Odpowiedz

#2
...albo woda o temperaturze z 60 stopni sącząca się drobnym strumyczkiem z kranu w wagonowym ICku. Litości, to trzecia od góry kategoria pociągów które powinny być nowoczesne i komfortowe. Z kolei w kolejnej toalecie woda w ogóle nie leciała.
Odpowiedz

#3
(28.04.2017, 13:41)SAP102 napisał(a): A Wy - co dla Was jest w tym najbardziej uciążliwe?

Tłok. Scenariusz z każdej aglomeracji miejskiej: na początku kibel jest puściutki; mogę zajć każde miejsce; może się położę nawet;a na końcu: skąd się tych ludzi tylu narodziło?!?!?; ale się to pcha?!?!?; czy ta panienka musi się tak drzeć?; niech ktoś w końcu wylączy to dziecko!!!
No i krajobraz wtedy cudowny: jakaś jesionka, tam płaszcz... Latem jest dochodzą wrażenia zapachowe, ale z drugiej strony też i wizualne. Pot latem potrafi się rozkladać w powietrzu o wiele łatwiej i docierać od naszych skroni, ale panie też pokazuja wtedy swoje walory chętniej. Lecz powszechnie wiadomo, że pociąg marki kibel i tramwaje wszelkiego typu to najlpesze urządzenia do uprawiania seksualnej parafilii zawanej ocieractwem. Oczywiście z powodu tłoku tam panującego...
Odpowiedz

#4
Mnie irytują:
- brak wody w toaletach - w nowocześniejszych składach powinna być jakaś lampka powiadamiająca o tym, że nie ma wody, bo ostatnio w spotokiblu zdążyłem namydlić dłonie po sikaniu i nie miałem czym zmyć...
- nietrafione przeróbki w ramach modernizacji: tu mój numer 1 to znowu temat toaletowy, czyli wywalenie jednej z dwóch toalet ze zmodernizowanych dla UM woj. kujawsko-pomorskiego ED72. A co z przestrzenią po tej nieszczęsnej toalecie? Pizdylion wieszaków na rowery, a jakże. Przeważnie nieużywanych, jak się trafi 2 rowerzystów naraz to już dużo.
- rezerwacje przydzielane w prawie pełnych przedziałach, podczas gdy w składzie są przedziały zupełnie puste.
Jaro

Odpowiedz

#5
(30.04.2017, 01:46)ET40 napisał(a): - rezerwacje przydzielane w prawie pełnych przedziałach, podczas gdy w składzie są przedziały zupełnie puste.

Rezerwacje w dzień wszystkich śiwietych, to jest czad. Parę razy dostałem bilet z miejscówka, kiedy w pociągu okazało się, że na nim siedział ktoś inny...

Na szczęście obecnie jest internet i trochę to łagodzi sprawę....
Odpowiedz

#6
Mnie też dobija brak mydła. Przez weekend jechałem 5 pociągami (3 TLK, 2 IC) i tylko w 2 było mydło. Litości....
Odpowiedz

#7
Warto się zastanowić, czy mydła nie było w ogóle, czy jakiś cebulak postanowił zaoszczędzić dwa złote Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.