Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łączność ruchowa (analogowa)
#1
Witam!
Jak podłączyć i co potrzebuje do podłączenia dwóch lub trzech aparatów telefonicznych typu MB?
Jeśli ma ktoś jakieś schematy to proszę o przesłanie.
Mechaniku podany! ;)
Odpowiedz

#2
Ciekawy temat! Jeżeli zapodasz schemat ideowy takiego aparatu to mogę opracować takie połączenie. Niezłym pomysłem byłoby też podłączenie takiego aparatu pod terminal GSM.
Odpowiedz

#3
Nie bardzo rozumiem problem, aparaty MB posiadają własne zasilanie (MB - miejscowej baterii) więc łączy się je po prostu kablem dwużyłowym. Chyba, że są jakieś nietypowe, specjalne ale to też nie powinno stanowić problemu. Podaj typ, schemat damy radę.
Odpowiedz

#4
Nie mam schematu na pewno jest sprawny, po podłączeniu do siebie dzwonią obydwa MB73. Z tego co czytałem muszą mieć zasilanie.
Mechaniku podany! ;)
Odpowiedz

#5
Jeżeli to MB 73 to żaden problem. Schemat jest tutaj. Zasilanie podłączasz 4,5 V prądu stałego zgodnie ze schematem. Problemem z działaniem mogą być wkładki mikrofonowe, bo w nich były węglowe, bardzo wrażliwe na wilgoć. Jeżeli chcesz podłączyć trzeci aparat, t ew można podłączyć go równolegle wcinając się w linię między dwoma, ale będziesz miał straty sygnału.
Odpowiedz

#6
I jak, poszło?

tapnięte
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.