Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poznań - Warszawa
#16
Tak,tak. Wszystko prawie jasne. Szy_mat , ten rozkład dostrzegłem chwilę po wysłaniu posta. Jedna rzecz tylko mnie zastanawia. Jeżeli jak pisze KlimaT objazd ma trwać do początku września to de facto reaktywowano ruch pasażerski na części linii 281 ??. Czas przejazdu na stronie intercity.pl to 53 minuty do Poznania. Prawie tyle samo jedzie tlk Pomerania. Też jakiś objazd ?. Jutro wybieram się na wawela na 6.53 do Gniezna. No to się przyjadę ?
Odpowiedz

#17
Pomerania (5604) też objazdem, więc można zaliczyć tą linię na wagonach, poza tymi dwoma nic już raczej nie ma.
Odpowiedz

#18
Nie ma przebiegu dla Wawela i Pomerani z Pobiedzisk. Wawel jedzie w obie str linią 281.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#19
Pomerania też w obie strony, tylko pytanie dlaczego - za mała przepustowość linii ze względu na modernizację przystanków między Poznaniem a Gnieznem?
Odpowiedz

#20
Pojechałem i zaliczyłem. Kilka małych spostrzeżeń. POMERANIA opóźniona w Gnieźnie / wg zapowiedzi / 5 minut. Faktycznie wyjazd o 13.08 czyli 10 min po czasie. Do Wrześni gps wskazywał inne wartości aniżeli te 60/80 km/h .60km/h na pewno nigdzie nie było z wyłączeniem "przelotu" przez Wrześnię. Reszta zdrowo powyżej 80. Zdrowo. Do Poznania przyjazd z opóźnieniem 10 minut. Powód ! Na wyjeździe z Poznań Wschód pod semaforem trzymali nas siedem minut. Pewnie na św Michała ruch był znaczny. Nie rozumiem dlaczego tam nic nie śmiga ? Tor jeżdżony w obu kierunkach. Prędkości do zaakceptowania. PRy i KW nie mogą czy nie chcą ?. No i dlaczego PIC to utajnia ?. Rozmawiałem z kilkoma podróżnymi. Żaden nie miał pojęcia o zmianie trasy i jakimś objeździe. I żadnemu nie przyszło do głowy, że z Gniezna do Poznania to nie jedzie się ponad 50 minut tylko około 30 / jak KW np / .
PS
Pozdrowienia dla kolegi, z którym kilka zdań przyszło mi wymienić a propos objazdu. Ostatni wagon pierwszej klasy - przedsionek SmileSmile

[ Dodano: 2016-08-08, 21:34 ]
Powód objazdów już raczej jasny. Na całym odcinku z Lednogóry do Pierzysk sieć zdjęta. Jeden tor czynny.
Odpowiedz

#21
Wydaje mi się że Pomerania ma planowy pt na Poznań Wschód, jutro sprawdzę.

[ Dodano: 2016-08-09, 11:32 ]
Jednak nie, Pomerania powinna przelecieć PW o 13:46. Ten pociąg jest w ogóle trasowany jako EIE, czyli w nomenklaturze PLKi jako ekspres, ma on więc priorytet również nad pospiesznymi. A jeżeli chodzi o planowe pociągi osobowe, każdy przewoźnik może śmigać jak chce, tylko UMWW nie chce dać dotacji na tą linię, a to raczej typowa lokalka, więc na zasadzie komercyjnej się nie utrzyma. Ten odcinek jest w ogóle częścią magistrali która skosem przecina pół kraju i łączy najkrótszą drogą wiele węzłów, tylko że większa jej część jest niezelektryfikowana, i w słabym stanie, więc nic tam nie jeździ.
Odpowiedz

#22
masovian napisał(a):
szy_mat napisał(a):Szczególnie że tabor na 200 km/h już jest (Husarze z wagonami Z).

Dart też pojechał już 200.

Z pasażerami?

Impuls też Wink Żaden wyczyn.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#23
Jezeli mierzacych, liczyc jako pasazerow, to tak. :-)
Odpowiedz

#24
Zgadza się, polski asynchroniczny tabor pojechał wystarczająco szybko, aby uzyskać homologację na 200 (np. Impuls pojechał prawie 230, to wystarczający zapas), jak będzie więcej linii powyżej 160 może któryś z przewoźników wystąpi o taką homologację dla Impulsa czy Darta.
Odpowiedz

#25
sm31-131 napisał(a):T Swoją drogą na całym odcinku będzie ruch jednym torem a tu zamknięcie całkowite. Co oni chcą tam robić że muszą zamknąć wszystko?
Pozdrawiam
sm31-131

To jest pójście na łatwiznę.

Generalnie zamkniecie będzie etapami najpierw Podstolice - Konin potem Konin - Bartłogi.
Pozostałe odcinki Swarzędz - Podstolice i Barłogi - Sochaczew będą jednotorwe.

Przedmiotem prac jest całkowita przebudowa i grutnowna wymiana wszystkiego oraz zabudowa LCS Konin, Kutno i Łowicz
Odpowiedz

#26
vulcan napisał(a):Generalnie zamkniecie będzie etapami najpierw Podstolice - Konin potem Konin - Bartłogi.

Czy ja słusznie podejrzewam, że wtedy pociągi Berlin/Zielona Góra/Poznań - W-wa będą szły przez Gniezno, Inowrocław, Toruń i Włocławek? A może odbiją na węglówkę w Inowrocławiu?
Odpowiedz

#27
Przed Inowrocławiem, na podg Dziarnowo odbiją na węglówkę i na podg Zamków wrócą na E20 w stronę Kutna.
Odpowiedz

#28
No nie ten wątek jednak.....250,230,200 km/h !!!. Sieć kolejowa kraju to jakieś 20000 km. Czy ktoś wie może ile km jest przystosowanych do tych prędkości? Albo lepiej.Jakie odcinki i jakiej długości? . PICowi to wystarczy to co ma. Tylko zadbać trzeba i głowy do logistyki. Ale tam ja się nie znam. Zamknięcie e20 to po prostu przestępstwo. I żadne remonty/ objazdy tego nie tłumaczą. To będzie paraliż komunikacyjny dla Wielkopolski. Już teraz należy myśleć o zakupie autek malolitrazowych. I jazda asfaltem w korkach.........
Odpowiedz

#29
szy_mat napisał(a):Przed Inowrocławiem, na podg Dziarnowo odbiją na węglówkę i na podg Zamków wrócą na E20 w stronę Kutna.

Dokładnie tak jak piszesz.

Goldenpass napisał(a):Tylko zadbać trzeba i głowy do logistyki. Ale tam ja się nie znam. Zamknięcie e20 to po prostu przestępstwo. I żadne remonty/ objazdy tego nie tłumaczą. To będzie paraliż komunikacyjny dla Wielkopolski.

Popieram w 100%
Odpowiedz

#30
szy_mat napisał(a):Przed Inowrocławiem, na podg Dziarnowo odbiją na węglówkę i na podg Zamków wrócą na E20 w stronę Kutna.

No to tylko Gniezno będzie mogło się cieszyć z połączeń do W-wy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warszawa-Poznań: po 3 latach remontu pojedziemy o 2 minuty krócej kazio 48 16 136 09.04.2017, 15:47
Ostatni post: greenman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.