Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieczynne dworce / stacje kolejowe w Wielkopolsce - prośba
#1
Witam wszystkich. Mam prośbę do wszystkich zorientowanych w temacie: poszukuję na plener fotograficzny nieczynnych dworców / stacji kolejowych w Wielkopolsce. Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje.
Odpowiedz

#2
Stacje na których nie pojawia się ŻADEN pociąg? Czy stacje tylko bez ruchu pasażerskiego?
Pytam, bo trochę tego jest(i w jednej i drugiej opcji) więc jest co pisać i w czym wybierać :-).
Dla przykładu, cała Linia Kościan - Gostyń jest bez jakiegokolwiek ruchu i Kościan - Grodzisk Wlkp.też - no może poza drezynami :-D. Do tego Puszczykówko - Osowa Góra, Rokietnica-Pniewy(i dalej tylko potem to się województwo zmienia :-))
A bez czynnego ruchu pasażerskiego, Poznań Antoninek, Gostyń, Poznań Franowo.
I pytanie czy tylko normalny tor czy także wąski?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
arlequin. .... no faktycznie pytanie trochę enigmatyczne. Zakładam, że interesują Cię bardziej klimaty z lat 70 tych, czy też 80 tych. Mało tego zostało , jednak : polecam plener w Chrzypsku Wielkim, w szczególności fantastyczny wiadukt kolejowy, Krzyż Rudno, zwykły przystanek w środku lasu niedaleko wiaduktu nad Obrą ( więcej info na stronie TPWP ), Osowa Góra - odrestaurowany przystanek w WPN - klimatyczna linia już tylko drezynowa, Miały - najlepiej na plener wybrać się w sezonie grzybowym. Na stacji klimat połowy lat 80 tych i wokoło dziesiątki koszy z grzybami. Właściciele koszy też są ??. Jeśli mogę bardziej pomóc pisz na priv. Pozdrawiam
Odpowiedz

#4
Damasławek
Odpowiedz

#5
To ja dołożę Gniezno Winiary. :-)
Odpowiedz

#6
Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi. Smile Interesują mnie głównie (tak jak w Gostyniu) zapuszczone tory, pomiędzy którymi coraz bardziej panoszy się trawa i chwasty, ale gdzie istnieją jeszcze w miarę dobrym stanie budynki dworców / stacji. Mniejsze znaczenie ma to, czy jest tam tor normalny czy wąski. Wink
Odpowiedz

#7
Turek Wąsk.? Sompolno? Trochę tego w WLKP jest.
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stacje kolejowe w Bydgoszczy SAP102 0 2 516 05.02.2019, 14:40
Ostatni post: SAP102
  Katastrofalne dworce Polski Mark 44 22 105 15.03.2018, 18:59
Ostatni post: PeKaP
  Najpiekniejsze dworce kolejowe masovian 15 8 250 24.01.2018, 15:50
Ostatni post: matiii743
  Stacje kolejowe Herby Stare i Herby Nowe defiler 7 4 907 29.05.2017, 19:05
Ostatni post: DamianT
  Stacje kolejowe, które już przestały funkcjonować. Koni 14 5 713 25.10.2016, 17:28
Ostatni post: greenman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.