Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia nr 14: Łódź-Zduńska Wola-Sieradz-Kalisz-Ostrów Wlkp.-Leszno-(Granica Państwa)
#1
PKP PLK poinformowały przewoźników o tym, że w wyniku zaplanowanych na 2016 rok prac, czas przejazdu na linii kolejowej nr 14, pomiędzy Lesznem a Głogowem skróci się aż o 20 minut. Może być to przyczynek do reaktywacji przewozów pasażerskich na tym odcinku.

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76128.html

Busiarze głogowscy i PKS Leszno modlą się, aby to się nie ziściło...
Odpowiedz

#2
A ja się zastanawiam nad jednym - dworzec we Wschowie wygląda jakby był zamknięty kilka lat i tutaj wystarczy mały nakład żeby go uruchomić - ale przejście podziemne już w zeszłym roku było zalane na przynajmniej 2 metry - co oni zamierzają z tym zrobić?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#3
Pewnie nic. A ludzi będą chodzić przez tory.
Odpowiedz

#4
Tam chyba była kładka dla podróżnych, tylko pytanie czy taki "zbiornik" wody nie podmyje w konsekwencji torów?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#5
Najpierw woda musi rozpuścić sufit. To nie trwa przecież z dnia na dzień. Ale jak znam życie, to dopiero gdy coś zacznie się walić, to zainterweniują. No chyba, że już nic nie będzie jeździć, to wtedy zawnioskują o likwidację...
Odpowiedz

#6
Z dnia na dzień na pewno nie ale tak jak pisałem już wcześniej - ja byłem tam w zeszłym roku i woda już była, więc pytanie czy podczas mrozów nie rozsadziło ścian / sufitu? Nie wiem jak to teraz wygląda - jak będę następny raz w Głogowie to postaram się to sprawdzić ale nie widzę tego różowo...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#7
Rozsadzić może, ale pod warunkiem, że trafi się od razu jakieś 30 stopni mrozu i będzie trzymało długo. Woda nie zamarza od razu i nigdy w całości. Żeby pokrywa lodu na stawie była na 2 metry, to się w tych długościach geograficznych rzadko zdarza. Na Syberii są takie numery możliwe często.

A jeśli woda nie zamarznie w całości, to lód będzie powodował wypieranie nadwyżki wody. I w sumie to raczej lud pęknie pierwszy niż beton...

Ale różowo widzieć to trudno rzeczywiście.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Linia 274 Wrocław Świebodzki - Zgorzelec - (Granica Państwa) - Görlitz Scotty 16 19 196 22.06.2021, 13:46
Ostatni post: Adams
  Szybka kolej Wrocław - Warszawa: przez Łódź, czy nie? DamianT 32 12 299 16.05.2015, 16:51
Ostatni post: Urbi
  Pomysł na przebudowę linii 14 na odc. Kalisz-Opatówek MultiKolej 3 3 969 02.04.2013, 20:24
Ostatni post: pitagoras23
  Co dalej z linią Łódź Widzew - Zgierz? pitagoras23 21 9 627 01.09.2012, 17:51
Ostatni post: Urbi
  Kościan: miasto chce przejąć część linii 376 Kościan - Grodzisk Wlkp. Maciej 0 4 154 24.08.2012, 19:53
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.