Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec tramwajów w Taszkiencie
#1
Bez echa przeszła jakoś informacja o tym, że władze stolicy Uzbekistanu podjęły decyzję o likwidacji liczącej prawie 90 km sieci tramwajowej. "Gliwickie inspiracje" to mały sarkazm z mojej strony, w zasadzie władze Taszkientu popisują się na naszych oczach swoim mentalnym zacofaniem postępując właściwie w poprzek wszelkich osiągnięć i wiedzy w zakresie transportu miejskiego i logistyki.

infotram.pl napisał(a):W Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu, zlikwidowana zostanie cała sieć tramwajowa. Z końcem roku z ulic miasta zniknie całkowicie transport szynowy – zapowiedział mer Rahmanbek Usmanov.

Decyzja ta została podjęta w związku z ciągłym wzrostem liczby samochodów, niewystarczającą przepustowością sieci drogowej i nieefektywnym funkcjonowaniu linii tramwajowych. W związku z tym podjęto decyzję o likwidacji 87,8 km torów. Na miejscu torowisk, powstaną parkingi bądź dodatkowe pasy dla samochodów. Aby przyzwyczaić pasażerów do zmian od 5 kwietnia na trasach tramwajów równolegle zaczną kursować autobusy. (...) Dodajmy, że flota tramwajowa stolicy Uzbekistanu to 80 tramwajów, część z nich to wagony nowe, nie mające jeszcze 5 lat. W 2007 roku Taszkent nabył 30 pojazdów KTM-19 od UKWZ, a w latach 2011-12 20 pojazdów VarioLF z Pragoimexu. Wagony przystosowane są do kursowania po torach o szerokości 1524 mm.

Czytaj więcej: http://infotram.pl/uzbekistan-bez-tramw ... 82927.html

Ktoś potrafi wyjaśnić sposób myślenia tych ludzi? Chociaż w sumie, jeśli nie tak dawno pewnie dwaj panowie - Grzesiu i Borys - na konferencji postawili Gliwice jako wzór samorządności, a DTŚ które rozorało Gliwice jako wielkie osiągnięcie cywilizacji, to nie wiem, czy moje zdziwienie nie jest objawem oderwania się od naszej wschodniej rzeczywistości. ;-D

PS. Witam się po raz już kolejny.
Odpowiedz

#2
Chwilę wcześniej poleciały tramwaje w Ałma-Acie, bo tamtejsi troglodyci nie potrafili dogadać się z poberlińskimi Tatrami. Big Grin
Jaro

Odpowiedz

#3
Maciej napisał(a):Bez echa przeszła jakoś informacja o tym, że władze stolicy Uzbekistanu podjęły decyzję o likwidacji liczącej prawie 90 km sieci tramwajowej.
No cóż, czy zlikwidowanie tramwajów w Gliwicach spowodowało masowe echo w Uzbekistanie? ;-D
Odpowiedz

#4
kazio napisał(a):
Maciej napisał(a):Bez echa przeszła jakoś informacja o tym, że władze stolicy Uzbekistanu podjęły decyzję o likwidacji liczącej prawie 90 km sieci tramwajowej.
No cóż, czy zlikwidowanie tramwajów w Gliwicach spowodowało masowe echo w Uzbekistanie? ;-D

Pojęcia nie mam. :-P Chociaż z jednej strony w Gliwicach zlikwidowano 8,5 km sieci, tam chcą wyrżnąć całe 85 km, sam rozmiar bardziej zwraca uwagę.
Odpowiedz

#5
Jakbym widział Polski tok myślenia - samochody odbierają kolei klientów --> burza mózgów --> plan działania:

- ograniczyć liczbę pociągów
- następnie pozostałe przenieść na godziny które kompletnie nie pasują pasażerom
- następnie ponownie ograniczyć liczbę pociągów
- zlikwidować połączenie
- rozebrać trasę

Ostatnio mam tą nieprzyjemność jeździć Poznańskim MPK i szykuję obszerny cykl artykułów na forum z tym związany :-) - co prawda do zamknięcia tego tworu jeszcze trochę brakuje ale mentalność ciut podobna, choć przyznaję że MPK ma kilka udanych pomysłów...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#6
Tylko to nie jest ani polski narodowy, ani postradziecki sposób działania. W tym algorytmie widać ślady ideologii, która podobnie spustoszenia stworzyła w świecie anglo-saskim.
Odpowiedz

#7
Części torowisk z Taszkientu zostały wykorzystane do budowy linii w Samarkandzie.
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Szeged, Węgry] Tymczasowe wycofanie tramwajów Pesa Swing z eksploatacji ET40 5 5 041 07.05.2013, 17:34
Ostatni post: Gżągal
  Nietypowe źródła napędu tramwajów ET40 14 8 191 08.11.2011, 23:17
Ostatni post: ET40
  [MPK Poznań] Sprzedaż tramwajów Maciej 8 5 438 01.07.2011, 23:45
Ostatni post: Mika

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.