Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolekcja "Lokomotywy Świata"
#31
Bardzo możliwe że większość tych modeli pojawi się w naszej kolekcji.

http://modeltrains.99k.org/trains.html
Odpowiedz

#32
Ciekawe... Choć szczerze powiem, że jak tak będzie wyglądać Pt47 jak na zdjęciu, to będzie rekord w gniocie. W ogóle to nie jest Pt47 nawet jak na tą skalę :-(

//edit by Obleśny Szczur
Ortografia.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#33
Kolekcja ta jest juz i u nas, w Czechach. Znow mamy spoznenie jak u kultowych samochodow :lol: Kolejnosc numerow je taka sama jak u was, dzisiaj sobie kupilem parowoz Ty5. Podoba mi sie, bo tez jechal u ČSD jako 555.1 8-)
Niestety wiekszosc modeli mnie nie zajmuje, bo ja mam najwiecej rad kolej w srodniej i wschodniej Europie. :-)
Odpowiedz

#34
Dzisiaj kupiłem sobie kolejny numer. Treść jak zwykle uboga (aczkolwiek, jak na króciutkie teksty to w miarę ciekawe), natomiast pozytywnie zaskoczyło mnie wykonanie...pantografu. W porównaniu z E402B pantografu są bardzo dobrej jakości
Odpowiedz

#35
Ja mam gazetki z amtrakiem i A4 Mallard.
Dobrze, że małe takie, bo nie każdy ma dużo miejsca.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#36
Kupiłem sobie nowy numer wraz z parowozem Class A3. Przeszukiwałem dosłownie cały empik, byle by znaleźć numer z wkolejonym tendrem. Tender były fatalnej jakości, nie mogłem znaleźć żadnej z tendrem, który by chociaż z dystansu wyglądał na wkolejony. Pierwotnie nie chciałem kupić jednak kupiłem, właśnie przed chwilą parę ruchów śrubokrętem i tender jest na torach.

Ciekawi mnie czy tylko ja się spotkałem, że tender był nie na swoim miejscu czy w innych sklepach też tak jest?
Odpowiedz

#37
Mam identyczny problem, najgorzej było z serią 1200 dosłownie przekręcone śruby. Z 13 dotychczasowych modeli w kilku ostatnich mocowanie to kompletna porażka. Jakość oceniam na dobrą, cóż jak na 21 zł wystarczy.
Odpowiedz

#38
przem710 napisał(a):Numer ma zaledwie 16 stron, i większość to opis F40PH czyli modelu. Ciekawostki, historia i trochę ilustracji. Dodatkowo krótki opis parowozu "Locomotion", oraz relacja z wypadku ekspresu z Eschede. Całość pisana dużą czcionką. Myślę że warto kupić tą gazetkę ze względu na model, po kilku numerach można mieć całkiem ciekawą kolekcje.

Jeszcze jest o moście przecież i o ładnej trasie turystycznej.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#39
przem710, ja z tym problem spotykam się drugi raz. Po raz pierwszy w przypadku SD45 a po raz drugi dzisiaj.

karolmaszynista napisał(a):Dobrze, że małe takie, bo nie każdy ma dużo miejsca.

Wydaje mi się, że fakt iż modele są w skali "N" jest raczej dlatego, że mała skala - mniejsze odwzorowanie szczegółów.
Odpowiedz

#40
Mniejsze koszty produkcji.
Odpowiedz

#41
przem710 To na pewno też. Jednak wyobraźcie sobie, aby ta kolekcja była wydawana np. w H0. Wtedy nawet ja, dopiero początkujący modelarz, swoją krzywym okiem dopatrzył się dużo błędów
Odpowiedz

#42
Większa skala, więcej szczegółów, więcej materiałów, czyli większa cena. Ogólnie nie jest źle już nie mam gdzie tego stawiać o to dopiero 13 modeli.
Odpowiedz

#43
Nowy numer zaskakuje są ogromną...wagą. Na moje krzywe oko (właściwie ręce ;-) ) jest on około 3 razy cięższy...

Osobiście nie mogę się niczego specjalnie przyczepić, poza pantografami - są one fatalnie wykonane Undecided
Odpowiedz

#44
Temat trochę upadł, a szkoda. Jak tam przem nadal kupujesz?

Ostatnie numery, są coraz lepsze, przynajmniej moim zdaniem. A w najnowszym numerze krótki artykulik o Moście Kolejowym w Tczewie ;-)
Odpowiedz

#45
Tak tak kupuję. Faktycznie zauważyłem poprawę jakości. Jeżeli chodzi o artykuły w tej gazetce, to są strasznie krótkie i zawierają informacje ogólnikowe, a to się raczej nie zmieni. Byłem zaskoczony jak zobaczyłem że napisali coś o Tczewskich mostach. W jednym z numerów Świata Kolei z 2001 roku jest obszerny artykuł odnośnie ciekawej historii Tczewskich mostów, polecam.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja kolejowa kolekcja norbis97 2 3 491 27.03.2020, 13:30
Ostatni post: ET22FAN
  Kolekcja kolejowych przedmiotów - jak zacząć? fru_jay_km 49 19 758 24.03.2020, 18:13
Ostatni post: TomaszMK
  Kolekcja biletów komunikacji miejskiej Biletykomunikacyjne 0 1 710 15.11.2019, 17:54
Ostatni post: Biletykomunikacyjne
  Pociągi Świata Gżągal 3 3 928 07.01.2012, 09:46
Ostatni post: Gagusiek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.