Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrocław Główny - Kalisz - Warszawa Wschodnia. Zmiana kategorii co to oznacza
#1
Witam,
jutro wybieram się w podróż pociągiem, będę jechał pociągiem IC - TLK 61103 ORZESZKOWA z Wrocławia Głównego do Kalisza, relacja Wrocław Główny -> Warszawa Zachodnia.
Właśnie spojrzałem na plakaty by dowiedzieć się na których peronach będą pociągi, gdzie wyczytałem takie coś:
na wybranych odcinkach. Uwaga! Od dnia 24.01.2016r. pociąg jest obsługiwany składem zespolonym i ma zmienioną kategorię (z TLK na IC)

Trochę mnie to zaniepokoiło, postanowiłem się upewnić o co chodzi. Powinienem się martwić? Co oznacza "skład zespolony"?

Prosiłbym o szybkie wytłumaczenie gdyż jutro już wyruszam.
Z góry dziękuję.
Odpowiedz

#2
To pewnie oznacza "tramwaj" zamiast pociągu wagonowego. Czyli zespolony to taki bez przedziałów. Wg niektórych znaczy lepszy, ale mam wrażenie, że oni są w wyraźnej mniejszości...
Odpowiedz

#3
kajihito napisał(a):Od dnia 24.01.2016r. pociąg jest obsługiwany składem zespolonym i ma zmienioną kategorię (z TLK na IC).
TLK i IC mają inne ceny
Odpowiedz

#4
???? Nie pomylił Ci sie przypadkiem EIC z IC? Z tego co mi wiadomo TLK i IC maja ten sam cennik. Poniższy artykuł też na to wskazuje:

http://www.inforail.pl/nowy-cennik-w-po ... 79846.html

Cennik IC też ma jedna taryfę dla TLK i IC:

https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/C ... nr%201.pdf
Odpowiedz

#5
TLK I IC mają takie same ceny. kazio, , nie wprowadzaj w błąd.
W Skrócie - zamiast wagonem, pojedziesz składem PESA DART. (w przypadku tego pociągu akurat). Popatrz na zdjęcia w internecie, to zrozumiesz czym się różni od typowej lokomotywy z wagonami Smile
Odpowiedz

#6
Tak, ceny są identyczne. Jeżeli chodzi o "tramwajowość" pociągu to już koledzy wyjaśnili.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bdmnu-x, Bc-x; Co oznacza „-x”. michiel80 2 365 17.12.2023, 22:04
Ostatni post: michiel80
  Sędziszów Młp. -> Wrocław -> Kalisz pytanie o połączenie kajihito 2 2 641 25.01.2016, 06:15
Ostatni post: masovian
  Zmiana na stanowisku prezesa PKP Intercity ET40 10 4 333 23.01.2015, 07:58
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.