Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści Ty51 - 183 poszukiwanie
#1
Szanowni,
Zarówno konto na forum, jak i niniejszy temat założyłem z jednego powodu, widocznego w tytule.
Otóż pracuję dla Lecha Poznań, który to znajduje się na ostatniej prostej projektu sprowadzenia na Bułgarską parowozu Ty51 - 183. Lokomotywa, po renowacji w FPS Cegielski zostanie ustawiona przed stadionem i ma stanowić namacalny symbol KKS (dla tych, którzy nie słyszeli o akcji: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/ ... siecy-foto ).

Kilka miesięcy temu do poznańskiej TVP zgłosił się Zbigniew Dzielędziak, który prowadził Ty51 - 183 w latach 70-tych. Pan Zbigniew stał się bohaterem reportażu Bartłomieja Pomianowskiego i zainspirował nas do podjęcia akcji poszukiwania jego kolegów po fachu, którzy również byli maszynistami tego parowozu.

Zadanie nie jest jednak proste. PKP Cargo, ostatni właściciel lokomotywy poinformował, że dokumentacja dotycząca Ty51 - 183 została zniszczona / jest nie do odzyskania. Nie znamy więc choćby nazwisk poszukiwanych maszynistów. Mamy kontakt z panem Zbigniewem i jego również będziemy prosili o pomoc w poszukiwaniach. Nie mniej pomyślałem, że warto poprosić o nią również Was.

Wiemy, że ostatnią lokomotywownią Ty51 - 183 przed zakończeniem służby była MDp Rzepin, znamy poprzednie miejsca służby. Ale to tyle. Jeżeli ktokolwiek z Was dysponowałby i mógł się podzielić informacjami na temat maszynistów naszego parowozu, bylibyśmy dozgonnie wdzięczni.
Zarówno pana Zbigniewa, jak i innych kolejarzy, do których dotrzemy chcemy zaprosić do FPS, żeby jako pierwsi mogli zobaczyć odrestaurowany parowóz, oraz na uroczystość jego odsłonięcia w roli gości honorowych.

Jeszcze raz proszę i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedz

#2
Panie Tomku!

Niestety maszynistów tego parowozu nie znam ale myślę, że warto by było również zaprosić maszynistę z Wolsztyna, który ten parowóz konwojował do Poznania.

Dodatkowo proszę o zwrócenie uwagi na pisownie oznaczeń. Poprawny zapis to Ty51-183. Nie stosujemy tam ani spacji ani innych dziwnych znaków. Może to być ważne szczególnie, jeżeli być może zamieścicie Państwo jakąś tablicę informacyjną przy lokomotywie. Co mi się podoba to to, że na stronie Kolejorza gdzieś widziałem Ty-51 183. Myślnik poszedł w dobrą stronę :-)

Pozdrawiam!
Konrad ,,Tp4'' Czapracki vel. C-ARTon
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.