Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MPK Kraków] PESA Twist Krakowiak
#1
Witajcie.

Czy mi się wydaje czy Kraków ma jakiś kompleks? Najpierw Protram 405N-Kr teraz PESA Twist Krakowiak i oba z mianem najdłuższego tramwaju w Polsce? ;-D

A poważnie...

Kraków zamówił Twisty które miały zostać dostarczone w ilości 36 sztuk do połowy września.
Jak wiemy nie zostały dostarczone z wielu powodów, ale pytanie ile jest już faktycznie na miejscu a ile Pesa musi jeszcze dostarczyć? I drugie pytanie - kiedy wyjadą na ulice? Były już jakieś jazdy z okazji Katarzynek / innych imprez? Jestem ciekaw wrażeń z jazdy tym tramwajem, i z tego czy kolejny produkt Pesy dostanie niechlubną łatkę Pesozłom? Nie robię na razie tytułu tak jak w przypadku Pendolino - błędy - wpadki - usterki ale jakby co to można zmienić :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#2
sm31-131, pierwszy "Krakowiak" dotarł do Krakowa pod koniec wakacji. W ostatnią niedziele wakacji nastąpiła jego prezentacja przy okazji otwarcia nowej estakady tramwajowej łączącej ul. Lipską z Wielicką. Pasażerów zaczął wozić dzień później na linii "50". Na chwilę obecną Pesa dostarczyła 24 z zamówionych 36 tych tramwajów. Obsługują w calosci linię"4" (gdzie zastąpiły składy 3x105Na), oraz kilka brygad linii"50". Niestety, ale jak na prototyp Pesy przystało, awaryjność jest ogromna. Nie ma praktycznie dnia żeby któryś Krakowiak nie padł gdzieś na mieście. Do tego są tak złośliwe, ze zdychają w najbardziej newralgicznych punktach, paraliżując ruch tramwajowy w mieście. Osobiście bylem na prezentacji tego cudu techniki i gołym okiem było widać jaką Pesa odwaliła fuszerkę. Min luki w podsufitkach, czy niedomalowane elementy. Co najlepsze, podczas inauguracyjnego przejazdu z Prezydentem miasta na pokładzie padla klimatyzacja, przez co w środku zrobiła się totalna sauna :-D
Odpowiedz

#3
Aż tak? Czyli co serwisanci Pesy są cały czas w Krakowie? A wiesz może co najczęściej pada?
I ile na tą chwilę tygodniowo przyjeżdża krakowiaków do Krakowa?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#4
sm31-131, psuje się dokładnie wszystko, od drzwi po komputer pokładowy. Jednak ja nie jestem zbytnim ekspertem od tych spraw, odsyłam do lektury na temat Krakowiaka na forum Platforma Komunikacyjna Krakowa . Tutaj wypowiadają się ludzie bardziej zorientowani w tym temacie. Na moją prośbę zarejestrował się @Cooffe, jeden z Adminów PKK, który także może mieć w temacie więcej do powiedzenia niż ja ;-)

Jak już jesteśmy przy Krakowiaku, to ze swojej strony chciałbym zaprezentować bardziej pozytywny aspekt bajerów jakie Pesa wrzuciła do tego tramwaju. Kilka miesięcy temu moi koledzy z PKK - Jacek i Sebastian udowodnili że w tramwaju można sobie zrobić gorące śniadanie, albo nawet uprasować koszule, co widać na załączonym filmiku.


Akcja mimo że nie za bardzo się spodobała przedstawicielom krakowskiego MPK, bardzo zainteresowała media. Początkowo lokalne, a później ogólnopolskie. Jacek i Sebastian o swojej akcji opowiedzieli w programie "Pytanie na Śniadanie" w TVP http://pytanienasniadanie.tvp.pl/216702 ... w-tramwaju
Odpowiedz

#5
Kurcze, Polscy "Pogromcy Mitów" :-D. Mam nadzieję że
Cytat:nie za bardzo się spodobała przedstawicielom krakowskiego MPK
nie skutkowała jakimiś represjami? Bo mi osobiście pomysł się spodobał :-). A z innej beczki, jestem ciekaw czy bezpiecznik na gniazdka jest 6A czy więcej.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#6
sm31-131 napisał(a):Mam nadzieję że
Cytat:nie za bardzo się spodobała przedstawicielom krakowskiego MPK
nie skutkowała jakimiś represjami?
Początkowo były jakieś sapania w kierunku motorniczego o brak reakcji, ale chyba nie poniósł żadnych poważniejszych konsekwencji. Rzecznik MPK zmiękł, gdy internauci zarzucili mu kompletny brak poczucia humoru.
sm31-131 napisał(a):jestem ciekaw czy bezpiecznik na gniazdka jest 6A czy więcej.
Po akcji MPK zapowiedziało zmniejszenie mocy w gniazdkach. Ciekawe czy dotrzymali słowa. Być może wkrótce zostanie to sprawdzone :-P

Może się skrzykniemy i po 13 grudnia zrobimy forumowe testowanie gniazdek np. w Flircie? :lol:
Odpowiedz

#7
A to Ci ciekawostka...

Cytat:Tramwaje „krakowiaki”, które miały być nową jakością na torowiskach w stolicy Małopolski, nie mogą dojeżdżać m.in. na Ruczaj i w niektóre rejony Nowej Huty. Okazuje się, że pojazdy, zamówione za ponad 290 mln zł, przy skręcie... ocierają się o krawędzie przystanków. A niektóre torowiska są tak stare i zużyte, że nowoczesne, niskopodłogowe tramwaje nie mogą w ogóle na nie wjechać.

MPK twierdzi że podczas testów wszystko było O.K. ale podobno testowali tramwaje puste, a jak weszli do nich pasażerowie to się problem zrobił. Czyli problemem są pasażerowie a nie tramwaje!!!

A smaczkiem całej sytuacji jest fakt że tramwaje nie mogą wjechać na najnowszą pętlę tramwajową z 2012 roku :-D

Dziennik Polski

A śmialiśmy się z zagranicy jak kupili za szerokie pociągi Undecided

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#8
A mnie to jakoś wcale nie dziwi. To nie jest pierwszy tego typu przypadek w Krakowie. Kilka lat temu modernizowali torowisko na ul. Kapelanka. Po remoncie na nowiuśkie torowisko dostały zakaz wyjazdu nowiuśkie Bombardiery, powód - za wysokie perony przystankowe o które podczas otwierania zahaczały drzwi tramwaju ;-D
Wracając do Ruczaju, to linia "52" jest jedną z ważniejszych linii w Krakowie, a jej pasażerowie tłuką się starymi E1 sprowadzonymi z Wiednia. Po akcji z pętlą Czerwone Maki prysły marzenia o unowocześnieniu taboru na tej linii. Najgorsze jest to, że pętli Czerwone Maki na razie nie będzie można ruszyć, gdyż linia na Ruczaj została wybudowana z funduszy unijnych i przez pewien okres nie wolno będzie na niej robić żadnych przeróbek.
Odpowiedz

#9
Obiło mi się wczoraj o oczy że Krakowiaki zaliczyły już 3 wykolejenia. Wie ktoś czy była to faktycznie wina torowiska czy jednak może nowego super taboru?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#10
Po tych wykolejeniach było wiele głosów, że to wina Krakowiaków. Natomiast MPK przyczyny widzi w złym stanie technicznym torów co niestety nie jest niczym dziwnym bo wykolejenia u nas to częste zjawisko. :-(
Odpowiedz

#11
https://www.facebook.com/12829012388919 ... 291934901/

PESA Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
Trafili idealnie :-D.
Choć nie wiem czy bardziej pasuje do Krakowiaka czy do Dartolino :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#13
Dopiero jak się ŚDM skończyły to zobaczyłem to cudo:

[Obrazek: 5799eb106dfd3_o,size,969x565,q,71,h,421284.jpg]

Cytat:Wiadomo, że tramwaj został przemalowany na biało-żółto. Zostały na nim umieszczone m.in. herb Krakowa i logo ŚDM.

Więc teraz będzie jeździł w barwach papieskich zamiast niebieskich :-).

Pytanie tylko czy faktycznie będzie jeździł na standardowych trasach czy wpadną na to aby zrobić linię "P" jak pielgrzymka lub "W" jak wierni :-)

Gazeta Krakowska

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#14
sm31-131 napisał(a):Pytanie tylko czy faktycznie będzie jeździł na standardowych trasach czy wpadną na to aby zrobić linię "P" jak pielgrzymka lub "W" jak wierni :-)
Nie będzie żadnej tego typu linii. Papieski tramwaj będzie jeździł tam, gdzie Krakowiaki jeżdżą na co dzień, czyli na liniach "4", "50" i "52".
Odpowiedz

#15
Też o tym czytałem, ale Kraków jest dość PiS'owski(a przynajmniej był) więc mam dziwne wrażenie że tego typu pomysł się może pojawić.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PESA] Tramwaje lolingpl 3 3 713 04.01.2016, 10:29
Ostatni post: DamianT
  [Kraków] Tramwaje PESA będą jeździć w krakowskim MPK Gordon 4 4 305 14.12.2013, 05:59
Ostatni post: Adams
  [Szeged, Węgry] Tymczasowe wycofanie tramwajów Pesa Swing z eksploatacji ET40 5 5 095 07.05.2013, 17:34
Ostatni post: Gżągal
  [Częstochowa] PESA Twist DamianT 19 11 144 18.10.2012, 19:28
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.