Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzrok na badaniach
#46
Thumbs Up 
Ja polecam badania kolejowe w Tarnowskich górach od godziny 8:00 do 11:40 gotowe , okulistka starsza pani ale ok , wiadomo procedur,miła atmosfera w tym ośrodku  , Pani lekarka orzecznik spoko
Odpowiedz

#47
Ja polecam badania kolejowe w Tarnowskich górach od godziny 8 00 do 11 40 gotowe okulistka starsza pani ale ok wiadomo procedur się trzyma bardzo miła atmosfera w tym ośrodku , Pani lekarka orzecznik spoko pozdrawiam
Odpowiedz

#48
(02.10.2021, 09:05)MASZYNISTA 123 napisał(a): No właśnie a jak dzwoniłem do ośrodka kolejowej medycyny pracy w Lublinie to Pani pielęgniarka powiedziała że to będą badania wstępne i kryteria będą takie jak przy pierwszych badaniach.

Na pewno dobrze Cię zrozumiała?
Odpowiedz

#49
Ja jestem po korekcji laserowej i nie było problemu by przejść badania na licencje i potem badania na świadectwo. Co do korekcji laserowej jak ktoś napisał nie powraca wada wzroku zostaje wyleczona do końca życia. Co do astygmatyzmu to nie choroba mózgu tylko soczewka inaczej sie układa w oczach.
Odpowiedz

#50
A jaką masz ostrość wzroku? Wszystko idealnie? Ja również jestem po refrakcji i wady wzroku nie mam, ale ostrości już się nie da skorygować.. Mam 0,7 i drugie 0,8.
Odpowiedz

#51
No przed korekcja widzenie moje było słabe na tablicy to ledwo widziałem 0.5 na obydwu oczach. Po korekcji to można śmiało napisać moje widzenie jest super. Tablica to 1.0 bez problemu i nawet bo sa tablice to 1.1 widze po wyżej normy.
Odpowiedz

#52
No wlasnie pytanko, przyznac sie na badaniach czy jest sie korekcji czy lepiej byc cicho
Odpowiedz

#53
Nie ma sensu się odzywać bez pytania.
Odpowiedz

#54
Milczenie jest złotem a mowa srebrem.
Odpowiedz

#55
lepiej nic nie wspominać
Odpowiedz

#56
Bardzo sie czepiaja za cisnienie ??? Na swiadectwo ???
Odpowiedz

#57
Czy ktoś z was przeprowadzał u siebie laserowe usuwanie blizn na gałce ocznej ? np po urazie mechanicznym.
Odpowiedz

#58
(06.09.2014, 15:22)reactor napisał(a): Jakimś cudem udało mi się przejść badania przed wykonaniem licenci maszynisty i ową licencje posiadam, ale badań na świadectwo już nie przeszedłem Sad W związku z tym mam pytanie do osób, które może coś wiedzą lub sami byli w podobnej sytuacji.

Mam wadę wzroku około -2,5 na lewe i prawe oko i lekki astygmatyzm. W rozporządzeniu pisze:

1) ostrość wzroku:
a) bez korekcji 0,8/0,8 w przypadku osób, które ubiegają się o licencję maszynisty, a dotychczas nie były uprawnione do wykonywania czynności maszynisty,
b) bez korekcji 0,5/0,5 lub 0,7/0,3 oraz z korekcją 1,0/0,5 lub 0,8/0,8 (korekcja ± 3,0 Dsph; ± 2,0 Dcyl) – w przypadku osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów kolejowych, które ubiegają się o licencję maszynisty lub jej zachowanie. Wymagania dotyczą także osób ubiegających się o przywrócenie licencji maszynisty, które były uprzednio uprawnione do wykonywania czynności na stanowisku maszynisty;

Chcę iść na korekcje laserową i myślę, że przy mojej małej wadzie spokojnie mi ją wyzerują, ale jakie są wymagania co do wzroku dla nowych w branży po zabiegu korekcji laserowej? W rozporządzeniu o korekcji  nic nie ma dla świeżaków..
Oj. Taki stary post sprzed wielu lat, a ja mam dopiero teraz pytanko. Gdzie robiłeś badania na licencję maszynisty, że z taką wadą wzroku udało się Tobie uzyskać orzeczenie lekarskie potrzebne do licencji maszynisty? Mi się z mniejszą wadą wzroku nie udało przejść pozytywnie badań okulistycznych, i to było jedyne badanie, które przekreśliło mi szansę na licencję maszynisty.
Odpowiedz

#59
Od 8 lat nie ma go na forum - raczej nie odpisze.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako nastawniczy a wzrok. mateuszcie23 1 2 576 15.03.2020, 08:59
Ostatni post: eu07-304
  Wzrok a edukacja - jak to w końcu jest Lato 0 2 871 06.04.2015, 22:28
Ostatni post: Lato

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.