Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dzieje się z EU44-001?
#31
Ja osobiście uważam że bardziej powinno się wprowadzać oklejenia np. z okazji obchodów rocznicowych itd. niż jakieś paskudne okleiny reklamowe aby kasa się zgadzała na koncie. Fajnie by było aby PIC poszedł po rozum do głowy i wprowadzał okleinę na wzór takich krajów jak Węgry, Szwecja, Szwajcaria. Tam aż miło patrzy się na lokomotyw obklejone np. w grafikę znanych tenorów czy kompozytorów.
Odpowiedz

#32
Oczywiście takie coś też jak najbardziej.
Na husarzach jakieś ładne wydarzenia, a siódemki na przykład reklamowe.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#33
Dokładnie, takie rozwiązanie jest idealne. Zamieszczam przykładowe zdjęcie:

[Obrazek: 11btagj_th.jpg]
Odpowiedz

#34
150.150 napisał(a):niż jakieś paskudne okleiny reklamowe aby kasa się zgadzała na koncie.

Nie ten ustrój, żeby brakło reklam, ale zgadzam się z tym, ze powinny być też okleiny okolicznościowe. PR (nie Przewozy regionalne Wink ) by się podniósł, lepsze postrzeganie przez ludzi. Ale kto by tam wpadł na taki pomysł...
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#35
Puszczam wodze fantazji. PIC przygotowuje dla Husarzy okolicznościowe okleiny ze sławnymi Polakami. Wyobraźcie sobie sytuację, gdzie Chopina ciągnie Husarz z podobizną tego kompozytora, Mickiewicz jedzie z lokomotywą oklejoną podobizną poety itp.. W PIC-u jeździ bądź jeździło trochę pociągów nazwanych wielkimi Polakami (Sobieski, Skłodowska-Curie, Matejko, Kopernik, Słowacki), więc byłoby z kogo wybrać.
Z drugiej strony fajnym mykiem byłoby, gdyby lokomotywy okleić w grafiki promujące polskie regiony. Tatry jadą za Husarzem oklejonym w grafikę polskich gór, BWE pomyka z okleiną nawiązującą do Berlina i Warszawy, a Neptun oklejony symbolami Trójmiasta.
Odpowiedz

#36
DamianT napisał(a):Nie ten ustrój, żeby brakło reklam
Ale ten ustrój, który reklamuje kosztem wzroku obywateli.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#37
Afrika_Bambaata, to byłby istny miód dla oczu Smile
Odpowiedz

#38
Pomysł zacny, ale IC na to nie pójdzie...
Oni robią wielkie problemy, żeby utrzymać malowania a'la "historyczne" czyli żółte czoło, pomarańczowe, pomarańczowo - brązowe, a co tu mówić o takich okleinach.
Dwa lokomotywy się zmieniają. Nie mają stałych obiegów, zatem ciężko byłoby utrzymać kursowanie lokomotyw oklejonych np. w barwy regionów dokładnie tam, gdzie są dedykowane.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#39
pitagoras23 napisał(a):Dwa lokomotywy się zmieniają. Nie mają stałych obiegów, zatem ciężko byłoby utrzymać kursowanie lokomotyw oklejonych np. w barwy regionów dokładnie tam, gdzie są dedykowane.

Nie miałem na myśli, że lokomotywa oklejona symbolami Trójmiasta ma na stałe być przypisana do pociągów jadący do/przez Trójmiasto, a Tatry mają zawsze jeździć z pociągiem o tej samej nazwie, bo to byłoby ciężkie do wykonania (szczególnie w przypadku wspomnianych przed chwilą Tatr). Takie lokomotywy mogłyby jeździć po całej Polsce, natomiast fajnie byłoby gdyby w miarę możliwości docierały również w swoje "okleinowe" regiony ;-)
Odpowiedz

#40
A ja jestem przeciwny.

Dość już reklam w przestrzeni społecznej. Kiedyś na lokomotywach nie było reklam i było dobrze, każdy był zadowolony z tradycyjnej malatury. Teraz nie dość że szarga się tradycją, to jeszcze wchodzi z komerchą.
Odpowiedz

#41
rustsaltz napisał(a):Ale ten ustrój, który reklamuje kosztem wzroku obywateli.

Co masz na myśli?

Mariusz W. napisał(a):Teraz nie dość że szarga się tradycją, to jeszcze wchodzi z komerchą.

A jaki ma to związek z okleinami promującymi regiony, wyroby itd. narodowe?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#42
PIC przy okazji modernizacji wagonów przygotował dwie okolicznościowe okleiny. Uważam, że fajnym pomysłem byłoby przygotowanie "skórek" z okazji powrotu pociągów dalekobieżnych w Bieszczady. PIC mógłby okleić jedną Gamę w okleinę nawiązującą do regionu oraz jakąś lokomotywę elektryczną (Husarz lub EP09), która raz na jakiś czas wpadałaby w tamte okolice, czy chociaż do Krakowa/Rzeszowa lub Lublina.
Odpowiedz

#43
DamianT napisał(a):Co masz na myśli?
Krążą słuchy, że okleiny negatywnie wpływają na wzrok ludzi patrzących od środka (vide wagony oklejone w całości)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#44
Nie rozumiem skąd w was takie oburzenia. Dla przewoźnika to jest darmowa kasa. Wóz i tak jedzie i tak. Czy różowy czy niebieski czy biały co stoi na przeszkodzie aby to sobie dodatkowo zarabiało? Bo kogoś różowy kolor w oczy razi, kobiety pewnie są zadowolone z takiej akcji. Co innego z tymi okleinami na wagonach bo to i może przeszkadzać podróżnym bo oczy na pewno bolą po dłuższym patrzeniu.
Odpowiedz

#45
DamianT napisał(a):A jaki ma to związek z okleinami promującymi regiony, wyroby itd. narodowe?
Bo też zrywają z tradycyjną malaturą. Regiony nie potrzebują reklamy, każdy miał geografię w szkole.
Dobre wyroby także nie potrzebują reklamy. A już na pewno nie na taborze.
mixer napisał(a):Dla przewoźnika to jest darmowa kasa. Wóz i tak jedzie i tak. Czy różowy czy niebieski czy biały co stoi na przeszkodzie aby to sobie dodatkowo zarabiało?
Tradycję się szanuje i pielęgnuje. Nie tylko pieniądze są najważniejsze.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EU44-007 zdarzenie? czaki 3 2 611 27.12.2020, 23:56
Ostatni post: czaki
  EU44 Kuba x07 7 4 058 27.04.2019, 19:23
Ostatni post: MegaTVHD
  Parę pytań odnośnie EU44 wołodyjowskiIC 4 4 068 29.08.2016, 10:43
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  [Siemens] Naprawy rewizyjne lokomotyw EU44 mikrobart 14 7 485 19.03.2014, 09:59
Ostatni post: przem710
  Pociągi obsługiwane serią EU44 przem710 103 32 242 24.08.2013, 21:29
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.